Γράμμα από τον Τέρρυ!

jamesdx

RetroN00b
Joined
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
0
Αγαπημένη μου Κάντυ,

αποφάσισα να σου γράψω αυτό το γράμμα γιατί μου λείπεις.

Δεν ξέρω αν βρω ποτέ το κουράγιο να στο στείλω και αν πρέπει να το κάνω αλλά ξέρω ότι έχω ανάγκη να το γράψω. Δεν μπορώ άλλο να τα κρατάω μέσα μου νιώθω πως η πίεση είναι μεγάλη και πως θα σκάσω.

Κάντυ θυμάμαι όταν ήρθες να με βρεις και σε αντίκρισα στο σταθμό του τρένου μετά από τόσο καιρό, δεν φαντάζεσαι πόσο καιρό περίμενα αυτή την στιγμή και πόσες φορές είχα ονειρευτεί να σε συναντήσω. Ήθελα να σε αγκαλιάσω να σε σφίξω σφιχτά στην αγκαλιά μου και να σε πάρω μαζί μου. Όμως κάτι με κράτησε, κάτι με κοκάλωσε στην θέση μου, κάτι σφυροκοπούσε το μυαλό μου να μη το κάνω. Το στόμα μου είχε στεγνώσει. Μετά έμαθες για την Σουζάνα και στάθηκες με τόσο θάρρος και ανιδιοτέλεια. Στάθηκες Κάντυ τόσο δυνατή. Ναʼ ξερες Κάντυ πόσο σε θαύμαζα ανέκαθεν που είσαι τόσο δυνατή. Αυτό με γοήτευσε σε εσένα από την πρώτη στιγμή. Είχες μια θετική στάση στα γεγονότα και όσα άσχημα και αν σου συνέβαιναν στεκόσουν όρθια με το κεφάλι ψηλά.

Αυτή η δύναμη σου έδωσε και σε εμένα δύναμη Κάντυ. Πάντα ήμουν περήφανος και πάντα τα έβαζα με τον εαυτό μου αν δεν στεκόμουν άξιος στις περιστάσεις και για αυτό έφευγα μακριά. Από την στιγμή όμως που μπήκες στην ζωή μου, της έδωσες φως. Βλέπεις είχα μάθει μόνο την σκοτεινή πλευρά και πάντα είχα μάθει να είμαι μόνος μου και να τα βγάζω μόνος πέρα. Το μόνο που ήθελα να βρω ήταν κάποια να μʼ αγαπήσει για αυτό που ήμουν να κοιτάξει πέρα από το όνομα μου ή τον κάποτε δύστροπο χαρακτήρα μου. Εσύ Κάντυ μόνο εσύ μπόρεσες να γκρεμίσεις κάθε τοίχο και ασπίδα που έβαζα πάντα σε όλους τους ανθρώπους.

Στο νοσοκομείο Κάντυ δεν άντεξα, ξέσπασα έτρεξα πίσω σου και το μόνο που ήθελα ήταν να σε αγκαλιάσω, να νιώσω πάλι παιδί όπως τότε στο κολέγιο, εγώ και εσύ, να σε πάρω μακριά να φύγουμε, Κάντυ ήθελα τόσο πολύ να σε πάρω να φύγουμε και το ήξερα πως δεν μπορούσα και έκλαιγα σαν μικρό παιδί. Στάθηκα στα πόδια μου και πήρα δύναμη από εσένα Κάντυ να μείνω με την Σουζάνα και να κάνω αυτό που έπρεπε.

Εκείνο το βράδυ ένιωσα πως έμεινα μισός. Πως κόπηκε η καρδιά μου στην μέση, πως ο Τέρρυ πια είχε σπάσει για πάντα και ήμουν κάποιος άλλος καθώς κοίταγα από το παράθυρο το χιόνι να πέφτει και εσύ να έχεις φύγει, ένιωσα πια πως ήμουν αρκετά χρόνια μεγαλύτερος.

Εκείνο το βράδυ δεν κοιμήθηκα, έμεινα δίπλα στην Σουζάνα και την παρηγόρησα μέχρι να κοιμηθεί και ύστερα σε μια στιγμή έξαψης βγήκα μες στο χιόνι και άρχισα να τρέχω. Κάντυ άρχισα να τρέχω και να φωνάζω το όνομα σου μες στα χιονισμένα σοκάκια σαν τρελός και δεν μπορούσε να ξεπλύνει τον πόνο ούτε τα δάκρυα ούτε το χιόνι μέχρι που έπεσα μες στα χιόνια κλαίγοντας για τον άδοξο χωρισμό μας. Τότε από μακριά μου φάνηκε πως άκουσα ένα γέλιο και νόμιζα ότι είσαι εσύ Κάντυ. Ένα γέλιο μικρού κοριτσιού και ένιωσα πως είσαι κάπου εκεί δίπλα και γελάς και σκέφτηκα πως αυτό θα σε στεναχωρούσε αν με έβλεπες να έχω λυγίσει έτσι και πως θα ήθελες να κοιτάξω μπροστά.

