ΕΙΡΤ / ΕΡΤ / ΕΤ1 Ειδήσεις

Βασιλη άξιος! Μας χρειαζόταν μια δόση Αλευρόπουλου μετά απο τόσο καιρό!!! ;)
 
Δελτίο ειδήσεων με τον Σπύρο Χατζάρα και τον Ευγένιο Ανδρικόπουλο


στο δελτίο καιρού ο Γιώργος Μελανίτης



μεταδόθηκε το 1988 από την ΕΡΤ


[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]

Ένα ακόμα βίντεο με ένα μικρό απόσπασμα από απογευματινό δελτίο ειδήσεων της 29/9/1989, με κύριο θέμα μία δυσάρεστη είδηση. Ο Κώστας Γαλανόπουλος παρουσιάζει το δελτίο με γλαφυρό τρόπο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η μουσική του σήματος στο δελτίο ειδήσεων που παρουσιάζει στο βίντεο αυτό


 
Το νυχτερινό δελτίο ειδήσεων της Ε.Τ.1


με την Σοφία Ιορδανίδου και το δελτίο καιρού με την Ευρυδίκη Καραμανή



μεταδόθηκε 25 Δεκεμβρίου 1992


[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]

[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Παντιάς (Παντελής) Ζαχαριάδης έλεγε τις ειδήσεις στο δεύτερο μισό της δεκαετίας του ' 90. Το δελτίο ειδήσεων μεταδόθηκε από την ΕΤ-1 στις 27/10/1996.

Δείτε σημερινή του φωτό εδώ


[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]

Να'σαι καλά Φορντ231 για ένα ακόμα βίντεο με ειδήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απογευματινό Δελτίο ειδήσεων με την


Μάγια Γάκη



μεταδόθηκε 29 Μαΐου 1991 από την Ε.Τ.1


[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μεσημεριανό δελτίο ειδήσεων με τους


Μιχάλη Ανδρουλιδάκη και Λίλη Αλεξάκη



μεταδόθηκε 09 Μαίου 1989 από την Ε.Τ.1


[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Παιδια μεχρι να μπορεσω να μετατρεψω και να ανεβασω τα βιντεο που εχω βρει σε παλιες κασετες, σας δινω καποια στιγμιοτυπα που τραβηξα με το κινητο μου για να βοηθησω στην ερευνα σας.
Αρχιζω με

ΕΡΤ 1980 ειδησεις (ακομα μαυροασπρες)

Προβολή συνημμένου 437

Προβολή συνημμένου 438

Προβολή συνημμένου 439

ακολουθησε το πρωτο εγχρωμο της ΕΡΤ με το "νεφελωμα" (θα το βαλω μολις το βρω)
Kάτι που (ίσως) δεν ξέρετε, αλλά και που δε θα πήγαινε το μυαλό σας, είναι ότι στο σήμα "ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΣ", αυτό το "περπατητό" μουσικό θέμα έχει γράψει ο Λουκιανός Κηλαηδόνης !!!!
 
Δημοτικές εκλογές τον Οκτώβριο του 1982 απο την ΕΡΤ. Στην παρουσίαση των αποτελεσμάτων οι Γιώργος Δουατζής και Τέρενς Κουίκhttp://www.youtube.com/watch?v=frvfP7nIiYw&context=C4a10364ADvjVQa1PpcFPq ENq5xutZizF1HUcJehSdiwqkURSAmTI=
 
ενα αποσπασμα απο ειδησεις της ερτhttp://www.youtube.com/watch?v=lcUEaYBYhLo&context=C401e8e8ADvjVQa1PpcFPq ENq5xutZi5v_xUDku3bUPdQX4x70Ztc=
 
