[Γαβριηλίδης Τoys] Παιχνίδια

Βυτιοφορο Shell με διαφορετικο τρακτορα.... :)



πηγη φωτο: ebay

Shell  truck.jpg

Shell truck 2.jpg
 
Κύριοι καλησπέρα σας και Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία ,ευτυχία και πρόοδο.

Ονομάζομαι Άρης Γαβριηλίδης και είμαι ο γιός του Νίκου Γαβριηλίδη ιδιοκτήτη της Γ.ΕΛΛΑΣ.

Εντελώς συμπτωματικά και περιπλανώμενος σε χρόνια νοσταλγίας βρήκα το forum σας και το συγκεκριμένο θέμα. Ομολογώ οτι είναι άκρως συγκινητικό να βλέπω τα παιχνίδια του Πατέρα μου στις συλλογές σας και να διαβάζω τις εμπειρίες (που είχα κι εγώ σε αφθονία...) που είχατε με αυτά στα παιδικά σας χρόνια.

Να σας ενημερώσω οτι δεδομένου η βιοτεχνία έκλεισε εν μία νυκτί, διασώθηκαν απο όλους τους κωδικούς 1 τεμάχιο ανα κωδικό + τα παλαιότερα μπαταριοκίνητα μοντέλα που ήταν και τα πρώτα όταν άνοιξε η βιοτεχνία το 1969...

Μετά χαράς όταν μπορέσω να σας τα παρουσιάσω.

Σας ευχαριστώ πολύ για την χαρά και την συγκίνηση που μου προσφέρατε.
 
Κυριε Γαβριηλιδη, καλως ορισατε στην ρετροκοινοτητα μας! :)

Πολυ ευχαριστα νεα αυτα που μας λετε στο τελος της χρονιας!!! :D

Θα ηταν χαρα μας να τα μοιραστειτε μαζι μας, με το ερχομο της νεας χρονιας! :)

Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια με υγεια σας ευχομαι! :)

Σταυρος :thumbup:
 
Καλώς ορίσατε στην κοινότητα του Retromaniax!

Σας ευχαριστούμε πολύ και περιμένουμε με ανυπομονησία να μας τα παρουσιάσετε όποτε μπορείτε εσείς.

Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία σε εσάς και την οικογένεια σας.
 
Σας εύχομαι ένα ευτυχισμένο και δημιουργικό νέο έτος!

Με ιδιαίτερη χαρά περιμένω να δω όλα τα ωραία παιχνίδια που κατασκεύαζε ο πατέρας σας, τα οποία ξυπνούν τόσες ευχάριστες αναμνήσεις.......
 
Καλησπέρα σε όλους. Μήπως έχει κάποιος και θέλει να μοιραστεί κατάλογο με όλα τα φορτηγά και/ή μηχανήματα που είχαν κυκλοφορήσει ή έστω να τα απαριθμήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Μια εικονα από την συσκευασια οπου εχει όλα τα σετ που ειχε κυκλοφορησει ο Γαβριηλιδης.

IMG_5653.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα