Δύο γιαπωνέζικα DC χωρίς καλώδια ! Λίγη βοήθεια;

Intenso = για πέταμα. Δεν αντέχουν στο χρόνο και αν φαινομενικά έχουν ολοκληρώσει την εγγραφή, μπορεί να έχουν ένα σωρό errors.

Verbatim, TDK είναι μια χαρά για μένα και οι εγγραφές γίνονται με Imageburn.
 
Χρόνια τώρα χρησημοποιώ professional golde ultra (made by tayio yuden) και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!

Χρησημοποιώ το discjuggler ,με τις σωστές ρυθμίσεις φυσικά και όλα πάνε ρολόι!!

Και ένα tutorial σε αααρρργγγγοοούυυςςςς ρυθμούς!!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=yyqZQ_jTgn0]YouTube - Dreamcast Burning Tutorial (Discjuggler)

:D
 
Καταρχήν ,σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

Δυστυχώς το alcohol 120 αρνείται πεισματικά να εγκατασταθεί στον υπολογιστή μου ,οπότε έβαλα το imgburn.Κάθε φορά όμως που πάω να ανοίξω κάποιο .cdi (ikaruga, v.striker 2,trizeal κ.α)μου βγάζει συνέχεια :Invalid or unsupported image file format!

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;
 
Χμμμ. Βρε συ μπας και έχεις κατεβάσει τα images του TOSEC και προσπαθείς να τα τρέξεις σε αυθεντικό DC???????
 
Pooky είπε:
Χμμμ. Βρε συ μπας και έχεις κατεβάσει τα images του TOSEC και προσπαθείς να τα τρέξεις σε αυθεντικό DC???????
Συγγνώμη,αλλά δεν κατάλαβα :eek: o_Oo_O.Τα images είναι από γνωστο ''χειμαρο'' site στην κατηγορία dreamcast
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμ, έχεις δίκιο...

Μόλις το δοκίμασα και εγώ και βγάζει τα ίδια. Επιβεβαίωσα και μέσω του forum τους ότι έχει πρόβλημα με τα multisession images, όπως είναι αυτά του DC. Ζητώ συγγνώμη για την τελικά εσφαλμένη πρόταση. #)

Και εγώ κάπου το είχα διαβάσει και το μετέφερα σαν χαζός. Καλά λένε να λες μόνο για αυτά που έχεις δοκιμάσει ο ίδιος. :xm:

Μια τελευταία εναλλακτική που μπορώ να σκεφτώ είναι να κάνεις mount το .cdi σε ένα virtual drive (πχ Daemon Tools αφού δεν σου "κάθεται" το Alcohol) και να το γράψεις σαν να κάνεις copy από το virtual drive στο κανονικό.

Εφόσον φυσικά δεν σε κάλυψε το video του pitsunami.
 
Και εγένετω φώς !!! Μετά από αρκετές αποτυχίες επιτέλους εγκατέστησα μια έκδοση του alcohol και με ρυθμίσεις 8x και RAW DAO έκαψα τα πρώτα παιχνίδια ;) .Παίζουν μόνο στο ένα dc γιατί απ'ότι φαίνεται το δεύτερο δεν παίζει cd! (ΗΜ.ΚΑΤ 12/2000).

Τεσπα δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σ'άυτή τη ζωή! Σας ευχαριστώ όλους!

ΥΓ 1: Το ikaruga από το pleasuredome είναι ccd και δεν το πετυχαίνω με τίποτα,καμία λύση;

ΥΓ 2: Elemental Gimmick Gear : ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ :eek: o_Oo_Oo_O

ΥΓ 3: DC Rules!!!
 
Πίσω
Μπλουζα