Clemence είπε:
ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος, αλλά ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα ωράρια των βραδυνών δελτίων ειδήσεων ερτ και υενεδ, τα θυμάμαι στις εννιά και εννιάμισι το βράδυ αντίστοιχα, διορθώστε με αν κάνω λάθος. θυμάται κανείς πότε και με ποιο σκεπτικό μετακινήθηκαν σιγά - σιγά πιο νωρίς?
ρωτώ γιατί όταν πήγα στο εξωτερικό μου είχε φανεί πολύ παράξενο που τα δελτία εκεί ξεκινούσαν απ΄τις 7 και έφταναν μεχρί τις 8 να ξεκινούν τα τελευταία. και εκεί όταν το σχολιάζαμε, μεταξύ μας οι έλληνες, λέγαμε ότι όσο η ελλάδα θα γίνεται ευρώπη ( #) ) τόσο θα αναγκαστούν να αλλάξουν και αυτά τα περίεργα ωράρια. εσείς θυμάστε καθόλου να έγινε σχετική συζήτηση τότε?
ΜΑΛΛΙΟΥ 94 ΕΙΔΗΣΕΙΣ &.jpg

Η Ρένα Μάλλιου, παρουσίαζε και το 1994 τις ειδήσεις της ΕΤ-1. Λίγα χρόνια νωρίτερα, συμπαρουσίαζε, με το Χρ. Δημόπουλο, το "Ουράνιο Τόξο".

FORD231 είπε:
Μεσημεριανό δελτίο ειδήσεων με τους
Μιχάλη Ανδρουλιδάκη και Λίλη Αλεξάκη



μεταδόθηκε 09 Μαίου 1989 από την Ε.Τ.1


[edit]To video δεν υπάρχει καθώς ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
ΜΙΧ ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ&#931.jpg

Νομίζω δεν έλεγαν για πολύ καιρό τις ειδήσεις. Πιθανότατα εκτάκτως εμφανίστηκαν εδώ;

χατζαρας ανταποκ&#961.jpg

ΕΡΤ 1986. Η ανταπόκριση του Σπύρου Χατζάρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ φίλοι μου μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα απουσίας μου από το φόρουμ (προσωπικοί λόγοι)


από σήμερα θα είμαι και πάλι κοντά σας ενεργά και χαίρομαι πολύ γιαυτό.



Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εδώ μέσα για το ενδιαφέρων τους προς εμένα



και ιδιαίτερα στην Ναταλί και στην Μαριάννα


Εύχομαι σε όλους καλή Χρονιά με υγεία

Το Διάγγελμα του Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας


Χρήστου Σαρτζετάκη για την έλευση του νέου έτους



Μεταδόθηκε στο δελτίο ειδήσεων της ΕΡΤ



από τον Τερενς Κουικ και Σπύρο Χατζαρα



31 Δεκεμβρίου 1986





[video=youtube_share;Z31szR5wJh8]

 
Καλως ηλθες Ford και παλι!!Η απουσια σου εγινε οντως αισθητη!Να εισαι παντα καλα!
 
Καλώς μας ήρθες πίσω Βασίλη!

Η απουσία σου δεν ήταν αισθητή μόνο στο φόρουμ - μας έλειψες και από τις συναντήσεις! :flower:

Δυναμικό comeback με ένα εξαιρετικό απόσπασμα! Thank you! :thumbup:
 
FORD231 είπε:
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ φίλοι μου μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα απουσίας μου από το φόρουμ (προσωπικοί λόγοι)
από σήμερα θα είμαι και πάλι κοντά σας ενεργά και χαίρομαι πολύ γιαυτό.



Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εδώ μέσα για το ενδιαφέρων τους προς εμένα



και ιδιαίτερα στην Ναταλί και στην Μαριάννα


Εύχομαι σε όλους καλή Χρονιά με υγεία

Το Διάγγελμα του Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας


Χρήστου Σαρτζετάκη για την έλευση του νέου έτους



Μεταδόθηκε στο δελτίο ειδήσεων της ΕΡΤ



από τον Τερενς Κουικ και Σπύρο Χατζαρα



31 Δεκεμβρίου 1986



Καλώς όρισες και πάλι στο Retromaniax Βασίλη!!

Ωραίο, ρετρό βίντεο και πολύ-πολύ επίκαιρο λόγω ημέρας!! :)
 
Απόσπασμα από το μεσημεριανό


δελτίο ειδήσεων της ΕΤ1



με την Τζένη Δανιά



μεταδόθηκε το 1991


[video=youtube_share;nx5Kp3ME8DM]

 
Πίσω
Μπλουζα