ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ!!!! (poser thread)!!

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
12
όπως λέει και ο τίτλος του thread....

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ....ΟΕΟ

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Να πω την αλήθεια δεν πίστευα ότι θα ερχόταν....(όσο και αν την είχα πλησιάσει)....

κι' όμως....

Η ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΕΦΤΑΣΕ....

και φυσικά πρέπει να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί μας....χεχε

επιτέλους ...μπορώ να λέω και επίσημα ....

ότι.....

:cheers: :cheers: :cheers:

ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ VECTREX ....

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...ΟΛΑ.... πως αλλιώς να το πω.... :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:

ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΙΠΠΟΤΑ ΜΑΓΚΕΣ χα;χαχαχαχαχαχαχ :diablotin: :diablotin: :eviltongue: :eviltongue: :eviltongue: :eviltongue:

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Στο δρόμο λοιπόν για το σπίτι μου βρίσκονται τα παρακάτω 2 διαμάντια...

picture.php


μαζί με ένα CIB melody master και κάποια homebrew

και έτσι ολοκληρώνω την επίσημα σειρά των κυκλοφοριών για το vectrex :acoustic: :acoustic: :acoustic:

και παράλληλα έχω έναν σημαντικό αριθμό από homebrew....

τώρα μπορώ να επικεντρωθώ αποκλειστικά στο κυνήγι των σπάνιων homebrew....

εννοείται ότι μόλις έρθουν τα νέα μου αποκτήματα...θα γίνει photoshoot με όλη την επίσημα οικογένεια μαζεμένη!!!!!

:cheers: :cheers:
 
παρακαλώ τη διαχείριση να αλλάξει την κατηγορία του username μου από RetroMaster σε VectrexMaster.....

θα τρελαθώωωωω λέμε χαχαχαχα :)

κερνάω σαμπάνιες όλο το φόρουμ!!!!!!
 
Πάντα χαίρομαι να διαβάζω τέτοια! Ασχέτως περί τίνος πρόκειται, μία ολοκλήρωση συλλογής είναι πάντα εκπληκτικά νέα! Εύγε, και περιμένω να πιω σαμπάνιες (απ' τις καλές, όχι του 5ευρου! :p )

:cheers: :cheers: :cheers:
 
και τωρα που την τελειωσες τι καταλαβες? θα πρεπει να ολοκληρωσεις αλλη συλλογη...

φαυλος κυκλος... οταν ερθουν, πες μου να ερθω να παιξω λιγο roller coaster! φαινεται ζορικο...

αντε! με γειες :)
 
Uninvited είπε:
Πάντα χαίρομαι να διαβάζω τέτοια! Ασχέτως περί τίνος πρόκειται, μία ολοκλήρωση συλλογής είναι πάντα εκπληκτικά νέα! Εύγε, και περιμένω να πιω σαμπάνιες (απ' τις καλές, όχι του 5ευρου! :p )


:cheers: :cheers: :cheers:
βρε τις καλύτερες θα ανοίξω...και ουίσκι 12αρι αμά λάχει οεο !!!!

:2beers: :2beers: :2beers: :beer: :beer:

Ethaniel είπε:
και τωρα που την τελειωσες τι καταλαβες? θα πρεπει να ολοκληρωσεις αλλη συλλογη...φαυλος κυκλος... οταν ερθουν, πες μου να ερθω να παιξω λιγο roller coaster! φαινεται ζορικο...

αντε! με γειες :)

πφφφφ.εσύ θα σκάσεις από τη ζήλια σου χαχαχααχαχα :diablotin: :diablotin: :diablotin:

δεν τέλειωσα ...έχω τα homebrew τώρα να μαζέψω...και ευτυχώς δεν έχω βλέψεις να κάνω complete συλλογή σε κάποια άλλη κονσόλα....

Τώρα πρέπει να φτιάξω μια τρελή βιτρίνα αποκλειστικά για τα vectrex μου...

