''Δεύτεροι'' ρόλοι που έκλεψαν την παράσταση

Δεύτεροι ρόλοι που κλέβουν την παράσταση

Δύο παραδείγματα , κατά τη προσωπική μου άποψη πάντα , είναι οι δύο παρακάτω σκηνές από τη "Στεφανία" που ακολουθούν.


Μήπως ξέρετε ποια είναι τα ονόματα των δύο ηθοποιών από τις σκηνές που ακολουθούν;





https://www.youtube.com/watch?v=65M2QpanJ9Y&feature=plcp

https://www.youtube.com/watch?v=uoqb_hTeKSs&feature=plcp
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony το θεμα σου εχει σχεση με αυτο ή σκεφτεσαι να το κανεις καπως διαφορετικο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
tonytony το θεμα σου εχει σχεση με αυτο ή σκεφτεσαι να το κανεις καπως διαφορετικο;
Yπήρχε ίδιο και δεν το πήρα χαμπάρι;;;; #) Ας το μεταφέρουν οι admins τότε sorry που δεν το είδα! Τουλάχιστον να έχω μια απάντηση για τις δύο ηθοποιούς;
 
tonytony είπε:
Βλέποντας για άλλη μια φορά τη "Στεφανία" μου δημιουργήθηκε η ιδέα για το θέμα αυτό. Πολλές φορές κάποιοι δεύτεροι ρόλοι και όχι πρωταγωνιστές "δίνουν ρέστα" και κλέβουν , έστω προς στιγμήν , λίγο την παράσταση από την ερμηνεία τους ή το ρόλο τους. Δύο παραδείγματα , κατά τη προσωπική μου άποψη πάντα , είναι οι δύο παρακάτω σκηνές από τη "Στεφανία" που ακολουθούν. Ποιοί άλλοι δεύτεροι ρόλοι σας έχουν "αγγίξει" και πιστεύετε πως έχουν κλέψει κατά κάποιο τρόπο την παράσταση; 


Υ.Γ. Μήπως ξέρετε ποια είναι τα ονόματα των δύο ηθοποιών από τις σκηνές που ακολουθούν;
Αντωνη δεν προσθετεις κι εδω τα δυο βιντεο αφου προκειται για αναζητηση ονοματος των ηθοποιων;
 
katerinak είπε:
Αντωνη δεν προσθετεις κι εδω τα δυο βιντεο αφου προκειται για αναζητηση ονοματος των ηθοποιων;
Ναι σωστά θα το κάνω Κατερίνα έχεις δίκιο σ' ευχαριστώ!
 
O Γαβριηλίδης στο μια τρελή σαραντάρα, Ο Κωνσταντάρας στο ούτε γάτα ούτε ζημιά, ο Ζερβός στην Μανταλένα και τους Μακρυκωσταίους και ο Τσιβιλίκας στη Ρένα είναι Οφσάιντ.
 
Ο Αντώνης Παπαδόπουλος ως Χανς στην ταινία "τι έκανες στον πόλεμο Θανάση"

Η Τζόλη Γαρμπη ως θεια Παρασκευούλα στην ταινία "Μακρυκωσταίοι και Κοντογιώργηδες" και ο Παντελής Ζερβός στην ίδια ταινία

Η Ηρώ Κυρικιακάκη στα Κόκκινα Φανάρια
 
Νο 1-ever : Γιάννης Γκιωνάκης, "Μπρίλλης" στα "Κίτρινα γάντια" : "Λεμονάδα από λεμόνι"; Πόσοι και πόσοι δε θυμόμαστε την ταινία μόνο από αυτό το διάλογο;

Επίσης :

- Χάρρυ κλυνν, στο "Γάμος αλά ελληνικά".

- Ντίνος Ηλιόπουλος, "Οι κυρίες της αυλής".

- Διονύσης Παπαγιαννόπουλος, "Κάτι κουρασμένα παλληκάρια"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκτός απο τους προαναφερόμενους που συμφωνώ απόλυτα[ειδικά με τον αδικοχαμένο και ΑΞΕΧΑΣΤΟ Χρόνη] να μνημονεύσω και εγώ έναν ηθοποιό που λατρεύω ιδιαίτερα το Γιώργο Δαμασιώτη[''Η καφεντζού''-μεθυσμένος,''Χαρούμενο ξεκίνημα''-εργοστασιάρχης και ανταγωνιστής του Βασίλη Αυλωνίτη,''Η κυρά μας η μαμή''-Δήμαρχος,''Μανταλένα''-Διευθυντής αστυνομίας]
 
Ο ρόλος του Παπαγιαννόπουλου στο "Δεσποινίς διευθυντής" πιάνεται άραγε ως δεύτερος;

Από την ίδια ταινία η Νίτσα Μαρούδα ως Βίκυ ("Αλέκο χρυσό μου σε παρακαλώ!") και

ο Γιάννης Βογιατζής ("Πλουτοκρατία Τασία!").

Η Ηρώ Κυριακάκη στα "Κόκκινα φανάρια" όπως προαναφέρθηκε από κάποιο μέλος.

Η Σαπφώ Νοταρά σε πολλές ταινίες, εγώ θα αναφέρω ενδεικτικά και το ρόλο της στο "Κυριακάτικο

ξύπνημα" στη σκηνή που της κάνει τα γλυκά μάτια ο Δημήτρης Χορν για να μη δώσει το νοίκι.

Η Δέσποινα Στυλιανοπούλου ως υπηρέτρια που την έλεγε στο Λάμπρο Κωνσταντάρα σε διάφορες ταινίες.

Οι μαθήτριες στη γνωστή σκηνή από την ταινία "Το ξύλο βγήκε απ' τον παράδεισο".

Νομίζω διακρίνονται η Άννυ Παπακωνσταντίνου και η Κατερίνα Γώγου.

 
Πίσω
Μπλουζα