Διαγωνισμός Adventure Games Retromaniax - Μέρος 1ο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Εγω απαντησα στην τυχη, και με ασχετα κριτηρια, δηλαδη αν μου αρεσε ενα παιχνιδι

ή αν ηταν βαρετο. Θα δω το σκορ μου, και θα καταλαβω.
 
Παρα πολυ ενδιαφερον! Ο Nikolas εχει γραψει τις μουσικες! Ειμαστε ενα μικρο χωριο!
 
alkis21 τι γίνεται; Πως πάει η συμμετοχή; :)
 
Α ΟΚ Tywien, δεν σε είχα πιάσει αρχικά. Ναι είχα την τύχη να συνεργαστώ με τον εκπληκτικό συνθέτη Νικόλα Σιδερή.

Μέχρι στιγμής έχουν στείλει τις απαντήσεις τους 7 άτομα.
 
8 με εμένα!Με λιγη βοήθεια από τον αδερφό μου,βέβαια #)

Καλή μας τύχη!
 
και ενα σετ με απαντησεις πηρες και απο μενα!

καποια τα ηξερα, καποια τα googlαρα και ενα με ζορισε αρκετα!!!!

μιλαω για 'την αγαπημενη λιχουδια' του Sordid (του κακου μαγου του simon the sorcerer!)

anyway!!!!

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ! τα ευσημα και απο μενα!

κατι αναλογο ειχα δει σε αλλο φορουμ (που ασχολουνταν μονο με adventures) πριν δυο χρονια αν θυμαμαι καλα.... τοτε δεν συμμετειχα ο ιδιος στον διαγωνισμο, αλλα ο κολλητος μου (δουλευαμε μαζι σε ενα εργαστηριο) και τον βοηθουσα οσο μπορουσα και γω...

μην ξεχασω.... και παλι μπραβο! :D :D
 
Παιδιά η κλήρωση θα γίνει την προσεχή Κυριακή οπότε όσοι επιθυμείτε να συμμετάσχετε... βιαστείτε.
 
Ο πρώτος διαγωνισμός έλαβε τέλος. Συνολικά είχαμε 11 συμμετοχές, ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας και ελπίζω να το βρήκατε διασκεδαστικό. Ο παρακάτω πίνακας δείχνει τις σωστές απαντήσεις καθώς και πόσες & ποιες βρήκε ο καθένας (με μπλε οι σωστές επιλογές, με κόκκινο οι λάθος). Να σημειωθεί ότι σε μια σπάνια επίδειξη τιμιότητας ο aseim δεν δέχτηκε να μαντέψει αλλά απάντησε μόνο σε όσα γνώριζε!

Results.jpg


Στη διάρκεια της ημέρας θα κάνω την κλήρωση και θα ανακοινώσω τους νικητές. Θυμίζω πως ο καθένας θα μπει στην κληρωτίδα με τόσα "μπαλάκια" όσα και οι σωστές απαντήσεις που έδωσε.
 
Ο mike και εγώ, κατακοκκινήσαμε τον πίνακα!!!!! #)
 
Respect στην Κάμπια!

Dino, "σε έχω" :p
 
Πράγματι.....

Παράτησα τα adventures όταν αυτά "παράτησαν" τον Atari ST...

Παρ'όλα αυτά έκανα και κάποια λάθη σε αυτά που είχα παίξει.... :(
 
DINO είπε:
Πράγματι.....
Παράτησα τα adventures όταν αυτά "παράτησαν" τον Atari ST...

Παρ'όλα αυτά έκανα και κάποια λάθη σε αυτά που είχα παίξει.... :(
Καλά ντε μη σε πάρει και από κάτω. Ένα αστειάκι έκανα, και εγώ τραγικός είμαι ;)

Άλκη, περιμένω ρετρό κλήρωση με προγραμματάκι. INPUT, PRINT, LOOP to eternity κλπ. Έτσι; :p
 
Χα χα... Όχι βρε... Δε με πήρε από κάτω... Απλά είδα οτι έχω σκουριάσει...

Θα έπρεπε να απαντήσω σωστά, τουλάχιστον για όλα τα πολύ παλιά adventures...
 
Δείτε τη διαδικασία της κλήρωσης (φαίνεται καλύτερα αν το δείτε σε ποιότητα 720HD και πλήρη οθόνη):

Συγχαρητήρια στους νικητές. Στείλτε μου με ΡΜ τις διευθύνσεις σας να σας στείλω τα δωράκια. :D
 
Κορυφαία η κλήρωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άψογος Άλκη!!! :thumbup:

Συγχαρητήρια στους νικητές!

Περιμένουμε με ανυπομονησία το 2ο διαγωνισμό! :)
 
Συγχαρητήρια στους νικητές!
 
Συγχαρητήρια στους νικητές και από εμένα. Εγώ δεν συμμετείχα μιάς και τις περισσότερες δεν τις γνώριζα.

Πάντα τέτοια!!!
 
O Omenforever ειναι γνωστος adventure-ακιας, παλια καραβανα.

Για την Kambia τι να πω. Υπαρχει κατι σε αυτο το κοσμο με το οποιο να ΜΗΝ ασχολειται??
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα