Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Φυσικα και αναγνωρισαμε την Ιωαννιδου αφου δεν υπαρχει καμια αλλη καλλιγραμη καλλιτεχνις ανα την υφηλιο.
 
Μου κάνουν εντύπωση τα παπούτσια της που μοιάζουν χαμηλοτάκουνα και σχετικά άνετα. Νόμιζα ότι νύφες και πεθερές στους γάμους φοράν υποχρεωτικά παπούτσια - μαρτύριο.
 
... κοιτώντας προς την άλλη πλευρά να μη βλέπει τη νύφη?

Ευτυχισμένος είναι ή ξελιγωμένος από τα γέλια βλέποντας τη νύφη ντυμένη μπομπονιέρα?
 
Κάποια έχει ιγμορίτιδα και αναπνέει από το στόμα. Μπορεί και να είναι άποψη, δεν ξέρω.
Φέρνει σε Τριφύλλη ντυμένη νήπιο.

Ο Σταμάτης εδώ φαίνεται νόστιμο μανάρι.

Η κυριούλα πίσω πάει να της πατήσει τίποτα; Κανα πέπλο ας πούμε; Η γωνία λήψης προκαλεί πολλές υποψίες.
 
Οι έφηβοι λάμπουν (ή έστω "λάμπουν")? Όταν ήμουν εγώ έφηβος δεν θυμάμαι να έλαμπα, αλλά έχουν περάσει τόσες δεκαετίες από τότε που ίσως να έχουμε εξελιχθεί ως είδος και τώρα να λάμπουν.

Πάλι κατάχρηση εισαγωγικών. Ο ίδιος λεζαντογράφος είναι, θα μου πείτε, ίδια χούγια έχει. Και καλά όλα τ' άλλα, αλλά γιατί "μυστήριο"? Ο γάμος είναι ένα απο τα μυστήρια της εκκλησίας, χωρίς " "
 
Αν κρινω απο το υφος του Παπαναστασιου, μετα το Μυστηριο ο γαμπρος σκοτωσε τη νυφη.
 
Σιγα ρε Ρομάντσο ακόμη δεν έβαλαν το στεφάνι κι εσύ άρχισες αμέσως για απογόνους σαν τις πεθερές που θέλουν να δουν εγγονάκια. Άσε να ζήσουν βίον ανθόσπαρτον λίγα χρόνια και μετά ας μπουν στα βάσανα με τους απογόνους.
 
Σιγα ρε Ρομάντσο ακόμη δεν έβαλαν το στεφάνι κι εσύ άρχισες αμέσως για απογόνους σαν τις πεθερές που θέλουν να δουν εγγονάκια. Άσε να ζήσουν βίον ανθόσπαρτον λίγα χρόνια και μετά ας μπουν στα βάσανα με τους απογόνους.
Δυστυχώς η κόρη του Παπαναστασίου, Εύα αυτοκτόνησε το 2011.:(
 
Το Βίσσυ σε ενόχλησε ή άλλον τι? Βίσσυ την ήξερα τότε, οπότε πρέπει να ήταν ο πιο συνηθισμένος τρόπος που γράφανε το όνομά της. Αλλά Τατιάνα Μπαλανίκα?

Σπίτι δεν είχαν οι νεόνυμφοι να κάνουν το γλέντι εκεί και το έκαναν στων κουμπάρων? ¨Οχι τίποτε άλλο, αλλά να μην πλένει πιάτα η Χριστιάνα την άλλη μέρα.

Το χιούμορ του Μαρίνου τον είχε εγκαταλείψει εκείνη τη μέρα. Πω πω αστείο που είπε!
 
Πίσω
Μπλουζα