Εαρινή συνάντηση 2012

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Καφές χωρίς την παρουσία μου γίνεται? Δεν γίνεται!

Count me in!
 
Ωραία θα πω και στο Sonic. Γυναίκες του φόρουμ, κάντε τη προσευχή σας. :D
 
Δεν μας γλυτώνει τίποτα αγαπητέ :D
 
Βάλτε κι εμένα παιδιά. Μιας και θα είμαι Αθήνα για τις εκλογές θα 'θελα να σας γνωρίσω από κοντά!
 
Αφου θα εχει sonic, pooky, theoritikos δεν γινεται να μην ερθω.

Καλα ετσι κι αλλιως θα ερχομουν, δεν λειπω ποτε, αρα υπολογιστε και εμενα.
 
Αν προλαβω να φτιαξω τον θαλαμο τηλεμεταφορας μου θα ρθω και γω :D Καλα να περασετε αλανια.
 
ΒΑΣΙΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ να είσαι εδώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κυρίες του φόρουμ τη προσοχή σας παρακαλώ: Πριν λίγο ο SONIC πληροφορήθηκε για τη συνάντηση και θα ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ!

Σας προειδοποίησα. Δεν έχετε άλλοθι και δικαιολογία........
 
Παρακαλώ να με προσθέσετε στη λίστα! :)

Και όσο για το Θησείο είναι καλή ιδέα τώρα που ανοίγει ο καιρός! Και βολεύει όλους περίπου! :)
 
not this time, θα είναι μια από τις λίγες συναντήσεις που δεν θα παραβρεθώ, έχουμε πάρτι με τους Akai εκείνη τη μέρα, λίγο πιο κάτω. Αν κανείς ψήνεται μα περάσει μετά, ας απευθυνθεί στον theoritiko
 
Ρε παιδιά, μήπως θα μπορούσατε να ξανακόβατε βασιλόπιτα? Μου άρεσε πολύ η ατμόσφαιρα που ''έβγαινε'' στις φωτό....Ε, το λέω για να έρθω, αλλιώς μπα..... ;)
 
Βάλτε κι εμένα στη λίστα !!! Στην κοπή της βασιλόπιτας πέρασα πολύ ωραία και είχα την ευκαιρία να γνωρίσω ένα σωρό εκλεκτά μέλη του φόρουμ !!! Τώρα που γνωριστήκαμε, στην επικείμενη συνάντησή μας θα έχουμε το "θάρρος" να επικοινωνήσουμε καλύτερα και περισσότερο !!!

Και ναααιιιιιι .... απαιτώ κι εγώ να είναι στη συνάντησή μας η kambia και η Daredevil :flower: :flower: :flower: [εντάξει, δύσκολο θα 'ναι αλλά ... ποτέ δεν ξέρεις καμιά φορά ... ] ...
 
Θα είχε πλάκα να φοράγαμε και ταμπελάκια ή αυτοκόλλητα με το username μας, ή και το avatar μας.
 
manos311 είπε:
Θα είχε πλάκα να φοράγαμε και ταμπελάκια ή αυτοκόλλητα με το username μας, ή και το avatar μας.
Μπααα ... το μόνο που χρειάζεται να ... "φοράμε" είναι το "θάρρος" μας και την "άνεσή" μας !!! Κάπως έτσι γνωρίστηκα με τα μέλη του retromaniax στην πρώτη μου συνάντηση με αυτά : "Χωνόμουν" στα "πηγαδάκια" και συστηνόμουν : "είμαι το μέλος Rinus Cesar, εσείς ποια μέλη είσαστε ???" !!! Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να σε παρεξηγήσει κανείς, το αντίθετο μάλλιστα, θα χαρούν που θα σε γνωρίσουν ;)

;) ....

