ΕΙΡΤ / ΕΡΤ / ΕΤ1 Ειδήσεις

Τουλάχιστον βρήκαμε τον ένα. Ο άνθρωπος στο βιντεάκι είναι ο κ. Απόστολος Αποστολόπουλος. Μου φαίνεται ότι έχω ένα υποψήφιο όνομα για τον κύριο που ψάχνουμε. Σταύρος Καλαφάτης;΄Έχει αναφερθεί στο φόρουμ εδώ και μάλιστα ότι έχει φύγει από τη ζωή. :(
 
stakovios είπε:
Βρήκα κάτι πολύ σημαντικό πιστεύω. Από το 1974 ως το 1997 στην ΕΡΤ. Απόστολος Αποστολόπουλος. Λέτε να είναι ο άνθρωπός μας;΄΄Η ο κύριος του βίντεο;
Δείτε εδώ:

http://www.perizitito.gr/authors.php?authorid=5078
φιλε στακοβιε ο ανθρωπος του βιντεο οπως το ειδα εγω ειναι ο αποστολοπουλος και ειναι αυτος..με τη βαρια φωνη που εγω τον θυμαμαι γυρω στα 1992 σε καθημερινη βαση να παρουσιαζει το δελτιο της ετ1.βοηθαω καθολου??
 
οχι stakovie...Ο σταυρος καλαφατης εκανε αθλητικες μεταδοσεις σε αγωνες της θεσσαλονικης..δουλευε στην ΥΕΝΕΔ και στην ΕΡΤ2 θεσσαλονικης..σπικερ δηλαδη
 
stakovios είπε:
Τουλάχιστον βρήκαμε τον ένα. Ο άνθρωπος στο βιντεάκι είναι ο κ. Απόστολος Αποστολόπουλος. Μου φαίνεται ότι έχω ένα υποψήφιο όνομα για τον κύριο που ψάχνουμε. Σταύρος Καλαφάτης;΄Έχει αναφερθεί στο φόρουμ εδώ και μάλιστα ότι έχει φύγει από τη ζωή. :(

vosporos είπε:
φιλε στακοβιε ο ανθρωπος του βιντεο οπως το ειδα εγω ειναι ο αποστολοπουλος και ειναι αυτος..με τη βαρια φωνη που εγω τον θυμαμαι γυρω στα 1992 σε καθημερινη βαση να παρουσιαζει το δελτιο της ετ1.βοηθαω καθολου??
Μπράβο βρε λαγωνικά! Την βγάλατε την άκρη! Εγώ δεν έχω ρέντα απόψε!

Άντε, έμεινε πλέον μόνο ο 55χρονος Βενιζέλος με το λιγοστό μαύρο μαλλί και την καραφλίτσα..! ;)
 
Επειδή δεν έχω άλλα στοιχεία γι' αυτόν (Καλαφάτη), μπορείς να τον περιγράψεις;
 
MrRetromemories είπε:
ξεχασαμε κανεναν ρε παιδια???υπαρχει και ενας κυριος με μουσι που εκανε ειδησεις στην ΕΡΤ1 και ηταν σαν τον Ελευθεριο Βενιζελο,μιλαμε αυθεντικο αντιγραφο...ΔΕΝ θυμαμαι το ονομα του..ηταν απο το 1982 μεχρι και το 1987 περιπου..ας βοηθησει καποιος???

MrRetromemories είπε:
παιδια ατυχια..τον εβαλα στο βιντεο αλλα απο κατω δεν εγραφε το ονομα του..τοτε ηταν γυρω στα 55 με λιγο μαυρο μαλλι και καραφλιτσα..μπορει και να το εβαφε..!!ας βοηθησει καποιος,βαλτε τα GB της μνημης σας να δουλεψουν...δεν πρεπει να μεινει ανωνυμος,πρεπει να βρουμε οπωσδηποτε το ονομα...ειναι φατσα-θρυλος παιδια!!!!χαχχαχαχ
Βρε παιδιά, μήπως πρόκειται για τον ίδιο δημοσιογράφο, το όνομα του οποίου αναζητά και ο φίλος stam1370 στο παρακάτω thread?

