Γιαπωνέζικο σούπερ μάρκετ με κονσόλες.

telonio

Immense Cult RetroFigure
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.515
Αντιδράσεις
2.363
O παράδεισος του NTSC ρετρο-κονσολο-lover! Σε όποιον αρέσουν οι παλιές παιχνιδομηχανές ειδικά τις SEGA ας ρίξει μια ματιά (Pooky που είσαιιιιιιιιιιι).

Χαζέψτε:

http://www.segagagadomain.com/junk/shimosone/mangashouko-hardware.htm

http://www.segagagadomain.com/junk/shimosone/mangashouko-software.htm

Να κάνω και το παράπονό μου: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ; ααααχ κλαψ κλαψ
 
ΜΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΣ!!!!
 
Mη μασατε παιδια ευκαιρια για ταξιδακι στην ιαπωνια και αν σκεφτεστε τα εξοδα ο ΑARDVARK εχει ατομο να σας φιλοξενησει :D θα εχετε και τα τυχερα σας θα κανετε τα ψωνια σας τι αλλο θετε;:biglaugh: Oι δεσμευμενοι αποκλειονται.
 
aardvark+telonio προτεινατε ενα εξαιρετικο ταξιδιωτικο πακετο!
 
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Αλλο ενα τέτοιο site να δω αλλα με Amiga και θα το πάθω το εγκεφαλικό!
 
Εισιτηρια απο που θα παρουμε ? :)
 
Εμείς οι γυναίκες τι θα απογίνουμε;;;;;;Καλά η κοπέλα είναι πολύ φευγάτη....ΑARDVARK κανένας Ιάπωνας μήπως υπάρχει; :D
 
Και έψαχνα καινούργιο Game Gear γιατί το παλιό κάηκε...
 
Εμείς δε τα βρίσκουμε καλα-καλά στο ebay και αυτοί τα έχουν σε supermarket.

Ω Θεοί!

@telonio. Αν υπήρχε κάτι τέτοιο για Amiga θα με έβλεπες με το καροτσάκι να γυρίζω στους διαδρόμους.
 
Candy αν παμε ποτέ κατα Ιαπωνία μεριά, θα βρούμε κανέναν ρετρο-ιάπωνα για εσάς! Αλλα ιώπανα βρε παιδί μου;

Shock μόλις έφτιαξα στο μυαλό μου ενα καινούργιο όνειρο! Να γυρνάω με το καροτσάκι του supermarket και να ψωνίζω Amiga και περιφερειακά! Μπα, ουτε στον ύπνο μου δεν θα το δω αυτό. Αν και είναι ολα ntsc, αν και είναι στην άλλη άκρη της γης και μόνο που βλέπω τις φωτογραφίες μου τρέχουν τα σάλια.
 
Παίδες τα MSX τα είδατε? Τσίλικα σε σακουλάκι!!!!!!!!!!!

Μας φαντάζομαι έξω από το μαγαζί χα χα χα Ο pooky να τρέχει με τις μπάντες να μπει μέσα:biglaugh: !!!Πιστεύω ένα οχτάωρο το τρώγαμε άνετα!!! :D
 
telonio είπε:
Candy αν παμε ποτέ κατα Ιαπωνία μεριά, θα βρούμε κανέναν ρετρο-ιάπωνα για εσάς! Αλλα ιώπανα βρε παιδί μου;
Είναι γνωστή η τρέλα μου με Ιαπωνία, οπότε δεν είναι να απορείς... :D
 
Καποιος θα το κανει και στην Ελλαδα αυτο καποια στιγμη,δε μπορει.....

(Βεβαια αντε να βρει το εμπορευμα να γεμισει το μαγαζι,αλλα λεμε τωρα...)
 
Δύσκολο εως αδύνατο να γίνει ένα τέτοιο κατάστημα στην χώρα μας. Πρώτος και κύριος λόγος οι τιμές. Οι κονσόλες πωλούνταν και πωλούνται πιο ακριβά εδω απο οτι σε άλλες χώρες, ειδικά Ιαπωνία και Κίνα. Στην τιμή βέβαια παίζει ρόλο οτι εμείς έχουμε τις Pal εκδόσεις και Αμερική, Ιαπωνία και Κίνα το Ntsc. Ενας άλλος λόγος (όπως είπες φίλε manos) είναι τα περιορισμένα κομμάτια που είχαν πουληθεί στην χώρα μας. Στην Κίνα κατασκευάζονταν οπότε εκεί και στην Ιαπωνία (αντε και Αμερική) γίνεται χαμός και μπορεί να βρεις τα πάντα. Εδω αν κάνει κάποιος ενα τέτοιο κατάστημα θα πρέπει το 95% του στοκ να το εισάγει απο άλλες χώρες. Δεν πιστεύω πως υπάρχει στην Ελλάδα ενας σημαντικός αριθμός ατόμων που θα έδιναν τα χρήματά τους για να αγοράσουν παλιές κονσόλες και παιχνίδια. Πολύ μεγάλο το ρίσκο για ένα τέτοιο κατάστημα όσο και αν αρέσει η ιδέα σε εμάς εδω.
 
Τωρα μαθαμε και πως μοιαζει ο παράδεισος
 
Παιδιά κάναμε μια έρευνα με το φίλο μου (αφεντικό) από την δουλειά για να φέρναμε εμείς παιχνίδια από την Ιαπωνία και κίνα!Τα παιχνίδια θα τα πέρναμε από το εργοστάσιο που τα κοπιάρει...π.χ του playstation 2 πουλιούνται εδώ 50 με 60 ευρώ!!!Εμείς μπορούσαμε τα τα πάρουμε με 3 ευρώ το ένα...ναι καλά ακούσατε αλλά έπρεπε να πάρουμε ποσότητα!
 
Nαι,αλλα θα υπηρχαν πολλα προβληματα,οπως π.χ με τη γλωσσα των παιχνιδιων.....Ετσι δεν ειναι η κανω λαθος;;
 
Πίσω
Μπλουζα