Διαγωνισμός Adventure Games Retromaniax - Μέρος 3ο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Damn! Εξακολουθούν να μου λείπουν πέντε!!!

Δε την παλεύω άλλο....
 
Εγώ βρήκα άλλο ένα!!! :D

Πάω να στείλω πι εμ στον Άλκη να γελάσει το χειλάκι του... :p
 
Moυ λείπει ένα ακόμα, αλλά το πάω "λάου-λάου" που λένε... (μην ζορίζουμε τον εγκέφαλό μας τώρα που είναι και μέρες καύσωνα !! :D )
 
Μανίκι το 15. Btw, Άλκη τι παίζει με τον νέο avatar; :rofl:

ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧ μόλις είδα το όνομα της φωτογραφίας.....
 
Μήπως το 15 η πρώτη λέξη είναι 6 γράμματα? Ταιριάζει καλύτερα σε ένα adv που θυμάμαι :p
 
Οκ, βρέθηκαν όλα... :headbangdude:

(...και μπορώ να σας διαβεβαιώσω πως ο Aλκης δεν έχει κάνει λάθος στους αριθμούς των γραμμάτων :diablotin: )

Δεν θα συμμετάσχω κανονικά αυτή τη φορά, μιά και ήδη είμαι υπερ-απασχολημένος με το (πραγματικά ΥΠΕΡΟΧΟ) Space Bar.

Aπλά η συμμετοχή θα είναι "για την τιμή των όπλων" - για να δανειστώ μία φράση του φίλτατου Omenforever !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
billy είπε:
Οκ, βρέθηκαν όλα... :headbangdude: (...και μπορώ να σας διαβεβαιώσω πως ο Aλκης δεν έχει κάνει λάθος στους αριθμούς των γραμμάτων :diablotin: )
Αντε πάλι ψάξιμο :D
 
Kambia είπε:
Μήπως το 15 η πρώτη λέξη είναι 6 γράμματα? Ταιριάζει καλύτερα σε ένα adv που θυμάμαι :p
Όχι. Πάντως το συγκεκριμένο είναι για πολύ δυνατούς λύτες!
 
Επειδή το μυαλό μου είχε αρχίσει να γίνεται ...βουβουζέλα, έστειλα τις απαντήσεις εκτός από την καταραμένη 15η. :banghead: :p
 
Εγώ βρήκα άλλο ένα... Μου λείπουν 4 τώρα.... Για να δούμε...
 
Και γω έστειλα τις 14 μόνο :(

Γενικά ποιές άλλες σας παίδεψαν?
 
Η 4η και η 15η που παραμένουν άγνωστες ακόμα!
 
Crackmalecoach..... Όχι στάσου.... Crackmalesiralex..... Γκρρρρρ.....

Πάμε το άλλο.... Crash Bandicoot.... Όχι....Δεν είναι adventure και δεν ταιριάζουν τα γράμματα.... Το επόμενο...

Accidental Nudity.... Τι λέω μωρε..... :eek:

7, 11 και 15 παραμένουν άλυτα μυστήρια για μένα... Θα το παλέψω 2-3 μέρες ακόμα και θα στείλω τις απαντήσεις.....

Λοιπόν, που είχαμε μείνει; Α ναι....

Medal of Ιλαρά.... 8)
 
Ουπς..... η κατάσταση είναι σοβαρή γιατρέ :D
 
εγω το πηρα χαμπαρι μολις προχθες (το σαββατοκυριακο επεστρεψα ) και μετα απο ενα 3ωρο ειμαι 13/15 με ενα οχι 100% σιγουρο και 2 που δεν ... :p ακομα .

Ημουν 12/15 αλλα το ενα μου ηρθε την ωρα που ξαπλωσα να κοιμηθω και ξαναθηκωθηκα να το τσεκαρω -ηταν σωστο -ξανασκαλωσα για κανενα μισαωρο

μηπως μου ελθει και αλλη εμπνευση και τελικα παρεδωσα πνευμα .

Νταλα μεσημερι mode on

Κ. Πολυρακη Μηπως θα επρεπε να εσωματωσετε αυτες τους ευφανταστες και ευρηματικες προκλησεις -γριφους στο site της Atropos ως εχουν ή μετασχηματιζοντας τες ελαφρως σε ενα - μη βαρατε τωρα- ας πουμε Α.Q. test (οπου Α=Αdventure) δινοντας μερος των απαντησεων για παραδειγμα αλλα με χρονομετρο ή τελως παντων κατι τετοιο ???

Νταλα μεσημερι mode off
 
Δεν είναι κακή ιδέα, αλλά βασικά εγώ προτιμώ τα κουΐζ που έχουν κάτι από ρετρό και δεν υπάρχουν και πολλοί γνώστες των παλιών τίτλων.
 
Παιδιά η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη.

Οι συμμετοχές είναι ελάχιστες και οι περισσότεροι από εσάς ζητάτε να μην συμμετάσχετε στην κλήρωση. Όμως επειδή δεν γίνεται να κληρώσω μόνο τον f2bnp και την Juanita (που εκτός από πολύχρωμα σουβέρ, ανάθεμα κι αν της χρησιμεύσουν σε οτιδήποτε άλλο τα adventures της γυναίκας), αποφάσισα να σας βάλω όλους κι όποιοι κερδίσουν απλά ας τα χαρίσουν όπου νομίζουν.

Στη συνέχεια θα διακόψουμε για καλοκαίρι και θα επανέλθουμε τον Σεπτέμβριο, πιθανότατα με έναν τελευταίο διαγωνισμό αντί για δύο που είχα προγραμματισμένους γιατί δεν βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον...
 
Results.jpg


Μπράβο σε όλους για τις απαντήσεις σας, ειδικά στη Juanita για την θαρραλέα "στα τυφλά" συμμετοχή της και τις ευφάνταστες απαντήσεις, και τον Billy που για δεύτερο σερί διαγωνισμό δεν έκανε το παραμικρό λάθος, βρίσκοντας ακόμα και το απάνθρωπα δύσκολο Crash Garrett!

Τελικά μάλλον μετατίθεται για αύριο η κλήρωση, δεν νομίζω να προλάβω σήμερα.
 
:bow: Στην juanita

@alkis21 4 απαντήσεις έχει :)
 
Συγχαρητηρια σε ολους τους συμμετεχοντες .

Υποκλινομαι στην juanita :thumbup: και τον billy (κ#@#@#$$#$$@# ε...ειναι ~μπραβο σε γραμμικη Α :D )και τον alkis21 ενα ευφανταστο εμπνευμενο & αρτια οργανωμενο διαγωνισμο.

Crash Garret ???? πρωτη φορα το ακουω ...

... τεσπα

ετσι κι αλλιως την κανω ,.....μεχρι την κυριακη :D .
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα