Δεν το έχω βρει εδώ και 15 χρόνια αυτό το παιδικό

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Retrospective
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Ευχαριστώ για την προσπάθεια αλλά δεν είναι κάτι από αυτά παιδιά. Φτιάχνω τώρα μια λίστα με αυτά που παιζόντουσαν 1994-1999 Ελλάδα στα κανάλια μπας και το βρω.
 
θα βοηθούσε αν γνωρίζαμε πως πρόκειται για σειρά, ταινία ή περιληπτική ταινία επεισοδίων σειράς. Και αν ήταν μεταγλώττισμενη ή με υπότιτλους, κάτι που ήταν ακόμα της μόδας τότε
 
θα βοηθούσε αν γνωρίζαμε πως πρόκειται για σειρά, ταινία ή περιληπτική ταινία επεισοδίων σειράς. Και αν ήταν μεταγλώττισμενη ή με υπότιτλους, κάτι που ήταν ακόμα της μόδας τότε
Δεν θυμάμαι κάτι άλλο από αυτά που έγραψα. Προσπαθώ να θυμηθώ βλέποντας άλλα. Το Σ/Κ το είχα δει την περίοδο 1994-1999 δεν θυμάμαι κανάλι. Ήταν πρωί και ήταν μέσα στο τότε παιδικό πρόγραμμα. Γιαυτό ψάχνω και στις εφημερίδες του τότε τα παιδικά προγράμματα για να τα ψάξω όλα ένα ένα. Φτιάχνω ένα excel που θεωρώ ότι θα βοηθήσει.
 
Μήπως είναι ο Μυστικός Σιδηρόδρομος



Ίσως ήταν καμιά γάτα απο τo Muppet show ή το Sesame Street ;


όχι δεν είναι κάτι από αυτά. υπάρχει περίπτωση να έχει ο έλμο κανένα βιντεάκι που να κάνει χαμό στο μπάνιο και να ακούγεται μουσική με φυσαρμόνικα από πίσω?
 
Η αναζήτηση έλαβε τέλος! Επιτέλους το βρήκα! Στα Ελληνικά δεν υπάρχει online κανένα επεισόδιο αλλά στον αρχείο του ΑΝΤ1 το έχουν και μακάρι να το βάλουν και online. Αυτό που έψαχνα δεν είχε γάτα μέσα αλλά στο πρώτο επεισόδιο είχε άλλα ζώα και είχα μπερδευτεί. Επίσης είχε και στοιχεία stop motion μέσα.

Το παιδικό λεγόταν Μίστερ Μπόγκους. Μου έστειλε φίλος μου σελίδα από περιοδικό από τότε πρόγραμμα της τηλεόρασης και το βρήκαμε!

Ορίστε και το πρώτο επεισόδιο στα Αγγλικά:

Στο 0:40 είναι και η σκηνή με τις οδοντόβουρτσες στο μπάνιο που θυμόμουν.

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν είστε οι καλύτεροι ντετέκτιβς! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον/την @Mygdala για τον άπειρο χρόνο που αφιέρωσε!

Πάμε να βοηθήσουμε και τους άλλους τώρα!
 
Η αναζήτηση έλαβε τέλος! Επιτέλους το βρήκα! Στα Ελληνικά δεν υπάρχει online κανένα επεισόδιο αλλά στον αρχείο του ΑΝΤ1 το έχουν και μακάρι να το βάλουν και online. Αυτό που έψαχνα δεν είχε γάτα μέσα αλλά στο πρώτο επεισόδιο είχε άλλα ζώα και είχα μπερδευτεί. Επίσης είχε και στοιχεία stop motion μέσα.

Το παιδικό λεγόταν Μίστερ Μπόγκους. Μου έστειλε φίλος μου σελίδα από περιοδικό από τότε πρόγραμμα της τηλεόρασης και το βρήκαμε!

Ορίστε και το πρώτο επεισόδιο στα Αγγλικά:

Στο 0:40 είναι και η σκηνή με τις οδοντόβουρτσες στο μπάνιο που θυμόμουν.

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν είστε οι καλύτεροι ντετέκτιβς! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον/την @Mygdala για τον άπειρο χρόνο που αφιέρωσε!

Πάμε να βοηθήσουμε και τους άλλους τώρα!
Χαίρομαι που το βρήκες! Αλλά βρε παιδί μου γάτα ψάχναμε τόσο καιρό ανθρωπίδιο μας βγήκε! Χα, χα! Δεν πειράζει...χαλάλι, ήταν μια ευκαιρία και για μένα να ξεσκονίσω παλιότερες μνήμες και να μάθω πολλά :)
Φιλικά, η συμπάσχουσα Mygdala
 
Χαίρομαι που το βρήκες! Αλλά βρε παιδί μου γάτα ψάχναμε τόσο καιρό ανθρωπίδιο μας βγήκε! Χα, χα! Δεν πειράζει...χαλάλι, ήταν μια ευκαιρία και για μένα να ξεσκονίσω παλιότερες μνήμες και να μάθω πολλά :)
Φιλικά, η συμπάσχουσα Mygdala
Ναι το ξέρω, σόρυ για την παραπλάνηση, ήταν άθελα μου!

Θεωρώ πως αν βγει μια πλατφόρμα με όλα αυτά τα παλιά παιδικά μεταγλωτισμένα θα ήταν τέλειο!

Υπάρχει άλλος συνάδελφος προγραμματιστής εδώ να το φτιάξουμε?
 
Ναι το ξέρω, σόρυ για την παραπλάνηση, ήταν άθελα μου!

Θεωρώ πως αν βγει μια πλατφόρμα με όλα αυτά τα παλιά παιδικά μεταγλωτισμένα θα ήταν τέλειο!

Υπάρχει άλλος συνάδελφος προγραμματιστής εδώ να το φτιάξουμε?
Μήπως να έκανες μια ανακοίνωση ή κάτι σχετικό σε πιο κατάλληλο θρεντ να το δουν οι κομπιουτεράδες της παρέας;
 
Πίσω
Μπλουζα