[η "όλη φάση" σε αυτές τις συναντήσεις θυμίζει, κάπως, τους παλιούς ραδιοπειρατές εκεί στα 80ς !!! Αυτοί ήταν γνωστοί - για ευνόητους λόγους φυσικά - μόνο με τα "ψευδώνυμά" τους : Δημήτρης ο 93, Πάνος ο 104 κλπ κλπ !!! Και όποτε κανόνιζαν - πάντα στα μουλωχτά - κάποια συνάντησή τους, έτσι συστήνονταν ο ένας στον άλλον !!! Και μετά ... δώστου συζητήσεις για θέματα τεχνικά, που αφορούσαν τους σταθμούς τους (για όλα αυτά σας παραπέμπω στο βιβλίο "Διόδια" του Βαγγέλη Ραπτόπουλου) !!! Τουλάχιστον οι δικές μας συζητήσεις θα είναι ... "ευρύτερου φάσματος" ;)

;) .... ] .....
 
Rinus Cesar είπε:
[η "όλη φάση" σε αυτές τις συναντήσεις θυμίζει, κάπως, τους παλιούς ραδιοπειρατές εκεί στα 80ς !!! Αυτοί ήταν γνωστοί - για ευνόητους λόγους φυσικά - μόνο με τα "ψευδώνυμά" τους : Δημήτρης ο 93, Πάνος ο 104 κλπ κλπ !!! Και όποτε κανόνιζαν - πάντα στα μουλωχτά - κάποια συνάντησή τους, έτσι συστήνονταν ο ένας στον άλλον !!! Και μετά ... δώστου συζητήσεις για θέματα τεχνικά, που αφορούσαν τους σταθμούς τους (για όλα αυτά σας παραπέμπω στο βιβλίο "Διόδια" του Βαγγέλη Ραπτόπουλου) !!! Τουλάχιστον οι δικές μας συζητήσεις θα είναι ... "ευρύτερου φάσματος" ;)

;) .... ] .....

Κάπως έτσι ήταν και οι συναντήσεις της Hellas On Line το 93-94, τότε που ήταν ακόμα μια BBS με 64 γραμμές dial-in. Κανονίζαμε εξόδους για καφέ, ποτό, μπόουλινγκ, και συστηνόμασταν με τα username μας.
 
@Rinus: προσωπικά γι' αυτήν, δε θα μπορέσω να είμαι (και δε μπορείς να δεις την απίστευτα στεναχωρημένη φάτσα μου! :( ) - επιφυλάσσομαι για μια από τις επόμενες! ;)

Επίσης, προσεύχομαι στον Άη-Φον του Pooky και στο όνομα του Γουάϊρλες να μπορέσουμε να τα πούμε έστω και λίγο μέσω skype!.... Να ξαναπώ ότι μου λείψατε όλοι και ότι τα θέματα του φόρουμ, μάλλον δεν είναι αρκετά για να τα πούμε όλα! :D
 
Αγαπητή Μαριάννα θα φέρω το iPod. [Το iPhone έχει μπει στο κουτί του, αγρατζούνιστο και θα μείνει στη συλλογή των Apple μηχανημάτων μου, μια και το κόβω να είναι το μοναδικό 4 σε λευκό που έχει μείνει σε άψογη κατάσταση. Άλλωστε με το κινέζο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος (και δεν εκλαψα για τις 2 πτώσεις που είχα στο μήνα!!!!!) ] .

Κοίτα να είσαι ηλεκτρονικά παρούσα, το "Αθηναίων Πολιτεία" έχει ασύρματο!!!!! Εναλλακτικά θα έχουμε και τη βοήθεια του Theoritikoy μια και με το Xalia τον χώνουμε σιγά - σιγά στη φιλοσοφία των "μήλων" !!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Κοίτα να είσαι ηλεκτρονικά παρούσα, το "Αθηναίων Πολιτεία" έχει ασύρματο!!!!! Εναλλακτικά θα έχουμε και τη βοήθεια του Theoritikoy μια και με το Xalia τον χώνουμε σιγά - σιγά στη φιλοσοφία των "μήλων" !!!!!!!
Αγαπητέ εν Mac αδερφέ!

Με το ίντερνετ της Κάμπιας ή το τζι-τζι-τζι, να είσαι σίγουρος ότι θα είμαστε e-εκεί! ;)

Θα πι-εμ-ιαστούμε καταλλήλως για τη σχετική προετοιμασία! :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα