Ελληνικά ποπ 90's

Rygar είπε:
, Αντρέα Μπονάτσο (ο αδερφός του συγχωρεμένου)....και άλλους πολλούς που δεν τους θυμάμαι :D


ΥΓ. Η Αλέξια σέξι;;;;; ΣΕΞΙ;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ!!! :fafoutis:
Αντρέα Μπονάτσο (ο Ξαδερφός του συγχωρεμένου) σου Ξεφυγε ενα Ξ

Στο Υ.Γ θα συμφωνησω απολυτα

Η Βικτωρια Χαλκιτη που ξεκινησε στα 90ς (σε μουσικη του πατερα της) ,αυτη μαλιστα.

Αν εχει καποιος φωτο....
 
miko63 είπε:
αυτός που έλεγε το "στελλα σ'αγαπάω τάκης" ποιός ήταν;;
Ωχ, τι θυμήθηκα τώρα.

Το video-clip του τραγουδιού αυτού ήταν γυρισμένο σε ένα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑΔΙΚΟ.

Coin-opάδικο.

Το έβλεπα μέχρι τέλους για να δώ τον ninja να καβαλάει τον Shinobi στην bonus πίστα.
 
Τώρα θα κλείσω στόματα!!!!!

Θυμάται κανείς μια Μαρία Πολυκανδριώτη που τραγουδούσε εκείνο το ανεπανάληπτο ερωτικο μπιτάκι "Βρέχει κι είμαι ερωτευμένη";;;;;

16 χρονων όταν το τραγουδούσε!

@Νεμο, σωστός! Πάρε και φωτό της Βικτωριας για να γουστάρεις! Η προσωπική μου άποψη είναι ότι τότε ήταν κουκλί, τώρα έχει ολίγον τι σκυλίζουσα εμφάνιση.
 
Τη Βικτώρια Χαλκίτη, αν δεν κάνω λάθος την έβγαλε στο (μουσικό) "κλαρί" ο Γονίδης.
 
stefanos korkolis

στεφανοσ κορκολης.αυτον γιατι τον ξεχασατε???ειδικα την περιοδο -92 -96 ηταν νουμερο ενα!!! :) :) :)
 
Ημουν και εγω τοτε...Κορκολιτσα!:icon_lol:Εχω ολα τα cd του,απειρες αφισες και αποκομματα απο συνεντευξεις του και ετρεχα στις συναυλιες!Επισης εχω και 2 μπλουζακια με τη φατσα του!

Μπορει να μην εχει και τοσο καλη φωνη αλλα ειναι εκπληκτικος πιανιστας και συνθετης!Εχει γραψει τραγουδια για σπουδαιους καλλιτεχνες.
 
firfiroula είπε:
Ημουν και εγω τοτε...Κορκολιτσα!:icon_lol:Εχω ολα τα cd του,απειρες αφισες και αποκομματα απο συνεντευξεις του και ετρεχα στις συναυλιες!Επισης εχω και 2 μπλουζακια με τη φατσα του!Μπορει να μην εχει και τοσο καλη φωνη αλλα ειναι εκπληκτικος πιανιστας και συνθετης!Εχει γραψει τραγουδια για σπουδαιους καλλιτεχνες.
και έχει και ένα γυάλινο μάτι!!!!!!!

Rygar είπε:
Τώρα θα κλείσω στόματα!!!!!
Θυμάται κανείς μια Μαρία Πολυκανδριώτη που τραγουδούσε εκείνο το ανεπανάληπτο ερωτικο μπιτάκι "Βρέχει κι είμαι ερωτευμένη";;;;;

16 χρονων όταν το τραγουδούσε!