πωπω...μιλάμε ρε δεν το πιστεύυυυυωωωωωω :p :p

Άντε να'ρθουν ....θα τα στείλει αύριο συστημένα από Ολλανδία, αλλά δύσκολο να τα έχω Παρασκευή...οπότε από βδομάδα...αλλα΄δεν πειράζει....

οεοεοεοεοεοε

:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Eχω παρακολουθησει απο κοντα την πορεια του Ηλια στο μαζεμα για Vectrex απο την αρχη, και ξερω καλα την τρελα του με το συγκεκριμενο μηχανημα και την προικα του. Μπραβο Ηλια και να τα χαιρεσαι φιλε μου! Ευκαιρια να αρχισεις να μαζευεις τωρα για κανενα μηχανημα της προκοπης οπως το VCS!!! :) (στην φυλαγα την μπηχτη!)
 
Plink είπε:
θα εχει και τιποτα αλλο μεσα offtopic? :p :p

φυσικα θα σκασω απο τη ζηλια μου αλλα ελπιζω να μην πηρες δευτερο 3D Imager γιατι τοτε θα εχουμε σοβαρο προβλημα... καταλαβαινεις... :(

phil_vr είπε:
Ευκαιρια να αρχισεις να μαζευεις τωρα για κανενα μηχανημα της προκοπης οπως το VCS!!!
αυτο το προσπαθω εγω phil αλλα εχω πολυ δρομο μπροστα μου...
 
phil_vr είπε:
Ευκαιρια να αρχισεις να μαζευεις τωρα για κανενα μηχανημα της προκοπης οπως το VCS!!!
αυτο το προσπαθω εγω phil αλλα εχω πολυ δρομο μπροστα μου...
 
Να'σαι καλά Φίλιππε :)

ζούμε μεγάλες στιγμές!!!

phil_vr είπε:
Ευκαιρια να αρχισεις να μαζευεις τωρα για κανενα μηχανημα της προκοπης οπως το VCS!!! :) (στην φυλαγα την μπηχτη!)
βρε αυτό είναι κατάρα που μου δίνεις...αν μπω σε διαδικασία να μαζέψω τα πόσες χιλιάδες releases του atari καταστράφηκα χεχεχε...

έχω 3 woody, τον κροκόδειλο, το harmony, boxed vader, 2-3 junior, αρκετά χειριστήρια και μπόλικα carts...καλά είναι....

νομίζω ότι σχεδόν έκλεισα σαν συλλέκτης....

τουλάχιστον για κάμποσο καιρό...

βέβαια τώρα πρέπει να μαζέψω κάνα φράγκο γιατί στερέψαμε, μέσα στην ανυπομονησία μου να κλείσω τη συλλογή, ομολογώ ότι τα πήρα λίγο τσιμπημένα αυτά τα τελευταία τρία κομμάτια.

αλλά ...τι να λέμε....

το σημαντικό είναι ένα....

COMPLETE VECTREX COLLECTION....

όσες φορές και αν το πω δεν το χορταίνω :)

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 
Ethaniel είπε:
θα εχει και τιποτα αλλο μεσα offtopic? :p :pφυσικα θα σκασω απο τη ζηλια μου αλλα ελπιζω να μην πηρες δευτερο 3D Imager γιατι τοτε θα εχουμε σοβαρο προβλημα... καταλαβαινεις... :(

.
θα έχει 2 homebrew που έψαχνα...εξαντλημένα κλασσικά....

για το δεύτερο imager κρύβε λόγια...πρέπει να μαζέψω κάνα φράγκο πρώτα, αλλά με βλέπω να το χτυπάω κάποια στιγμή....
 
To VCS Collecting ειναι εντελως ασκοπο.. και ξερει ο Ηλιας τι εχει περασει απο τα χερια μου και τα 35 μηχανηματα που ειχα σε ολες τις εκδοσεις Atari/Sears.

