Εκπληκτικό blog για βιντεοταινίες

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.461
Αντιδράσεις
1.058
Δε μπορώ να μην διαφημίσω http://videokaseta.wordpress.com .

Μακράν το καλύτερο blog με θέμα τις ελληνικές βιντεοκασσέτες του 80'.

Ο δημιουργός του είχε "περάσει" ένα φεγγάρι από το φόρουμ μας,

αλλά ατυχείς συγκυρίες είχαν ως αποτέλεσμα την αποχώρησή του.

Σε κάθε επρίπτωση, του αξίζει ένα μεγάλο μπράβο για το έργο του.
 
Παντως η αποχωρηση του εγινε αφενος σε φιλικο κλιμα και αφετερου ειναι γεγονος οτι το project του ειναι καθαρα "μπλογκιστικο". Σε φορουμ ισως να αδικειτο ελaφρως το αποτελεσμα - κυριως τα τελευταια του πονηματα που ειναι πραγματικα τεραστια σε εκταση!

Ειχε φαει κατι απουσιες αλλα επεστρεψε τουρμπατος.

Ενα μεγαλο μπραβο στον SuperInsomniacs!!
 
Πω πω κόλλησα άγρια....

Για την ιστορία, το παιχνίδι που αναρωτιέται ο blogger ποιο είναι: Πρόκειται για το "Penetrator" ένα από τα αγαπημένα μου στο Spectrum. Δεν θυμάμαι αν στα ουφάδικα είχε βγει με άλλο όνομα!

(Σιγά που δεν θα το γύριζα στα games)
 
Το είχε παρατήσει το blog λογω δουλειάς από ότι είχα διαβάσει και είχα να μπω πολύ καιρό. Πάω για αναγνωση...
 
pooky(1) είπε:
Πω πω κόλλησα άγρια....
Για την ιστορία, το παιχνίδι που αναρωτιέται ο blogger ποιο είναι: Πρόκειται για το "Penetrator" ένα από τα αγαπημένα μου στο Spectrum. Δεν θυμάμαι αν στα ουφάδικα είχε βγει με άλλο όνομα!

(Σιγά που δεν θα το γύριζα στα games)

Super Cobra! ;) >>>>>Time Warp<<<<< (Posts 28 και 29)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ασχολιόμουν με arcades Ντίνε μου!!!!

Πολύ τσιγούναρος να σκορπάω 20άρικα όταν ήμουν πιτσιρίκι......
 
Μπα... Κι εγώ το γνώρισα από το Αταράκι μου... :)
 
Πολύ καλή η προσπαθεια. Γενικά μου αρεσει αυτος ο τροπος που διακομοδείτε μια ταινια,(σε μορφή κομιξ).
 
ναι τα σπάει λέμεεεεεε
 
Ενδιαφέρουσα σελίδα...
 
εχω πεθανει στο γελιο!!! Ο τυπος ειναι θεος!!
 
Το χαζεψα και εγω πριν λιγο. Ωραιο, αλλα ας του πει καποιος, μια και δειχνει πως αγαπαει αυτες τις ταινιες οτι ηταν κινηματογραφικες και οχι βιντεοταινιες.
 
Eχει και πολλές βιντεοτενίες το blog (ευτυχώς)
 
ChristosM είπε:
Μην το πεις αυτό ποτέ μπροστά στους δημιουργούς αυτών των ταινιών... ;)
καλα το ξερω οτι εχουν παραισθησεις μεγαλειου, αλλα στην ουσια εκαναν μια ακριβοτερη βερσιον βιντεοταινιων οπου αναγκαστηκα λογω κοστους καποια πραγματα ηταν λιγο πιο φροντισμενα.

Απο την μια το γιαλατζι κουλτουροσινεμα και απο την αλλη το αρπακολα (οχι η ταινια αυτη εχει πολυ φαση). Μετα απο 20 χρονια ερχονται και μας το παιζουν και δημιουργοι... Τεσπα... μεγαλη κουβεντα, υποκειμενικη και ασχετη ;)
 
Φοβερή το ότι στην ανάλυση του "Χαμένοι στο Μανχάταν" έχει βρει τις τοποθεσίες στο Google Maps και κάνει και αντιπαράθεση! :animlaugh:
 
joe είπε:
καλα το ξερω οτι εχουν παραισθησεις μεγαλειου, αλλα στην ουσια εκαναν μια ακριβοτερη βερσιον βιντεοταινιων οπου αναγκαστηκα λογω κοστους καποια πραγματα ηταν λιγο πιο φροντισμενα.
Κρίμα που το βλέπεις έτσι, γιατί με την ομάδα του "Μέρες Τηλεόρασης" σκεφτόμασταν να κανονίζαμε συνέντευξη με έναν από τους παραγωγικότερους δημιουργούς, που μεταξύ όλων των άλλων, έκανε μερικές καλές (κατά τη γνώμη μου) κινηματογραφικές ταινίες στα 80ς. Ίσως τελικά να μην είναι και τόσο καλή ιδέα για το φόρουμ.
 
Ίσως τελικά να μην είναι και τόσο καλή ιδέα για το φόρουμ.
Ποιος το λεει αυτο ?

Οι γνωμες ειναι σαν τις μυγες οσον αφορα το αν μας αρεσουν ή οχι τα δημιουργηματα καποιων. Το γεγονος ομως παραμενει οτι τα δημιουργηματα αυτα υπαρχουν οπως και οι ανθρωποι που τα εφτιαξαν. Οποτε - παντα μεσα στα ορια της θεματολογιας του φορουμ - καθε προσπαθεια για "επαφη" με τους δημιουργους τους θα ειναι τουλαχιστον ευπροσδεκτη.
 
Πίσω
Μπλουζα