Ελληνικά ποπ 90's

tasos66

RetroWannaBe
Joined
25 Οκτ 2007
Μηνύματα
52
Αντιδράσεις
4
Γεια σας και καλως σας βρηκα μια και ειμαι νεος στο φορουμ.Η δεκαετια του 90 στην Ελληνικη ποπ μουσικη ειναι η αγαπημενη μου.Εσεις τι λετε.Ας θυμηθουμε τραγουδιστες και τραγουδια.Μονο τα ποπ ομως.
 
ΑΛΕΞΙΑ !

Πολύ καλή τραγουδίστρια και μια από τις πιό σέξυ γυναίκες των 90's !

( περιμένω να πέσουν να με φάνε σαν κοράκια, όσοι δε συμφωνούν ! )

Επίσης θυμάμαι ΜΑΝΤΩ, ΛΙΝΑΡΔΑΤΟ ("Βόλτα στο Λυκαββητό), OPA (Oppressive People Attack), BENTΟΥΡΑΤΟ ("Sorry φίλε"), ΣΑΜΠΡΙΝΑ, ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ, ΖΙΓΚ-ΖΑΓΚ, ΤΕΡΕΖΑ, ΑΘΗΝΑ ΧΑΙΚΑΛΗ, ΚΟΡΚΟΛΗ, ΡΑΚΙΤΖΗ.

Αγαπημένο "συμπληρωματικό" θέμα : Εκπομπή "ΜΕ ΣΤΥΛ ΕΛΛΗΝΙΚΟ" του Θοδωρή Ρακιτζή στο ΤELE-CITY.
 
Μην ξεχάσουμε τον αγαπημένο του Jeronimo Groovy, Στέλιο Καραϊνδρο (ναι , αυτόν που τραγούδαγε με ράσα).

"Βλεπω τα μάτια της τα μπλε, στο καθρεφτάκι της μπε-εμ-βέ" :biglaugh: :biglaugh:
 
Συμφωνω η Αλεξια ηταν πολυ σεξι γυναικα τοτε (τωρα πως να ειναι αραγε; ) Εχω ακομη ενα αυτογραφο της.
 
Ο Ρακιτζής με τον Πουφ στη κορυφή για μένα. Αν και ακούστηκε πιο πολυ στα 80ς νομίζω ότι ο μεγάλος αυτός καλλιτέχνης άγγιξε και τα 90ς...
 
keeper7k είπε:
Μην ξεχάσουμε τον αγαπημένο του Jeronimo Groovy, Στέλιο Καραϊνδρο (ναι , αυτόν που τραγούδαγε με ράσα).
"Βλεπω τα μάτια της τα μπλε, στο καθρεφτάκι της μπε-εμ-βέ" :biglaugh: :biglaugh:

Σε παρακαλώ!!! Ο Στελάρας ήταν ο ντράμερ των 2002GR και είχε τραγουδήσει το αλησμόνητο "Πεστε με τρελό, πεστε με τρελό, εγω την αγαπώ τη Ναταλία" :D :D

Επίσης θυμάμαι ΡΙΦΙΦΙ (είχαν βγάλει έναν απίστευτο δίσκο γύρω στο 97-98 με γυναικεία φωνητικά), Αντρέα Μπονάτσο (ο αδερφός του συγχωρεμένου)....και άλλους πολλούς που δεν τους θυμάμαι :D

ΥΓ. Η Αλέξια σέξι;;;;; ΣΕΞΙ;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ!!! :fafoutis:
 
Σε παρακαλώ!!! Ο Στελάρας ήταν ο ντράμερ των 2002GR
Σωστόοος.. Δεν είχα ιδέα. Μάλιστα τώρα διάβαζα μια βιογραφία του που το ανέφερε, καθώς και μια συνεντευξή του ως τρελογαύρος (κασκολάκι κλπ)... ;)
 
Rygar είπε:
Επίσης θυμάμαι ΡΙΦΙΦΙ (είχαν βγάλει έναν απίστευτο δίσκο γύρω στο 97-98 με γυναικεία φωνητικά)
Με τραγουδίστρια την εκπληκτική ΦΑΙΗ ΜΑΤΣΟΥ.

