Δορυφορικά κανάλια αποκλειστικά Ρετρό 80s

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Τι θα λεγατε αν σας ελεγα οτι υπαρχουν ελευθερα καναλια με καθαρα 80ς προσανατολισμο πανω απο τα κεφαλια σας.

Ιnteresting;

Υeap καναλια που δεν παιζουν τιποτα αλλο απο εκμπομπες που μεγαλωσαμε.

Καναλια που ξεκινουν το προγραμμα τους με "Αλφ τον εξωγηινο" και τελειωνουν με "ζωνη του λυκοφωτος".

Ναι ειναι ολα στον ουρανο αρκει να εξοπλιστειτε καταλληλα και να στοχευσετε.

Οταν λεω εξοπλισμο τι εννοω, τα βασικα, εναν δεκτη (απλο) ενα πιατο δορυφορικο (1,20μετρα) και ενα μοτερακι για να γυρναει κατ'εντολη σας.

Και οι ουρανοι ειναι δικοι σας.

Μιλαω για πανω απο 2500 καναλια (τοσα πιανει ο γραφων) με περιεχομενα απο καναλια εξειδικευμενα σε αθλητικα ,καρτοονς,ταινιες τρομου,αθλητικα,computer games news,μουσικα και βεβαια αυτο που μας απασχολει περισσοτερο ,καναλια με ρετρο περιεχομενο,αυτα που θα περιγραψω παρακατω.

Ας ξεκινησουμε με το

"Boomerang"

93219167147_1248968305.gif


για μια ιδεα

[video=youtube;sPy-xq7dDfw]


Mια μικρη γευση πηρατε απο τον μαγικο κοσμο της δορυφορικης και το καταπληκτικο ειναι οτι ολα γυρνανε ελευθερα στον ουρανο και δυστυχως οι περισσοτεροι αρκουντε στο μιζερο Ελληνικο τοπιο .

Μπορουμε να μιλησουμε ακομα για πιο εξειδιεκυμενα πραγματα οπως "κλειδια" "καρτες" προγραμματα" "cas interfase" πραγματα που θα σας επιτρεψουν να δειτε ακομα πιο πολλα αλλα ειναι και τοσο απαγορευμενα σε satforums οσο τα direct links για παρανομο υλικο σε εμας.

Ξερω ξερω για πολλους στην εποχη της "ADSL" και των "downloads" μπορει να μην τους κανει τοσο εντυπωση ,αλλα ολους αυτους τους ρωτω,

"Πριν 7 χρονια εσεις τι βλεπατε;" ;D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Fox Retro....

Είμαι πολύ τυχερός που μπορώ και βλέπω το παρακάτω κανάλι.

Ανοίκει στο πακέτο του Sky Italia.

FOX RETRO
 
Ε οχι και τραγικο το Πλοιο της Αγαπης - και με τη σημερινη καταντια των σηριαλς ακομα και οι πρωτοι κυκλοι του baywatch θεωρουνται σχεδον αριστουργηματα
 
Paspartoo είπε:
Ε οχι και τραγικο το Πλοιο της Αγαπης - και με τη σημερινη καταντια των σηριαλς ακομα και οι πρωτοι κυκλοι του baywatch θεωρουνται σχεδον αριστουργηματα
Fox έτσι;

Πες μου ότι ο House M.D. δεν αποτελεί καμποτάζ και καρχαρίας για τα άλλα δύο. Και επιμένω ότι είναι τραγικό.

Πάντως και τώρα η κατάσταση είναι τραγική..

Heroes, κόπηκε

Kyle XY, κόπηκε

και τι μας μένει; Eureka και τι άλλο...
 
παιδιά επειδή είμαι εντελώς άσχετη από δορυφορική, τα παραπάνω κανάλια-πακέτα δε μπορώ να τα πιάσω με πιάτο από ελλάδα?
 
Clemence είπε:
παιδιά επειδή είμαι εντελώς άσχετη από δορυφορική, τα παραπάνω κανάλια-πακέτα δε μπορώ να τα πιάσω με πιάτο από ελλάδα?
Νομίζω γινεται,γυρίζοντας το πιάτο σε άλλη κατεύθυνση!Αλλά χάνεις τα υπόλοιπα!
 
παιδιά επειδή είμαι εντελώς άσχετη από δορυφορική, τα παραπάνω κανάλια-πακέτα δε μπορώ να τα πιάσω με πιάτο από ελλάδα?
Κανονικα οχι ,μιας και τα πακετα αυτα εκπεμπουν αποκλειστικα στις χωρες προελευσης τους και απευθυνονται στους κατοικους τους.

Αλλα αν το ψαξεις υπαρχουν μαγαζια ελληνικα που ασχολουνται με αυτα (δορυφορικα) που αναλαμβανουν για εσενα ,με το αναλογο (επιπλεον) αντιτιμο βεβαιως.

Τωρα μπορεις και μονη σου να ασχοληθεις βεβαιως αλλα ειναι ολοκληρη επιστημη και εχει φασαρια και ψαξιμο.

Εγω ειχα και εχω πιατο και μιας και το (τα σε λιγο) ελληνικο(α) πακετο(α) δεν με ικανοποιουσε (μην αρχισω :D ) στραφηκα σε motorized Πιατο και εχω ελευθερα καπου 3,000 καναλια ,τα ελευθερα τωρα δεν ειναι αξια θεασης απο περιεχομενου πλευρα αλλα σε βαζουν στην κουλτουρα της καθε χωρας (απο ολο τον κοσμο καναλια).

Επισης προτιμησα να δωσω τα λεφτα μου σε εταιριες απο το εξωτερικο ,ειχα αγορασει τουρκικο και αραβικο πακετο (αραβες και τουρκοι (κυριως αραβες) εχουν τρελα με τα αμερικανικα σηριαλοκαναλια),lol.

Aυτα βεβαιως πριν χρονια οταν ειχα διψα για "εκτος συνορων TV" ρετρο και οχι μονο, τωρα που το ιντερνετ και οι ταχυτητες επιτρεπουν το Live streaming καναλιων και ρετρο σηριαλς το εχω παρατησει το αθλημα και εχω μεινει με τα ελευθερα.

Αυτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αξίζει να σημειωθεί πως το Boomerang που αναφέρεις στο πρώτο σου post ανήκει εδώ και αρκετούς μήνες στο μπουκέτο της Nova (βέβαια τότε που το έγραψες δεν άνηκε ακόμα). Είναι πραγματικά πολύ αξιόλογο και το προτιμώ για τον πρωινό μου καφέ πριν φύγω για το γραφείο. Γιατί δηλαδή τι περιμένατε να βλέπω, CNN;
 
Aααχ Boomerang εκει πρωτοειδα Ροζ Πανθηρα μετα απο τα χρονια τα παιδικα,καναλαρα τοτε.

Επισης θυμαμαι επιανα ελευθερο πριν χρονια το Game Network τοτε που δεν ειχα καν συνδεση γρηγορη για να βλεπω βιντεακια στο youtube,μιλαμε ηταν στα ιταλικα αλλα και μονο που εβλεπα παιχνιδια και reviews και γραφικα "ζωντανα" αξιζε τον κοπο.
 
FOXRETRO ανήκει στο ιταλικό πακέτο και εκπέμπει στον HOTBIRD 13o όπως και το ΝΟβΑ αλλά είναι συνδρομητικό, όπως και το ΝΟβΑ....
 
krhtikos είπε:
FOXRETRO ανήκει στο ιταλικό πακέτο και εκπέμπει στον HOTBIRD 13o όπως και το ΝΟβΑ αλλά είναι συνδρομητικό, όπως και το ΝΟβΑ....
επειδή μπήκα στο site και λέει πως είναι μόνο για ιταλία αναρωτιέμαι αν κάποιος θέλει να τους πληρώσει συνδρομή από εξωτερικό? δε γίνεται?
 
Αν εχεις γνωστο Ιταλια γινεται.

Παντως επαναλαμβανω οτι η δορυφορικη τις "στεγνες" μερες των pstn γραμμων ηταν οαση εν τη ερημω και ακομα βεβαιως η τηλεοραση δεν εχει παραδωσει τα οπλα ακομη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
υπαρχει και ενα καναλι το Kabel 1 Classics το οποιο βαζει παλιες σειρες αλλα ειναι κλειδωμενο σε γερμανικη συνδρομητικη τηλεοραση αλλα υπαρχει και ελευθερο το RTL Nitro το οποιο βαζει καποιες παλιες σειρες δεκαετιας 80


 
Υπαρχει το NITRO του ομιλου RTL,ελευθερο στον δορυφορο Astra 19.2E (12187/H/27500) που εχει παρα πολλες σειρες retro (αναμεσα τους Knight Rider και McGyver!)!
 
To αρχικο ποστ κατα 99% περα απο το boomerang ειχαν παρουσιαστει και αλλα καναλια αλλα μετα το τελευταιο moderating εμεινε μονο του.
Και τα ονοματα να μενανε μονο αν δεν βρισκοντουσαν τα βιντεο η φωτο, καλο θα ηταν ,μια "αποτυπωση" του τηλεοπτικου τοπιου του 2008 ,κριμα.
 
Πίσω
Μπλουζα