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6928
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΒΡΕΘΗΚΕ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ...ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ..ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ..ΚΑΝΤΕ ΕΡΕΥΝΑ..ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΩΝΥΜΟΣhttp://www.youtube.com/watch?v=YnIrNvM29jo .
 
Ρε παιδια μηπως ειναι ο Γιαμπαζολιας?
 
Δυστυχώς η μνήμη μου δεν με βοηθά - δεν τον θυμάμαι καθόλου, ούτε τώρα που τον είδα... :(
 
ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ, ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ MrRetromemories ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΙΝΤΕΟ!!!!

ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ 'ΓΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ!!!!!!!! Και είχα κάνει και κάποια περιγραφή, που θυμόμουν από το 1987.

Σας παραπέμπω, λοιπόν, και ειδικά τα νεότερα μέλη, στο παρακάτω thread που είχα ανοίξει:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6928

και ας μου επιτρέψει ο MrRetromemories να ποστάρω και εκεί το βίντεό του...
 
οχι δεν ειναι ο Γιομπαζολιας..!!!τοτε ο Μακης ειχε μαυρο μουσι και εμοιαζε λιγο του ηθοποιου του Βασταρδη, αυτος εδω γκριζαρει..αλλωστε ο Γιομπαζολιας δεν εκανε ειδησεις..
 
Εχεις δικιο τωρα που το ξανασκεφτομαι.

Ο Γιαμπαζολιας εκανε τα Ανοιχτα Χαρτια. Βδομαδα παρα βδομαδα εναλαξ με εναν μουστακια δημοσιογραφο που πιστευω οτι αν συγκεντρωθω θα θυμηθω το ονομα του.
 
ΚΩΣΤΑΣ ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ το ονομα του...ευχαριστουμε τον χρηστη chris281976 για την πολυτιμη ενημερωση
 
ρε παιδιατι μου κανατε τωρα?ποσα εγκεφαλικα κυτταρα ανανεωσα..?οπως ειπατε τελικια ο εγκεφαλος εχει πολλα gb μνημης.τον θυμομουν σαν εικονα αλλα οχι σαν ονομα..καλα που το βρηκατε γιατι θα εσπαγα το κεφαλι μου,,πωπωπω με φερατε πολυ πισω.wally οσο για τον γιομπαζολια εκανε την εκπομπη με τον βικτωρ νετα(αν εννοεις αυτον?)
 
stam1370 είπε:
ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ, ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ MrRetromemories ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΙΝΤΕΟ!!!!
Βρε, βρε! Καλώς τον κι ας άργησε! Πού ήσουν εσύ βρε? Όπως βλέπεις εδώ γίνεται χαμός από νέα βιντεάκια και συζητήσεις από αυτές που μας αρέσουν! Και χτες σκεφτόμουν ότι χάνεις που δεν είσαι παρόν!

stam1370 είπε:
ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ 'ΓΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ!!!!!!!! Και είχα κάνει και κάποια περιγραφή, που θυμόμουν από το 1987.
Σας παραπέμπω, λοιπόν, και ειδικά τα νεότερα μέλη, στο παρακάτω thread που είχα ανοίξει:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6928'>http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6928

και ας μου επιτρέψει ο MrRetromemories να ποστάρω και εκεί το βίντεό του...
Το θυμήθηκα κι εγώ σήμερα ότι τον αναζητούσες και το ανέφερα ακριβώς 4 posts πριν από το δικό σου:

bernard.c είπε:
Βρε παιδιά, μήπως πρόκειται για τον ίδιο δημοσιογράφο, το όνομα του οποίου αναζητά και ο φίλος stam1370 στο παρακάτω thread?
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6928
stam1370, τα είδες όλα τα ωραία νέα βιντεάκια?
 
