Γαλακτοβιομηχανία 'ΑΣΤΥ'

Το σοκολατούχο γάλα ΑΣΤΥ στο πλαστικό μπουκάλι με τις ρίγες και το κόκκινο καπάκι...το 8ο θανάσιμο αμάρτημα!!
Έμενα μου άρεσε ο σοκολατένιος πύραυλος της αστυ με κίτρινο περιτύλιγμα και καφέ πουά. Δυστυχώς δεν βρίσκω στον ιστό κάποια αφίσα καταλόγου της αστυ με αυτό το παγωτό που ήταν και το αγαπημένο μου. Ήταν το μεγαλύτερο σε μέγεθος παγωτό από άλλες μάρκες θυμάμαι. Αλλά όπως είπε και κάποιος χάθηκαν γρήγορα αυτά τα ψυγεία.
 
Έμενα μου άρεσε ο σοκολατένιος πύραυλος της αστυ με κίτρινο περιτύλιγμα και καφέ πουά. Δυστυχώς δεν βρίσκω στον ιστό κάποια αφίσα καταλόγου της αστυ με αυτό το παγωτό που ήταν και το αγαπημένο μου. Ήταν το μεγαλύτερο σε μέγεθος παγωτό από άλλες μάρκες θυμάμαι. Αλλά όπως είπε και κάποιος χάθηκαν γρήγορα αυτά τα ψυγεία.
Κάποιο καλοκαίρι,τα αδέρφια μου έφυγαν για το νησί διακοπές,(τις γνωστές τρίμηνες που κάναμε μικροί:)) και εγώ πήγα κατασκήνωση.Δεν μου άρεσε καθόλου όμως(οι εγκαταστάσεις βασικά ήταν χρέπια) και γύρισα στο σπίτι μετα απο 3 ημέρες..έτυχε να μετακομίζουμε σε καινούργιο σπίτι και έκατσα να βοηθήσω τους γονείς μου στην μετακόμιση..για αμοιβή μου αγόραζαν μέρα παρα μέρα αυτό τον πύραυλο της ΑΣΤΥ με το κίτρινο /καφέ πουά περιτύλιγμα και την απίστευτη σοκολάτα!!Ότι καλύτερο υπήρχε σε παγωτό πύραυλο εκείνη την όμορφη και ανέμελη εποχή!Και έχω ψάξει και εγώ να βρώ φωτογραφία του αλλα χωρίς αποτέλεσμα δυστυχώς. :cry: Ήταν σπουδαία εταιρεία ,κρίμα που χάθηκε και αυτή....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Έτσι ήταν το μπουκάλι με το σοκολατούχο γάλα της ΑΣΤΥ αλλα πιο μεγάλο (250ml) και με κόκκινο μεταλλικό καπάκι για όσους το θυμούνται
 

Συνημμένα

  • F8JoD3sXQAA6x8v.jpeg
    F8JoD3sXQAA6x8v.jpeg
    64,9 KB · Προβολές: 9
Πίσω
Μπλουζα