Γαβγάδικα και άλλα τινά λούμπεν...

http://www.youtube.com/watch?v=Xj_QFk4lFUE&feature=related

Σαφώς ότι πρέπει για Δευτέρα πρωί.

Μη βαράτε ένα διάλειμμα από το gaming κάνω....

"Χωρίσαμε οριστικά κι έγινα πάλι γκόμενος.

Αλλά με καίει τελικά ποιος θά΄ναι ο επόμενος"

Και μετά μου λένε για αρχαίες κινέζικες φιλοσοφίες, υψηλά νοήματα και άλλα τέτοια παλαβά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Άντε και άλλο ένα, χτες το κάψαμε το μαγαζί.....
 
Άντζι Σαμίου, 1994. Εκεί που καίγομαι πολύ, θέλω να νιώσω το φιλί, κάν' το κορμί μου να κυλά/ πιο χαμηλά, πιο χαμηλά, πιο χαμηλά......

Σκυλάδικο και άκρως χορευτικό.
 
Τα εψαχνα καιρο και επεσα τυχαια πανω τους

Τακης Ανθης - Επειγει

 
Μπράβο ρε Πάνο, που θυμήθηκες τον Τάκη Ανθή !

Μιά από τις μεγάλες λαικές "Αδυναμίες" μου.

Είχε βγάλει και ένα υπέροχο live κάποτε, που είχε μια φοβερή εκτέλεση του τραγουδιού "Ανυπόχώρητος"

και μια δυνατή διασκευή από το "Φωτιά στα Σαββατόβραδα" της Δημητρίου!

Υ.Γ. Άν έχει κάποιος το rapidshare link για το συγκεκριμένο live, να το δημοσιεύσει ώστε να το κατεβάσουμε όλοι παράνομα ! Efxaristo !

( πλάκα κάνουμε, μην το πάρετε και σοβαρά ! )
 
Χαζή, χαζή, αλλά τα ευρώ που έχει βγάλει δεν τα βλέπουμε στο όνειρό μας.

Καλά κάνει. Μπράβο της.
 
exetlaios είπε:
Θυμάται κανείς την Ξανθή Περράκη και την Παλόμα ;
Και οι δύο, πολύ παλιές καραβάνες στα σκυλάδικα.

Η Ξανθή Περράκη (στην πραγματικότητα ήταν μελαχροινή),

ήταν απροσδιορίστου ηλικίας, ενδεχομένως και 60 ;

Με παχουλούτσικο σώμα γεμάτο ρυτίδες αλλά με ΤΡΕΛΑ μίνι και αποκαλυπτικότατα top,

ο ορισμός της "σέξυ-θείας" για όσους είχαν κάψει τα ερωτογεννή κύταρά τους ! :animeek:

Συχνή θαμώνας στην τηλεοπτική εκπομπή "TRASH-TV".

Η δε Παλόμα, επίσης απροσδιορίστου (μεγάλης) ηλικίας.

Με προκλητικότατα ντυσίματα και με σωρεία πλαστικών επεμβάσεων.

Οι πλαστικές είχαν πετύχει στο σώμα (είχε κυριολεκτικά κορμί θανατηφόρο

και έβαζε κάτω ακόμα και πιτσιρίκες) αλλά από φάτσα έδειχνε σχεδόν 70,

παρά τα φουσκωμένα χείλη και τα τσιτωμένα μάγουλα.

Όταν τις είχα δει σε ένα σκυλάδικο στη Θηβών, θυμάμαι ότι για να τραγουδήσει η Παλόμα,

ο σερβιτόρος της έφερνε το μικρόφωνο σε ασημένιο δίσκο ! :eek:

Επίσης θυμάμαι και άλλες απίστευτες φάσεις, στο ίδιο μαγαζί :

Κάθομαι με φιλαράκι μου στο τραπέζι για ποτό.

Σερβιτόρος : Τι θα πάρετε παιδιά ;

Εγώ : Ένα Southern.

Φίλος μου : Μια Sambuca.

Σερβιτόρος (υποτιμητικά) : Τι είναι αυτά ; Δυό ουίσκυ θα σας φέρω !

Και όντως μας έγραψε κανονικά και μας έφερε δυό ουίσκυ !

Και μιλάμε όχι απλώς μπόμπα ! Καψούλια σκέτα !

Αφού ψάναμε τρόπο να σκεπάσουμε τα ποτήρια,

για να μην λιποθυμήσουμε από τις αναθυμιάσεις ! :D

Όταν "μίκρυνε η ώρα", σκάει μύτη ένας τύπος με ΜΑΥΡΟ ΓΥΑΛΙ ΗΛΙΟΥ μέσα στο σκυλάδικο,

με δύο άλλους τύπους αριστερά και δεξιά του.

"Αμάν", λέω στον κολλητό μου, "Κανένας 'νονός' της νύχτας θά'ναι".

Κάθεται σε ένα τραπέζι ολομόναχος, οι δύο τύποι φεύγουν και για κάνα μισάωρο

δε βγάζει άχνα και φυσικά συνεχίζει να φοράει τα γυαλιά ηλίου.

Εμείς έχουμε πάθει πλάκα !

Οπότε ξαφνικά σηκώνεται στην πίστα και αρχίζει να τραγουδάει !

Ο τύπος ήταν ... τυφλός !!! :cool:

Και ήταν τραγουδιστής του μαγαζιού ! :nervous:

Μάλιστα είχε πολυ καλή φωνή.

Τέλος, σε ένα όργιο-αδιαφορίας/προσβολής, την ώρα που τραγούδαγε,

κάτι πιτσιρικάδες-υπάλληλοι του σκυλάδικου, σκουπίζανε την πίστα

ακριβώς μπροστά από τον τραγουδιστή την ώρα που εκείνος τραγούδαγε.

Φυσικά αυτό απαγορεύεται και θεωρείται προσβολή προς τον τραγουστή,

εκείνος να τραγουδάει και εσύ να σκουπίζεις με το πάσο σου μπροστά του.

Αλλά προφανώς μιας και ο άνθρωπος ήταν τυφλός και δεν τους έβλεπε,

οι πιτσιρικάδες ρίχναν τρελό σκούπισμα, μισό μέτρο δίπλα του, πάνω στην πίστα !

Και το καλύτερο απ'όλα :

Ο φίλος μου αποφασίζει να πάει τουαλέτα ( τόσο του έκοβε ! :D ).

Ενώ σε όλα τα μαγαζιά, έξω από τις τουαλέτες υπάρχει αντίστοιχο "σήμα" με άναν άντρα ή μια γυναίκα,

εκεί απλώς είχαν γράψει με κόκκινη μπογιά (στην λευκή πόρτα) "ΑΝΤΡΩΝ" και "ΓΥΝΑΙΚΩΝ".

Μάλιστα πρέπει να ήταν χύμα γραμμένο με πινέλο, χωρίς καν να έχουν χρησιμοποιήσει κάποιο "στένσιλ"

καθώς τα γράμματα ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ, ασύμμετρα (τα μισά γέρνανε) και φαινόταν το "στάξιμο" από το πινέλο !

Ο φίλος μου γυρίζει και έχει αλλάξει 3-4 χρώματα. :nervous:

"Τι έπαθες ρε ; " του λέω. "Τι είδες ; "

Και μου απαντάει : "Τι να δω ; Δεν είχαν καν λεκάνη ! Οι τουλέτες ήταν 'τούρκικες' ! " :animeek:
Sorry για το "highlander"-quote αλλα επεσα τυχαια στο τρις-epic ποστ του τεραστιου Exetlaios και παραλιγο να παω για αλλαγη σπληναντερων!
 
ΣΑΚΗΣ ΓΑΛΑΝΗΣ - Ηλεκτρίζομαι.

Ένα πολύ "ηλεκτριστικό" κομμάτι, από τα σκυλάδικα χρόνια ...
 
exetlaios είπε:
Γνωρίζεις ότι το συγχωρεμένο το Ριτάκι (Σακελαρίου) είχε κάνει και follow-up της επιτυχίας "Είναι γάτα είναι γάτα ο κοντός με την γραβάτα" ;

Μάλιστα θυμάμαι το ρεφρέν :

ΨΗΛΕ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ, ΨΗΛΕ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ !

ΤΟ ΜΠΟΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΧΑΡΗ !

ΨΗΛΕ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ, ΨΗΛΕ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ !

ΟΣΑ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΚΟΝΤΟΙ, ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙ !

Τερλο κέφι με το κομμάτι αυτό !
eyxaristv polly
 
Της Ξανθης Περακη ειναι το ῾᾽Τι πουρο τι καγκουρο?''? Το ακουγα και αυτο σε μαγαζια παλια.Θυμαμαι επισης τα απαντα Τερλεγκα σε στυλ μουσικη υποκρουση το

Θελω μπροστα σου να χορεψω δυο στροφες,χορο θανατου

και οπως θα περνω τις στροφες εσυ αν θελεις κοιταζε με τα ματια σου

δυο μαχαιριες και εκει απανω στο χορο αποτελειωσε με

φιλος απο την παρεα να χορευει με υφος και καλα βαρυ και γυρω γονατιστες οι γυναικες της παρεας να βαραμε παλαμακια.

Στα πρωτα ετη της σχολης ζουσα την απολυτη σχιζοφρενεια. Η παρεα μου ηταν σκυλαδες ολκης και με πηγαιναν σε διαφορα παρακμιακα μαγαζια. Τα μονα ανοιχτα μαγαζια καταχειμωνο σε νησι του Αιγαιου,η παρεα αποτελουταν απο κοριτσια και αγορια 18 με 25 με διάθεση για ξεσάλωμα. Με τρελη ορεξη φορουσαμε απίθανα trashy ρουχα χωρις καμμια διαθεση ειρωνιας μπαιναμε ολοι σε πειραγμενο βανακι και καναμε αποβαση στην Χωρα. Εκει γυρω στα χαραματα θεωρουσα εντελως λογικο να χορευω μαζι με τις αλλες πανω στο γλιστερο μπαρ με την πλαστικη γοβα το

Τι μας πεις και συ και συ απ᾽ τη ζωη σου μια νυχτα η δικη μου ολοκληρη η δικη σου

αναμεσα σε γλοιωδεις πλην ενθουσιώδεις κυριους και με τους φιλους μου ημιθανεις και τυφλα με εξαιρεση τον οδηγο που και καλα επινε λιγοτερο. Τα ποτα ηταν παντα κερασμενα αλλα χαλια και αν ζηταγα μπυρα σχεδον παντα ερχοταν κατι αλλο. Συνηθως κατεληγα στα διαλλειμματα του χορου να ακουω την ιστορια καποιου που ελεγε ποσο χαλια του φερθηκαν οι γυναικες και πως αυτος που εχει δει πολλα το δηλωνει ολες ιδιες ειναι. Καποια στιγμη ο ιδιοκτητης μου προτεινε αν ηθελα να δουλεψω εκει αλλα εγω σκεφτηκα τους συγγενεις μου να αριβαρουν απο γειτονικο νησι για με μαζεψουν και ειπα οχι. Η πλακα ειναι πως οι συγκατοικοι μου ηταν ροκαδες στο σπιτι ακουγαμε Νιρβανα και βρεταννικη ποπ και πιναμε κοκκινο κρασι διαβαζοντας Κερουακ και Ρεμπω. Διαλογος μεταξυ σκυλα και ροκα

σκυλας

ποιος ειναι ο αγαπημενος σου τραγουδιστής

ροκάς

δεν θα ξέρεις εμείς ακουμε ανεξαρτητα

σκυλας

και μεις αδεσποτα!
 
Domenica είπε:
Της Ξανθης Περακη ειναι το ῾᾽Τι πουρο τι καγκουρο?''? Το ακουγα και αυτο σε μαγαζια παλια.Θυμαμαι επισης τα απαντα Τερλεγκα σε στυλ μουσικη υποκρουση το Θελω μπροστα σου να χορεψω δυο στροφες,χορο θανατου

και οπως θα περνω τις στροφες εσυ αν θελεις κοιταζε με τα ματια σου

δυο μαχαιριες και εκει απανω στο χορο αποτελειωσε με

φιλος απο την παρεα να χορευει με υφος και καλα βαρυ και γυρω γονατιστες οι γυναικες της παρεας να βαραμε παλαμακια.

Στα πρωτα ετη της σχολης ζουσα την απολυτη σχιζοφρενεια. Η παρεα μου ηταν σκυλαδες ολκης και με πηγαιναν σε διαφορα παρακμιακα μαγαζια. Τα μονα ανοιχτα μαγαζια καταχειμωνο σε νησι του Αιγαιου,η παρεα αποτελουταν απο κοριτσια και αγορια 18 με 25 με διάθεση για ξεσάλωμα. Με τρελη ορεξη φορουσαμε απίθανα trashy ρουχα χωρις καμμια διαθεση ειρωνιας μπαιναμε ολοι σε πειραγμενο βανακι και καναμε αποβαση στην Χωρα. Εκει γυρω στα χαραματα θεωρουσα εντελως λογικο να χορευω μαζι με τις αλλες πανω στο γλιστερο μπαρ με την πλαστικη γοβα το

Τι μας πεις και συ και συ απ᾽ τη ζωη σου μια νυχτα η δικη μου ολοκληρη η δικη σου

αναμεσα σε γλοιωδεις πλην ενθουσιώδεις κυριους και με τους φιλους μου ημιθανεις και τυφλα με εξαιρεση τον οδηγο που και καλα επινε λιγοτερο. Τα ποτα ηταν παντα κερασμενα αλλα χαλια και αν ζηταγα μπυρα σχεδον παντα ερχοταν κατι αλλο. Συνηθως κατεληγα στα διαλλειμματα του χορου να ακουω την ιστορια καποιου που ελεγε ποσο χαλια του φερθηκαν οι γυναικες και πως αυτος που εχει δει πολλα το δηλωνει ολες ιδιες ειναι. Καποια στιγμη ο ιδιοκτητης μου προτεινε αν ηθελα να δουλεψω εκει αλλα εγω σκεφτηκα τους συγγενεις μου να αριβαρουν απο γειτονικο νησι για με μαζεψουν και ειπα οχι. Η πλακα ειναι πως οι συγκατοικοι μου ηταν ροκαδες στο σπιτι ακουγαμε Νιρβανα και βρεταννικη ποπ και πιναμε κοκκινο κρασι διαβαζοντας Κερουακ και Ρεμπω. Διαλογος μεταξυ σκυλα και ροκα

σκυλας

ποιος ειναι ο αγαπημενος σου τραγουδιστής

ροκάς

δεν θα ξέρεις εμείς ακουμε ανεξαρτητα

σκυλας

και μεις αδεσποτα!
:D Εκπληκτική "κατάθεση ψυχής" !!!
 
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ - ΗΤΑΝΕ ΟΝΕΙΡΟ

Σουκας at best
 
Πίσω
Μπλουζα