Μεγάλο σουξέ το "Φίλα με πάλι φίλα με".

Rygar είπε:
Με το "τρελό" χιτ :

"Για να δροσιστείς, δώσε μου ένα φιλάκι,


ποτέ να μην τελειώσει το καλοκαιράκι,



έλα κερνάω εγώ, ΠΑΓΩΤΟ ΧΩΝΑΚΙ" !


Και ημι-παρακμιακό βίντεο-κλιπ που τον έδειχνε να κάνει βουτιές σε μια πισίνα.

Rygar είπε:
Η Αλέξια σέξι;;;;; ΣΕΞΙ;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ!!! :fafoutis:
Η Αλέξια πρέπει να έχει το μεγαλύτερο (σε μέγεθος) στόμα, από οποιαδήποτε ελληνίδα τραγουδίστρια ! Κυριολεκτικά τρομερή γυναίκα ! Περί ορέξεως ...
 
...κολοκυθοπιτα.Εκεινη την περιοδο ηταν σχεδον ολες ψιλο-χαλια...

Στο θεμα μας παλι...απο Ελληνικη Ποπ του 80-90...αρχη και τελος

ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
 
exetlaios είπε:
Η Αλέξια πρέπει να έχει το μεγαλύτερο (σε μέγεθος) στόμα, από οποιαδήποτε ελληνίδα τραγουδίστρια
:goit: :goit: :goit: :goit: :goit: :D

exetlaios είπε:
Με τραγουδίστρια την εκπληκτική ΦΑΙΗ ΜΑΤΣΟΥ.Μεγάλο σουξέ το "Φίλα με πάλι φίλα με".
Φοβερό!!!! Επίσης τα μπιτάτα "Χάνομαι" και "Του έρωτα ο θεός" :worship:

@Wally, "Για εσένα μου μιλάει ο Πουουουουουφ, το AmigaSYS πότε θα στήσειειειειεις;" :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
σέξυ αυτό το πράγμα;;;;;

logo.php
 
Ανεξάρτητα με την τωρινή του πορεία, την δεκαετία του 90 ο καλύτερος ήταν ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΙΓΑΛΗΣ.

Οι δίσκοι του, Με τον ήλιο στους Ιχθεις, του Αιγαίου τα Blues, Μικρή μου μέλισσα ήταν αξεπέραστοι.

Φίλε Εχετλαίε ο τύπος λέγεται Λιναρδάκης και είχε κάνει σχετική επιτυχία τον καιρό εκείνο. Είχε πολύ παράξενη φωνή. Προσπαθεί να τον ξαναβγάλει στην επιφάνεια ο Ρακιντζής (Ο Λαμπίρης).
 
ο λιναρδάκης ήταν αυτός που είχε γράψει το βολτα στο λυκαβηττο σάββατο βραδάκι; αυτός που έλεγε το "στελλα σ'αγαπάω τάκης" ποιός ήταν;;
 
α) Ναι ο Λιναρδάκης ήταν.

β) O Αντώνης Τουρκογιώργης. Φίλος και συνεργάτης του Μπίγαλη.

Μαζί είχαν γίνει ρεζίλι στην Eurovision με το ντίρι ντίρι
 
σε ευχαριστώ maxouli!!!
 
MΙΧΑΛΗΣ ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! (και κλειδωνω το thread :tease: )
 
ξεχάσαμε βέβαια τον κώστα χαριτοδιπλωμένο!!!
 
Μια που μιλήσατε για Ρακιντζή να πω πως για μένα το απόλυτο κόλλημα ήταν το "

" που το τραγούδησε η Σοφία Αρβανίτη (τότε είχαν δεσμό και της είχε γράψει τραγούδια).Ήταν και η πρώτη κασέτα που αγόρασα σαν κοριτσάκι και την είχα λιώσει...:rolleyes:
70175.jpg


70175.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα