Εγκατάσταση mod chip χωρίς solder iron?

Thanks!,θα πάω να "χτυπήσω" έναν...!
 
16 ευρώ????? Πάρα πολλά.... δεν τραβά δα το Saturn ή οποιαδήποτε τέτοια κονσόλα τόσα watt για να δικαιολογεί αυτό το θηρίο. Εγώ έχω έναν μικρό μεταλλικό και ούτε ζεσταίνεται ούτε τίποτα....
 
Χαχα, αν κατάλαβα καλά αυτό που πρόκειται ν' αγοράσω θα έχει το μέγεθος

μια κονσόλας gamecube;;..χαχα..καλό!

Θα ρωτήσω αν έχουν τίποτα σε πιο μικρό μέγεθος αλλά μεταλλικό.
 
Δεν ειναι τοσο τα Watt αλλα κυριως το γεγονος οτι τα μικρα convertrers δεν μπορεις να τα εχεις συνεχως στη πριζα.

Οσο για το μεγεθος φαντασου ενα τροφοδοτικο Spectrum σε μεταλικο
 
Γενικά δεν είναι καλό να έχεις τέτοιου είδους τροφοδοτικά μονίμως στην πρίζα, μπορεί να γυρίσεις μια μέρα και να βρείς την πυροσβεστική έξω απτο σπίτι σου....

Έτσι και αλλιώς εγώ δεν έχω τις κονσόλες μονίμως έξω οπότε με βολεύει ένα μικρό step down converter που να αποθηκεύεται εύκολα και να κάνει τη δουλειά του.

Αυτό που λές ότι τα μικρά converters δεν μπορείς να τα έχει συνεχώς στην πρίζα δεν το καταλαβαίνω, η μόνη διαφορά είναι ότι βγάζουν λιγότερα Ampere τα μικρότερα, κατα τα άλλα δεν υπάρχει διαφορά οπότε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gtsamour είπε:
:precry: Τι να το κάνω αυτό το πράγμα; :wait2:

Αν δε βρω κάτι περίπου σαν το δικό σου , θα παραγγείλω αυτό:

http://www.dagexpress.com/incEngine/?content=store&mode=display&content=store&product=1030193629

Και όχι,δεν έχω σκοπό να το έχω συνέχεια στη πρίζα...
 
Τέτοιο θωρηκτό που είναι αυτό του έλλειπε..... ρε παιδιά αυτά είναι για να συνδέσεις αμερικάνικο ψυγείο στα 220V, όχι μια ταπεινή κονσόλα....

Δεν είπε κανείς ότι δεν θα δουλεύουν super απλά για μια κονσόλα είναι too much
 
Οι συμβουλές του Wally είναι επηρεασμένες από τα XBox-ια τα οποία όντως απαιτούν ένα εργοστάσιο ΔΕΗ για να λειτουργήσουν και άρα και αντίστοιχο step-down converter. :diablotin:
 
Μόλις το παρέλαβα , και ήρθε σε χρόνο ρεκορ!

19 το παρέδωσε στο ταχυδρομείο , και σήμερα έλαβα την ειδοποίηση!.

Τώρα περιμένω να έρθει και ο stepper, θα το τσεκάρω και θα του αφήσω feedback!

Το πήρα από εδώ:

http://www.angelfire.com/pa/Raluminat/forsale.html

Και πάλι είναι out of stock...xexe..
 
ΒΤW και μενα ο Rob το εστειλε μεσα σε 3 μερες.

Το παραξενο με το τσιπ αυτο ειναι οτι εχει 1 καλωδιο και κατι κολπα με βραχυκυκλωσεις.

Το ΣουΚου ελπιζω να προλαβω να το εγκαταστησω...
 
Εγώ το είχα πάρει από εκεί που το πήρε και ο SegaFan.

Εμένα Wally (μάλλον το ίδιο chip ήταν) είχε οδηγίες για τον τρόπο με το ένα καλώδιο και τη βραχυκύκλωση και οδηγίες για τα δύο καλώδια.

Η μέθοδος με το ένα καλώδιο δε μου δούλεψε και αναγκάστηκα να κάνω τη δεύτερη μέθοδο. Αν δε σου δουλέυει η πρώτη μην τρομάξεις, κάνε τη δεύτερη αν και είναι λίγο tricky να κολλήσεις το ένα καλώδιο στο λεπτό ποδαράκι του chip.

Έχω το Model 2 32 Pin IC Saturn.

http://www.angelfire.com/pa/Raluminat/model232.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanx!

Κοιτα τωρα οδηγιες που εχει ο θεος...πρεπει να τις εγραψε στο γονατο :)

Και δεν αναφερει πουθενα την 2-wire λυση...αγκρρρρρ
 
Σήμερα ήρθε και ο μετασχηματιστής.

Οκ παίζει backups , αλλά η οθόνη είναι ασπρόμαυρη.

Τι να κάνω για να μετατρέχω το σήμα σε PAL?
 
Εγω εχω το εξης προβλημα (το εχω στειλει και στον G-mod_doctor-tsamour).

Πρεπει να κανω τα εξης

picture.php


και εχω κανει τα εξης

picture.php


Αλλα πλεον ακομα και original να βαλω,το βλεπει ως AudioCD.

Εικαζω οτι δεν εχω κανει καλα το κοψιμο..ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ?? (Μαλιστα αν συγκρινετε τις 2 φωτο θα δειτε οτι στη δικια μου εκδοση,στο σημειο του κοψιματος δεν εχει κεφαλακι κολλησης)

Any help appreciated...
 
Δουλεύει στην μεγάλη τηλεόραση(δλδ δείχνει κανονικά όλα τα χρώματα) , αλλά όχι σε αυτή που έχω στο δωμάτιο(όλα είναι ασπρόμαυρα)...............

Καμιά πρόταση ρε παιδιά ;
 
μήπως είναι TFT αυτή στο δωμάτιο?
 
Όχι , μια απλή 21' είναι.

Πραγματικά όποιος βρει λύση θα με σώσει ............
 
Πίσω
Μπλουζα