Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Ο Ηλιόπουλος κοιτάζει το στεφάνι (ή τον παπά μέσα από το στεφάνι) σαν υπνωτισμένος. Θα έλεγα ότι είναι έτσι λόγω οργιώδους bachelor party, αλλά δεν είχε έρθει ακόμη Ελλάδα αυτή η μόδα.
 
Ήταν που ήταν μικρή η εκκλησία, είχαν και τη μισή Ιερά Σύνοδο να τους παντρέψει, πού να χωρέσει ο κόσμος. Τι θέλανε τόσους ιερωμένους? Το χορό του Ησαϊα χόρευαν, όχι τσάμικο να χρειάζονται ολόκληρο κύκλο να χορεύει μαζί τους. Τα περισσότερα ζευγάρια παντρεύονται μια χαρά με έναν και μοναδικό παπά (και οι γάμοι τους κρατάνε και περισσότερο). Ματαιοδοξία ακόμη κι εκεί.
 
Η φωτογραφια εχει εμφανιστει αναποδα γιατι κανονικα η νυφη στεκεται αριστερα του γαμπρου και η τσεπη για το μαντηλακι στο σακακι του γαμπρου κανονικα βρισκεται και αυτη αριστερα.
 
Γιατί, φτούρησε αυτός ο γάμος μήπως?
 
Ε, όσο και να το κάνεις, αν ο γαμπρός είναι πτώμα αυτό δημιουργεί προβλήματα στο γάμο.
 
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πώς ήταν έτσι το μαλλί του Δομάζου μπροστά, το έχω γράψει και σε άλλες φωτό. Σαν να είχε ζωγραφίσει με διαβήτη έναν κύκλο στο κούτελο και να μαύρισε το εσωτερικό με μπογιά παπουτσιών ή μαρκαδόρο. Εδώ το γέμισμα έχει αφήσει κενά.
 
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πώς ήταν έτσι το μαλλί του Δομάζου μπροστά, το έχω γράψει και σε άλλες φωτό. Σαν να είχε ζωγραφίσει με διαβήτη έναν κύκλο στο κούτελο και να μαύρισε το εσωτερικό με μπογιά παπουτσιών ή μαρκαδόρο. Εδώ το γέμισμα έχει αφήσει κενά.
Μέτρα τα λόγια σου για το μανάρι μου! Έκανε ένα λάθος στο μπογιάτισμα το παιδί. Το έφαγες πια!

Διόρθωση: εντωμεταξύ εδώ είναι σαν να φοράει κιπά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πώς ήταν έτσι το μαλλί του Δομάζου μπροστά, το έχω γράψει και σε άλλες φωτό. Σαν να είχε ζωγραφίσει με διαβήτη έναν κύκλο στο κούτελο και να μαύρισε το εσωτερικό με μπογιά παπουτσιών ή μαρκαδόρο. Εδώ το γέμισμα έχει αφήσει κενά.
Πρέπει να ήταν γαμπρικό χτένισμα της εποχής...δεν εξηγείται διαφορετικά :biglaugh:..το είχε κι ο Παπαμιχαήλ...οφείλω να πω σε καλύτερη βέβαια κατάσταση από του Δομάζου...
Vougiouklaki_Papamihail.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα