Διαφημίσεις από καλλιτέχνες

Σηκώνει πολιτικό σχόλιο η Λιάνα, αλλά θα αφήσω τον DonDokken να μαζέψει τα πυρά... :p
 
Καλησπερα ! Υπαρχει πουθενα η διαφημιση του Χαρρυ Κλυνν με το Cocomilk?
 
Και η Μαντω διαφημιζοντας γνωστη εταιρεια βερνικιων !!

 
Παιδια εκεινη την διαφημιση με τον ηθοποιο με τα πεταχτα αυτια που διαφημηζε τα πατακια Tasty's (σημερα Lays) και ελεγε κανεις δεν μπορει να φαει μονο ενα, την θυμαστε? Πως τον λενε τον ηθοποιο? Υπαρχει πουθενα η διαφημιση αυτη? εφαγα κολλημα τωρα..
 
zogler είπε:
Παιδια εκεινη την διαφημιση με τον ηθοποιο με τα πεταχτα αυτια που διαφημηζε τα πατακια Tasty's (σημερα Lays) και ελεγε κανεις δεν μπορει να φαει μονο ενα, την θυμαστε? Πως τον λενε τον ηθοποιο? Υπαρχει πουθενα η διαφημιση αυτη? εφαγα κολλημα τωρα..
Εννοείς τον Ηλία Λογοθέτη. Είχε κάνει κι άλλες διαφημίσεις.
 
Ναι αυτον!! αλλα δεν την βρισκω στο youtube.. :(
 
zogler είπε:
Ναι αυτον!! αλλα δεν την βρισκω στο youtube.. :(
Εδώ μπορείς να βρεις πολλές, αν έχεις το χρόνο και την υπομονή. Καταγράφηκαν σε πρώτη φάση αρκετά προϊόντα χάρη στη διάθεση προσφοράς πολλών ανθρώπων, που τις κατέγραψαν στο αρχείο τους (θέλει και εμπλουτισμό ο κατάλογος).

 
Η κορυφαία διαφήμιση με τον Ηλία Λογοθέτη είναι ασφαλώς αυτή του παγωτού Καπουτσίνο, στην οποία έπαιζε και ο Παναγιώτης Σουπιάδης.
 
Matsablokos είπε:
Η κορυφαία διαφήμιση με τον Ηλία Λογοθέτη είναι ασφαλώς αυτή του παγωτού Καπουτσίνο, στην οποία έπαιζε και ο Παναγιώτης Σουπιάδης.
Εδώ βρίσκεται, μετά το 0:53. Με την ευκαιρία, ο ένας είναι ο Σουπιάδης, ο άλλος ηθοποιός που λέει "Θα τον βάρεσε η ζέστη" ποιος είναι;
 
Νομιζω πως γυρω στα μεσα της δεκαετιας του 80 θυμαμαι την Αντζελα Δημητριου (ανερχομενη τοτε αοιδος) να διαφημιζει μια κρεμα αδυνατισματος. Δεν θυμαμαι πως λεγοταν, θυμαμαι ομως πως την εδειχνε σε αποκαλυπτικη ποζα να λεει "Οπως φροντιζω τη φωνη μου...ετσι φροντιζω και το σωμα μου!" Θυμαται καποιος κατι περισσοτερο?

Επισης για καποιο διαστημα η Ελενη Ανουσακη νομιζω πως διαφημιζε τα Bodyline
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stakovios είπε:
Εδώ βρίσκεται, μετά το 0:53. Με την ευκαιρία, ο ένας είναι ο Σουπιάδης, ο άλλος ηθοποιός που λέει "Θα τον βάρεσε η ζέστη" ποιος είναι;
Τελικά είναι το Ice Burger, όχι το Καπουτσίνο (πώς τα μπέρδεψα; ). Τον άλλο ηθοποιό δεν τον ξέρω, δυστυχώς.
 
thanos75 είπε:
Επισης για καποιο διαστημα η Ελενη Ανουσακη νομιζω πως διαφημιζε τα Bodyline
Αν θυμάμαι καλά σε διαφημίσεις της Bodyline ήταν και Κατερίνα Γιουλάκη, Μπέτυ Βαλάση, δημήτρης Παπαμιχαήλ!
 
sypsi είπε:
Αν θυμάμαι καλά σε διαφημίσεις της Bodyline ήταν και Κατερίνα Γιουλάκη, Μπέτυ Βαλάση, δημήτρης Παπαμιχαήλ!
Πολυ σωστα φιλε μου!
 
diafimisi biras ithopoios.jpg

Από διαφήμιση μπίρας. Ποιος είναι ο ηθοποιός;
 
Καλησπέρα παιδιά,

Έχω μια απορία:

Θυμάστε αν είχε εμφανιστεί ποτέ σε τηλεοπτική διαφήμιση η γνωστή ηθοποιός Ίλυα Λιβυκού;

Γύρω στο 1981, υπήρχε μια διαφήμιση του απορρυπαντικού "Soupline" στην οποία εμφανιζόταν η ηθοποιός ή μήπως ήταν κάποια που της έμοιαζε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
5.jpg


Καφές φίλτρου Filcafe Continental!

 


4.jpg


8.jpg


Οδική βοήθεια Express Service

 


4.jpg


Samsung

 


 
βρηκα τυχαια ενα βιντεο με την Κατια Δανδουλακη που διαφημιζε το αποσμητικο Buc

 
Πίσω
Μπλουζα