Δυστυχώς, έτσι αραιά και πού μπορώ να εμφανίζομαι πλέον, τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές αυτά....

Το βλέπω ότι γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ και σαν περιεχόμενο και σαν ποιότητα!!! Τα πρωτοείδα στο γιουτιούμπ, γι'αυτό και πόσταρα εκεί πρώτα! Δεν σου συζητώ, Bernard, αναμνήσεις του στυλ "ωχ! το είχα δει ασπρόμαυρο!" ή "Δεν το πιστεύω τι έβαλε!!!!!!" Καταλαβαίνεις, φαντάζομαι!!!!

Τα έχω δει, νομίζω, όλα, και κυρίως, όπως σου είπα, τα σχολίασα στο ΥΤ. Τώρα τα ψάχνω και εδώ, στις ενότητες, για περαιτέρω κουβέντα!!!!

ΥΓ: Δεν είδα ότι πόσταρες και συ το thread μου και συγγνώμη γι'αυτό, ίσως γιατί έψαξα πολύ γρήγορα την συζήτηση....
 
Wally είπε:
Εχεις δικιο τωρα που το ξανασκεφτομαι.Ο Γιαμπαζολιας εκανε τα Ανοιχτα Χαρτια. Βδομαδα παρα βδομαδα εναλαξ με εναν μουστακια δημοσιογραφο που πιστευω οτι αν συγκεντρωθω θα θυμηθω το ονομα του.
Τον Βίκτωρα Νέτα, λες; ;)

Μια φωτογραφία από το βίντεο από το αρχείο της ΕΡΤ με δελτίο ειδήσεων, Δεκέμβρης 1975. Παρακαλώ τους ειδικούς του φόρουμ για σχολιασμό, περιγραφή του στούντιο , κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sparklingeagle είπε:
Επίσης υπήρχαν και άλλοι εκφωνητές ειδήσεων στην κρατική τηλεόραση: Νάσος Αθανασίου (παρουσίαζε το "Μεγάλο Παιχνίδι" στην ΥΕΝΕΔ), Θόδωρος Στίνης, Απόστολος Αποστολόπουλος (δημοσιογράφος που παρουσιάζει τις ειδήσεις στο "Κανάλι 10"), Άλκηστη Κιούση, Κώστας Τσιβιλίκας, Μάριος Κυπριανίδης, Ελισσάβετ Φιλιππούλη, Δημήτρης Στάμου (ο οποίος μεταπήδησε στον ΑΝΤ-1 το 1991 για να παρουσιάσει τις τηλεοπτικές και ραδιοφωνικές ειδήσεις (ΕΝ ΕΞΕΛΙΞΕΙ) του σταθμού με την Νανά Παλαιτσάκη και την Τζέλλα Παυλάκου. Σήμερα εργάζεται στο κανάλι του Αμαρουσίου ως γενικός διευθυντής του ΑΝΤ-1 FM 97,2), Γιώργος Δουατζής και Κώστας Σερέζης.
Την Άλκηστη Κιούση τη θυμάμαι ως όνομα στα ρεπορτάζ, στην ΕΡΤ Η Ελισάβετ Φιλιππούλη είχε πάει και στο CNN. H Κιούση διεθνές ρεπορτάζ έκανε; (όπως η Οντίν Λιναρδάτου, μια καλοσυνάτη δημοσιογράφος). Ο Θόδωρος Στίνης; Αυτόν δεν τον θυμάμαι καθόλου.
 
Εκτακτο δελτιο ειδησεων με την

Ελισάβετ Φιλιππούλη που μεταδοθηκε

στις 22 ιουλιου 1995 απο την ΕΤ1

[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με υπουργείο φαντάζομαι... Μου αρέσει το σήμα. Τρομακτικούτσικο, όπως σε όλα τα έκτακτα δελτία ειδήσεων σε τηλεόραση αλλά κυρίως σε ραδιόφωνο.
 
Πίσω
Μπλουζα