Γενικα ρετρο κουιζ

Για μένα ο Μπάουι. Αληθινός καλλιτέχνης. Αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω το κέφι που κάνω με την Μπονι Τάιλερ ή με το touch me. Αλλά η αξία του Bowie δεν συγκρίνεται.


Θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες! Ο άνθρωπος δεν ήταν απλώς ένας μουσικός αλλά ένας πραγματικά χαρισματικός καλλιτέχνης σε πολλά επίπεδα.
 
Θα συμφωνήσω απόλυτα για τον Bowie. Όμως επειδή είναι ένας καλλιτέχνης που τη χαρισματικότητά του την ανακάλυψα μεγαλύτερος και δεν αποτελεί τόσο έντονο ηχητικό κομμάτι των παιδικών μου 80ς χρόνων, θα ρίξω το ψηφαλάκι μου στην Annie Lennox! Λάτρευα τους Eurythmics!
 
Μια χαρά η Κέλι Λεμπρόκ. Τότε το 85 ήταν το ηλεκτρονικό μανούλι (Άκου τίτλος ταινίας -φοβερή μετάφραση), και η γυναικάρα με τα κόκκινα. Πόσο χρονών να ήταν τότε; 25; Άρα πρέπει να είναι 65αρα.
Μέσα έπεσες. Με αναζήτηση έχει γεννηθεί την 24η Μαρτίου 1960 (ηλικία 64 έτη).
 
Βέβαια δεν τον ξέρω τον τελευταίο και δεν τον έχω δει να παίζει αλλά για μένα μόνο τέσσερις από τους Τζέημς Μποντ μου αρέσουν. Με τη σειρά. Σον Κόννερυ (αξεπέραστος) και μετά Ρότζερ Μουρ, Πιρς Μπρόσναν και Τίμοθυ Ντάλτον.
 
Βέβαια δεν τον ξέρω τον τελευταίο και δεν τον έχω δει να παίζει αλλά για μένα μόνο τέσσερις από τους Τζέημς Μποντ μου αρέσουν. Με τη σειρά. Σον Κόννερυ (αξεπέραστος) και μετά Ρότζερ Μουρ, Πιρς Μπρόσναν και Τίμοθυ Ντάλτον.
Θα έβαζα τρίτο τον τιμοθυ
 
Πίσω
Μπλουζα