Γιαπωνέζικο σούπερ μάρκετ με κονσόλες.

αν το αντιστοιχο super potato της ελλάδας είναι το elx τότε "χ..ε μέσα πολυχρόνη.."
 
ntsmrtz είπε:
αν το αντιστοιχο super potato της ελλάδας είναι το elx τότε "χ..ε μέσα πολυχρόνη.."
hahahahahhahahahahah

ΡΕ παιδια, ρε παιδια. Γιατι τετοια αρνητικοτα ΧD.

To δικο μας αντίστοιχο του super potato ειναι μάλλον το console club στο ηράκλειο!

hahahha
 
πωωωω τι εχουν οι ανθρωποι..εκει θα επρεπε να ζουμε :p
 
Λοιπόν, πότε θα κανονίσουμε ένα ομαδικό ταξιδάκι για προσκύνημα στην Akihabara; :)

Εδώ και χρόνια προσπαθώ να πείσω την γυναίκα μου ότι πρέπει να κάνουμε ένα ταξίδι στην Ιαπωνία, αλλά αρνείται πεισματικά... :xm:
 
Maddog είπε:
Λοιπόν, πότε θα κανονίσουμε ένα ομαδικό ταξιδάκι για προσκύνημα στην Akihabara; :) Εδώ και χρόνια προσπαθώ να πείσω την γυναίκα μου ότι πρέπει να κάνουμε ένα ταξίδι στην Ιαπωνία, αλλά αρνείται πεισματικά... :xm:
Ξερεις γιατι αρνειται ;)
 
Ρε συναγωνιστή, εσύ που ξέρεις και από Ιαπωνία...

Υπαρχει τίποτα αντίστοιχο με το Hondos ή το Zara μπας και την δελεάσω; :p
 
Maddog είπε:
Ρε συναγωνιστή, εσύ που ξέρεις και από Ιαπωνία...Υπαρχει τίποτα αντίστοιχο με το Hondos ή το Zara μπας και την δελεάσω; :p
Απο Hondos δεν ειδα τιποτα.^^ Αλλα Zara καταστηματα ειχε ! Εχει κατι εμπορικα για γυναικες που θα χασει την μπαλα! Ειναι 10 οροφα με 20 μαγαζια το καθενα οποτε μην στεναχωριεσε εχεις ωρα να δεις αλλα πραγματα! :D

Το θεμα ειναι μην ζητησει και την CREDIT CARD! :cool: γιατι δεν βλεπω να αγοραζεις πολλα ρετρο! :D
 
Παιδιά δεν υπάρχει τρόπος, μέσω πιστωτικής, να παραγγείλουμε αυτό που θέλουμε;

Ή να γίνει μια ομαδική παραγγελία ώστε να μοιραστούν τα μεταφορικά και το

τελωνείο;
 
DarkSynbios είπε:
Απο Hondos δεν ειδα τιποτα.^^ Αλλα Zara καταστηματα ειχε ! Εχει κατι εμπορικα για γυναικες που θα χασει την μπαλα! Ειναι 10 οροφα με 20 μαγαζια το καθενα οποτε μην στεναχωριεσε εχεις ωρα να δεις αλλα πραγματα! :D
Εδώ υπάρχει ολόκληρη Sibuya ασφυκτικά γεμάτη με τεράστια καταστήματα ρούχων, τι να τα κάνει τα Zara? :p

Η πιστωτική του γιατρού μάλλον (τι μάλλον? σίγουρα!!) θα το βάλει στα πόδια κλαίγοντας αν δει αυτά τα μαγαζιά!! :flower:
 
kotsoskorg είπε:
Παιδιά δεν υπάρχει τρόπος, μέσω πιστωτικής, να παραγγείλουμε αυτό που θέλουμε;Ή να γίνει μια ομαδική παραγγελία ώστε να μοιραστούν τα μεταφορικά και το

τελωνείο;
Απ' το συγκεκριμένο μαγαζί εννοείς? Αν ναι, νομίζω δε θα συζατάγαμε καν και το μαγαζί θα είχε κλείσει αφού θα το είχαμε σηκώσει όλο με τη λύσσα που έχουμε! :D
 
Πάντως σε ένα τέτοιο μαγαζί άνετα θα δεχόμουν να εργασθώ.

Αν και μισθό δεν θα έπιανα στα χέρια μου, αυτό εννοείται.

Θα ζήταγα του μαγαζάτορα να κοιμάμαι στην είσοδο, ή στους διαδρόμους. Τσάμπα security. Τη νύχτα θα έλιωνα στα arcades.

Ε, ρε έχουμε γεννηθεί σε λάθος χώρα πανάθεμά μας......
 
pooky(1) άμα όλοι οι κονσολοπορωμένοι είχαμε γεννηθεί στη ίδια-σωστή χώρα τότε θα είχαμε εμφύλιο... αιματοχυσίες για ένα Neo geo και ένα gameboy :D
 
Haros είπε:
pooky(1) άμα όλοι οι κονσολοπορωμένοι είχαμε γεννηθεί στη ίδια-σωστή χώρα τότε θα είχαμε εμφύλιο... αιματοχυσίες για ένα Neo geo και ένα gameboy :D
Ειδικα για το πρωτο... Δεν ξερεις ποσο θα σκοτωνα για μια ολοκληρη συλλογη αγγλικης version του Metal Slug ή για για ενα PAL kizuna encounter... :D :cool:
 
Είστε καμένοι ρε!!!

Εγώ δεν είμαι!!!!!!!!

(Όχι αλήθεια λέω, ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!! )
 
Αξίζει ταξίδι μόνο και μόνο για να επισκευτείς αυτό το μαγαζί...

Φαντάζομαι δεν θα είναι και το μοναδικό, σίγουρα θα υπάρχουν μερικά παρόμοια...
 
Μάλλον αν θα πάμε προς τα κει δεν θα ξαναγυρίσουμε πίσω.......
 
Θα έχει σίγουρα και άπειρα Neo Geo και παιχνίδια για αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
OK. Screw this. Φεύγω για Ιαπωνία. Αντίο. Γεια σας. Adieu. Τι αρρώστια είναι αυτή; Πρέπει να μαζευτούμε αρκετοί, να διοργανώσουμε εκδρομή (η επιδρομή) στην Ιαπωνία για να πάμε σε ένα τέτοιο supermarket. Κανένας να ξέρει κανένα καλό γραφείο ταξιδίων; Δεν με νοιάζει για το ξενοδοχείο, μένω και σε παγκάκια ή σε Capsule!
 
Μα πώς μπορεί να δουλέψει ένα τέτοιο μαγαζί ; Θέλω να πω , εκτός και αν κάποιο εργοστάσιο τους παράγει κάτα καιρούς hardware και software για όλες αυτές τις παλιές κονσόλες (που δεν το πιστεύω) , τότε σε λίγους μήνες θα έπρεπε να κλείσουν . Αλλά αυτοί βλέπω έχουν ολόκληρη αλυσίδα σούπερ μάρκετ ... :wait2:
 
να παραγγείλουμε τίποτα δεν γίνετε ρε παιδιά?
 
Πίσω
Μπλουζα