Αποφάσισα λοιπόν να μη αφήσω ξανά να με πάρει από κάτω, να προχωρήσω και να γίνω ένας μεγάλος ηθοποιός, να σταθώ δίπλα στην Σουζάνα και να την βοηθήσω και αυτό θα είναι η ελάχιστη απόδειξη της αγάπης μου για σένα Κάντυ. Έβγαλα την φυσαρμόνικά μου και άρχισα να παίζω μουσική και τότε ηρέμησα και *****ωσε η καρδιά μου.

Όποτε δεν αισθάνομαι καλά, παίζω φυσαρμόνικα και σε σκέφτομαι, σκέφτομαι τις ξένοιαστες στιγμές στο κολέγιο και πόσο ερωτευμένοι ήμασταν και ηρεμώ. Όταν χωρίσαμε ευχόμουν να μην είχαμε γνωριστεί γιατί ο πόνος είναι αβάσταχτος. Τώρα σκέφτομαι πόσο τυχερός είμαι που σε γνώρισα. Θα σε σκέφτομαι πάντα και θα είσαι πάντα στο μυαλό μου ως το άτομο που με στιγμάτισε στην ζωή μου όσο κανένα άλλο.

Κάντυ πρέπει να κλείσω αυτό το γράμμα βλέπεις ανεβάζουμε καινούριο έργο στο θέατρο, Άμλετ και πρέπει να πάω στις πρόβες.

Θέλω να ξέρεις ότι σʼαγαπώ και θέλω να είσαι καλά και ευτυχισμένη.

Θέλω να μου υποσχεθείς πως πάντα θα χαμογελάς.

Σε φιλώ φακιδομυτούλα μου!

Terrence Grandchester

(είπα να γράψω και εγώ ένα γράμμα για να εκφράσω τα

αισθήματα του Τέρρυ)
 
Είναι πάρα πολύ γλυκό Jamesdx!!!

Τοσο από την ΤΟΕΙ όσο και στο μάνγκα είδαμε μόνο τη δύσκολη θέση στην οποία περιήλθε η Κάντυ.

Σίγουρα και ο Τέρρυ σήκωσε εκείνο το βράδυ το δικό του σταυρό και όλη του η συναισθηματική του ένταση ¨βγήκε¨μέσα από το γράμμα σου.

Καλώς ήλθες στο φορουμάκι μας! :flower:
 
Jamesdx, πολύ όμορφο γραμματάκι, πραγματικά! -αν και μας έκανες την καρδιά περιβόλι :cry: :cry: , ειδικά σε αυτό το σημείο:

jamesdx είπε:
Εκείνο το βράδυ δεν κοιμήθηκα, έμεινα δίπλα στην Σουζάνα και την παρηγόρησα μέχρι να κοιμηθεί και ύστερα σε μια στιγμή έξαψης βγήκα μες στο χιόνι και άρχισα να τρέχω. Κάντυ άρχισα να τρέχω και να φωνάζω το όνομα σου μες στα χιονισμένα σοκάκια σαν τρελός και δεν μπορούσε να ξεπλύνει τον πόνο ούτε τα δάκρυα ούτε το χιόνι μέχρι που έπεσα μες στα χιόνια κλαίγοντας για τον άδοξο χωρισμό μας. Τότε από μακριά μου φάνηκε πως άκουσα ένα γέλιο και νόμιζα ότι είσαι εσύ Κάντυ. Ένα γέλιο μικρού κοριτσιού και ένιωσα πως είσαι κάπου εκεί δίπλα και γελάς και σκέφτηκα πως αυτό θα σε στεναχωρούσε αν με έβλεπες να έχω λυγίσει έτσι και πως θα ήθελες να κοιτάξω μπροστά.

Υ.Γ: Καλώς όρισες στην παρέα μας!
 
Καλως ήρθες στην παρέα μας, πραγματικά πολύ συγκινήτικο το γράμμα σου :cry: :cry: :cry: .
 
Συγχαρητηρια αγαπητη/ε Jamesdx :clap:

Το γραμμα σου μου θύμισε κάτι που διαβασα προσφατα για εναν χωρισμο:

"Με πόνεσες μέχρι θανάτου και σ'ευχαριστω. Για να πονέσω τόσο φριχτά, φαντάσου πόσα μου χάρισες".

 


Κατι τέτοιο πρεπει να σκεφτοταν και ο Τερρυ οταν εγραφε αυτο το γραμμα :flower:
 
(αγαπητός Domniki) Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια..και είμαι και εγώ

ένας από τους Kαντυόπληκτους..που 7 χρονών παιδάκι έβλεπα τον χωρισμό

κάντυ - τέρρυ και πενθούσα..για πολλά τραύματα η σειρά! Χε!
 
jamesdx είπε:
(αγαπητός Domniki) Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια..και είμαι και εγώένας από τους Kαντυόπληκτους..που 7 χρονών παιδάκι έβλεπα τον χωρισμό

κάντυ - τέρρυ και πενθούσα..για πολλά τραύματα η σειρά! Χε!
Welcome to the club :p

Κουραγιο! Life is a bitch and then you die :cry:
 
Πίσω
Μπλουζα