Και παλι καλοπαιχτα φιλε και σιγουρα θα βρεις μια καλη βιτρινα για να κοσμουν το σαλονι σου.
 
phil_vr είπε:
To VCS Collecting ειναι εντελως ασκοπο.. και ξερει ο Ηλιας τι εχει περασει απο τα χερια μου και τα 35 μηχανηματα που ειχα σε ολες τις εκδοσεις Atari/Sears.
Και παλι καλοπαιχτα φιλε και σιγουρα θα βρεις μια καλη βιτρινα για να κοσμουν το σαλονι σου.
Έτσι ακριβώς συλλογές όπως του VCS είναι ανούσιες....σχεδόν αδύνατο να τις ολοκληρώσεις..πάντα κάτι θα σου λείπει.....

το vectrex όμως...είναι άλλο πράγμα...έχει άλλη χάρη....

και εγώ τα ΕΧΩ ΟΛΑ μουαχαχαχαχαχαχαχαχα :p :p

πάει...έχω χαζέψει τελείως σήμερα...!! :)
 
Όπως έχω ξαναπεί και παλιότερα, ΔΕΝ πανηγυρίζουμε πριν παραλάβουμε κανονικά το αντικείμενο στα χέρια μας (το συστημένο δεν σε εξασφαλίζει, μπορεί να πάρει φωτιά η αποθήκη του ταχυδρομείου :diablotin: ) και βεβαιωθούμε κιόλας ότι λειτουργεί. :p

ΥΓ: συγχαρητήρια είπα; :D
 
Maddog είπε:
Όπως έχω ξαναπεί και παλιότερα, ΔΕΝ πανηγυρίζουμε πριν παραλάβουμε κανονικά το αντικείμενο στα χέρια μας (το συστημένο δεν σε εξασφαλίζει, μπορεί να πάρει φωτιά η αποθήκη του ταχυδρομείου :diablotin: ) και βεβαιωθούμε κιόλας ότι λειτουργεί. :p
ΥΓ: συγχαρητήρια είπα; :D
χαχαχα αν και γενικά θα συμφωνήσω μαζί σου γιατρέ..και συνηθίζω να ακολουθώ αυτή την τακτική ...η χαρά μου δεν κρύβεται....

ελπίζω / εύχομαι / ονειρεύομαι ότι όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχω τα διαμαντάκια μου στα χέρια μου...

ΥΓ....ευχαριστώωω οεοε
 
Μπράβο ρε Λιάκο !!!

Οι Vectrex fans ...σε χαιρετούν !!!!

Γρήγορα στον μαραγκό για βιτρίνα.....τι ακόμα κάθεσαι ? !!!!!!!!!!!!!
 
Ειναι σουπερ η φαση της ολοκληρωμενης συλλογης σε τομεα που τον εχεις μεγαλο μερακι.

Ωραιος Ηλια!
 
Άντε...και επισήμως τώρα είμαστε ΚΟΜΠΛΕΕΕΕ :)

το πακετάκι πήγα μόλις και το πήρα από το ταχυδρομείο και μάλιστα εκτός από τα προαναφερθέντα ....μαζί περιείχε...το vectoblox και μία κόπια του ColorClash (που έχω αναφέρει σε προηγούμενο θέμα) η οποία δεν έχει στραπατσαριστεί από την αποστολή... ;)

Το μόνο κακό είναι ότι πνίγομαι στη δουλειά και όσο και αν το θέλω δεν προλαβαίνω με τίποτα να τα δοκιμάσω τώρα.....αν και θέλω σαν τρελός να παίξω το Crazy Coaster...

Ελπίζω ότι μέσα στο ΣΚ θα οργανώσω φωτογράφηση της συμπληρωμένης πλέον οικογένειας του Vectrex :)
 
Μπράβο Ηλία!!! Μεγάλη ιστορία η συμπλήρωση μιας συλλογής έτσι όπως την φανταζόσουνα κάποτε.

Με μια βιτρινούλα τώρα θα είσαι αρχηγός!
 
Congrats φιλε Plink !!!!!! :)

Θελουμε photos pls... (και βιντεακι καλο θα ηταν να δουμε και εν δραση κανενα παιχνιδακι) :)
 
Πίσω
Μπλουζα