Δημοπρασίες + υπολογιστές περασμένης δεκαετίας

Εμ άδικο έχει να ρωτάει? Ρώτα και το Wally που κάποιος πήγε να του πουλήσει Spectrum 48K για 128Κ ψύκτρα....

Το τι έλεγε για να διακιολογηθεί είχε τη μεγάλη φάση όμως.... ότι ήταν από τα τελευταία μοντέλα 128 που δε χρειαζόταν ψύκτρα.... ελεος.
 
Λίγο ΟΤ: άνοιξε το Ricardo.gr . Το αναφέρω μόνο επειδή φαίνεται να είναι σοβαρή πρόταση με έμφαση στην ασφάλεια (γράφτηκα και μου ήρθε ο κωδικός με ταχυδρομείο). Προς το παρόν νιξ ρετρό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
 
Παιδιά... αυτός που μου έδωσε τα μηχανήματα ήταν πάρα πολύ καλός... είχα και τα δωράκια αλλά και καλές τιμές. Φαντάζομαι πως παρασύρθηκε από άλλους Έλληνες πωλητές τέτοιων μηχανημάτων ή απλά συμμάζεψε το πατάρι-αποθήκη και πλέον δε τον ενδιαφέρει αν θα πουλήσει ή όχι άμεσα. Το αναφέρω αυτό γιατί αναφέρθηκε το nick name του και δε θέλω να είμαι άδικος. Τον ξέρω προσωπικά και (και καφέ ήπιαμε) είναι πολύ καλό παιδί. Άψογος στις συναλλαγές. Αλλά δυστυχώς παρασύρθηκε...
 
θα συμφωνησω με τον plink ...oταν δεν ηξερα αγορασα εναν 6128 με πρασινη οθονη 90 ευρω..μετα που σας γνωρισα οντως τα βρηκα ολα φθηνοτερα στο ebay..μονο που τωρα αγοραζω καθε μηνα ...

καλο ειναι κανεις να ψαχνει να ρωτα και να ξερει οτι παντα υπαρχει κατι καλυτερο.
 
jim_sdtv είπε:
Παιδιά... αυτός που μου έδωσε τα μηχανήματα ήταν πάρα πολύ καλός... είχα και τα δωράκια αλλά και καλές τιμές. Φαντάζομαι πως παρασύρθηκε από άλλους Έλληνες πωλητές τέτοιων μηχανημάτων ή απλά συμμάζεψε το πατάρι-αποθήκη και πλέον δε τον ενδιαφέρει αν θα πουλήσει ή όχι άμεσα. Το αναφέρω αυτό γιατί αναφέρθηκε το nick name του και δε θέλω να είμαι άδικος. Τον ξέρω προσωπικά και (και καφέ ήπιαμε) είναι πολύ καλό παιδί. Άψογος στις συναλλαγές. Αλλά δυστυχώς παρασύρθηκε...
Μα δεν είπε κανείς ότι είναι απατεώνας και κακός άνθρωπος, ότι είναι ακριβός είπαμε. Δικαίωμά του βέβαια να πουλάει όσο θέλει κάτι που του ανήκει αλλά και μένα δικαίωμά μου να λέω ελεύθερα τη γνώμη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gtsamour είπε:
Άσχετο.... ακόμα θυμάμαι την πλάκα που είχα πάθει με το τασάκι Sega που πουλούσε ο Vag στο fleamarket.... ΛΟΛ
Κοίτα το avatar και μάντεψε ποιός αγόρασε το συγκεκριμένο τασάκι. :D

Και η τιμή δεν ήταν κακή για το συγκεκριμένο προιόν, ελάχιστα παραπάνω από του Ebay (το είχα δει και εκεί, αλλά υπάρχει και ο παράγοντας "προσωπική σχέση")

Και για να ευχαριστούμε έμπρακτα και κάποιους, ο pitsunami έχει πάντα μηχανήματα σε πολύ καλές τιμές (απόλυτα ανταγωνιστικές με απευθείας αγορά από εξωτερικό) και με σωστές περιγραφές. In pitsu we trust!
 
Μακάρι να ήταν όλοι σαν τον pitsunami....

Θυμάμαι τη φάση που ήθελε ο Vag να στο χαρίσει το τασάκι :D
 
pitsunami AND Vag ROX !!! ;-)
 
You rock φίλοι μου! Είναι μεγάλη η ευχαρίστησή μου να προσφέρω μηχανήματα σε ανθρώπους που πάσχουν από την ίδια 'αρρώστια' με μένα! :D
 
Παιδιά, όταν κερδίζει κάποιος μια δημοπρασία τότε στέλνει τα χρήματα με paypal. Τα χρήματα που στέλνει είναι τιμή που έκλεισε + αυτά που λέει στο Shipping and handling για την Ελλάδα. Κατά την παραλαβή δε πληρώνεις τίποτα. Για εκτός Ευρώπης έχουμε και τους φόρους...

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας...
 
1η αγορά

Ύστερα από αρκετές μέρες έκανα μια αγορά ενός Atari2600... στη τιμή των 11? και κάτι. (+ 15? τα μεταφορικά). Το μηχάνημα ήρθε μετά από 7 ημέρες στο σπίτι (πόρτα-πόρτα) στο ορίτσιναλ κουτί του και μαζί με πολλά καλούδια. Το μηχάνημα ήταν σε άριστη κατάσταση (ούτε μία γρατζουνιά) μαζί με το βιβλιαράκι του.

Υπάρχει συνημμένη η φωτογραφία του πακέτου.
 
Νεο Atara και μαλιστα 2600αρη βλεπω στην παρεα! Να χαιρεσαι το μηχανηματακι σου και αρχισε να το εξοπλιζεις με τα απαραιτητα (κοινως.. παιχνιδια!)..

Συμβουλη μου: ξεβιδωσε το μικρο γελειο joystick απο το joypad που εχει μεσα το Atari σου, αν θελεις να χαρεις σωστο παιχνιδι με το joypad. Πραγματικα μεταμορφωνει το joypad απο αχρηστο σε παρα πολυ καλο.
 
Μαζί έχει και το deluxe joystic controller που είναι σαφώς καλύτερο από το joypad. Χαίρομαι που βρήκα έναν atari fun... φίλο. Δοξασμένες εποχές. Έβαλα στη TV τα παιχνιδάκια και έχουν άλλη μαγεία....
 
Για την αξια του 2600... απλα θα σου πω οτι προσφατα διελυσα ολες μου τις συλλογες σε κονσολες και θα παραμεινει μονο των Atari/Sears. Oλα τα αλλα εφαγαν και τρωνε τρελο σουταρισμα απο το σπιτι μου.. οπως ειπε και ο highlander.. There can be only one!!

Και οπως θα δεις.. εχουμε μια καλη 2600 fan base εδω στο φορουμ.
 
Πίσω
Μπλουζα