Γιαπωνέζικο σούπερ μάρκετ με κονσόλες.

Amigos είπε:
να παραγγείλουμε τίποτα δεν γίνετε ρε παιδιά?
Λογικά θα έχουν κάποιο κατάστημα στο e-bay, αλλά τα μεταφορικά απο Japan και το άσχετο τελωνείο μας θα μας κοστίσουν το μισό σούπερ μάρκετ για ένα απλό Twin Famicom!
 
Ε τότε να παραγγείλουμε περισσότεροι μαζί . Αλλά για μια στιγμή : τι να τα κάνουμε ; Θέλω να πω , ιαπωνέζικα hardware και software πώς θα τα τρέξουμε εδώ ;
 
Με κάποιο μετασχηματιστή και πολύ υπομονή. Βέβαια αρκετές τηλεοράσεις σήμερα υποστηρίζουν NTSC-J και όσες έχουν scart, composite βοηθούν περισσότερο. Βασικά θα έπαιρνα ένα Dreamcast με VGA Adaptor για να μου λύσει τα χέρια...
 
Παιδιά δεν υπάρχει τίποτα αντίστοιχο σε Ευρώπη ? Αμερική ? Μου φαίνεται αδιανόητο !!!
 
Marioland είπε:
Λογικά θα έχουν κάποιο κατάστημα στο e-bay, αλλά τα μεταφορικά απο Japan και το άσχετο τελωνείο μας θα μας κοστίσουν το μισό σούπερ μάρκετ για ένα απλό Twin Famicom!
Αυτό υποθέτω οτι το λες γιατί δεν έχεις ψωνίσει απο Ιαπωνία.
 
CountRaven είπε:
Θα έχει σίγουρα και άπειρα Neo Geo και παιχνίδια για αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εσύ κάνε υπομονή χθές πήρα τηλέφωνο τον σχιστομάτη φίλο.
 
merlinios είπε:
Παιδιά δεν υπάρχει τίποτα αντίστοιχο σε Ευρώπη ? Αμερική ? Μου φαίνεται αδιανόητο !!!
Το σπιτι του Pitsunami χαχαχαχαχα
 
Ολοι μαζι να μπουκαρουμε.

Ποιον θα πιστεψει η αστυνομια, τον εναν (pitsumani) ή τους πολλους

που θα λενε οτι βρεθηκε επιτελους η γιαφκα με αυτα που τους εκλεψαν?
 
Ας στείλει κάποιος ένα pm στο παιδί να μας πουλήσει τίποτα μήπως γλιτώσει το ντού! :p

Αν πείς οτι είναι γιάφκα με κλοπιμαία, καλή τύχη να τα πάρεις μετά απο την Αστυνομία. Ειδικότερα άμα πέσεις σε retroργανο της τάξης, την έκατσες την βάρκα.
 
άντε και στην Ελλάδα μας εύχομαι... :p

προτιμώ το Ιαπωνικό store πάντως :p
 
po πο παναγια μου ειδα αυτο το θεμα κ αρρωστησα ....εχουν κονσολεσ με το κιλο dc saturn n64 στη κουτα....πιαχνιδια εκατομυρια ποποπο κοιταξα σε γραφειο καπου στα 800 ευρο ειναι να παμε ιαπωνια.... εμπειρια ζωης... αχ να δω να με κοιτα ενα κοκκινο game gear κ ν μου λεει αγορασε με χαχα ενα λευκο σατουρν να περιμενει υπομονετικα στο ραφι... σε ενα τετοιο μαγαζι πηγαινα δωρεαν να καθαριζω τουαλετες ....
 
Καλά τι πράμα είναι αυτό. Ο παράδεισος του κάθε gamer. Τα χειριστήρια του Famicom να κρέμονται κατά 10δες.Xband για SNES, χειριστήρια Dreamcast, Super Famicom με το κιλό απλά απίστευτο. :dribble:
 
Πίσω
Μπλουζα