@Νεμο, σωστός! Πάρε και φωτό της Βικτωριας για να γουστάρεις! Η προσωπική μου άποψη είναι ότι τότε ήταν κουκλί, τώρα έχει ολίγον τι σκυλίζουσα εμφάνιση.
Η Μαρία Πολυκανδριώτη κόρη του Θανάση Πολυκανδριώτη,η οποία είχε βγάλει μόνο αυτό το δίσκο και επανήλθε στη δισκογραφία το '96 με το cd "Χίλια Πάθη Μαγεμένα" & μετά έβγαλε ένα cd το '99 με κομμάτια ποπ,μπαλάντες κ μια διασκευή του κομματιού "Άντρες"¨της Βίκυς Λέανδρος,τα οποία χρησιμοποιήθηκαν ως τίτλοι έναρξης βραζιλιάνικων σειρών του star!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χρήστος Δάντης

(Δακτυλικά αποτυπώματα, Πάει η αγάπη μου, Κάποιος σ' αγαπάει...) :icon_cool:
 
Βίκυ Χαρίτου θυμάστε. Το 1993 βγήκε και ο Φοίβος (της Βανδή) την έβγαλε στο προσκήνιο. Με το "Πως έχω style και sex appel" και μετά έβγαλε το Νύχτες στην Μύκονο και το Έρωτα Πειρατή.

Επίσης καλά ο Κορκολής πριν τον καταστρέψει ο Μάκης ήταν ο κορυφαίος έλληνας τραγουδιστής.

Ο Δάντης ότι κι αν λέει (από τότε) σκίζει.

Ενώ Ρουβάς στα πρώτα βήματα είχε το αμερικανικό ύφος
 
Θα αναφέρω αγαπημένους καλλιτέχνες και τραγούδια

Μαντώ : Κάνε κι εσύ μια τρέλα, Άγρια Φράουλα, Στοιχηματίζω, Ένα Καλοκαίρι Έρωτας, Τιμωρησέ Με, Το Τέλειο Ζευγάρι, Εσύ, Αναμνήσεις, Ειρωνία, Μονομαχία, Αισθήσεις, Ταιριάζουμε Σαν Γάντι, Ρούχο Δανεικό, Σώμα Με Σώμα, Επικίνδυνες Αποστολές, Φυλάκισέ Με, Λαβύρινθος, Η Δική Μας Η Αγάπη, Θέλει Άνεμο Η Αγάπη, Δυο Φιλιά Νυχτερινά, Ερήμην

Σοφία Αρβανίτη: Μη μου μιλάς για καλοκαίρια, Σαν Πρώτη Φορά, Πεθαίνω στην Ερημιά (με Bonnie Tyler), Μπλέχτηκα, Φύγαμε, Αυτόφωρο, Κόκκινη Κόλαση (είχε και πιο λαϊκά : Ζωή Σαν Πορτοκάλι)

Αλέξια : Ορκίσου, Δίλημμα, Μάτια Μου, Παίζω Και Χάνω, Αλλάξαμε Θέση (είχε και άλλα από τέλος δεκαετίας 80 πχ : Τα κορίτσια ξενυχτάνε, Αγάπη Καλοκαιρινή, Γράμματα, Άσπρο Μαύρο)

Ρακιντζής : Εγώ Κι Ο Πουφ, Προκαλείς, Κάνε Μια Ευχή, Get Away (Κουνέλι & Νάντια στη δεκαετία του 80)

Ευρυδίκη : To μόνο που θυμάμαι, Συγγνώμη, Πόσο λίγο με ξέρεις, Πυξίδα, Μισησέ Με, Είμαι άνθρωπος κι εγώ

Καλλίρης : Κάποιο καλοκαίρι, Αγάπη Καλοκαιρινή, Γιορτάζω, Σε Καταδικάζω, Το Νου Σου Κύριε Οδηγέ, Έρωτα Έρωτα (με Γαρμπή)

Κορκολής : Παράξενη Αγάπη, Το Σημάδι Του Σκορπιού, Λατέρνα, Δυτικά Προάστια

Δάντης : Δακτυλικά αποτυπώματα, Σκελετούλα (τα άλλα ήταν πιο λαϊκά)
 
Diana, μου φαινεται πως ο Φοιβος πρωτοβγηκε με τη Εφη Σαρρη στο "Πεταω πεταω"
 
Wally είπε:
Diana, μου φαινεται πως ο Φοιβος πρωτοβγηκε με τη Εφη Σαρρη στο "Πεταω πεταω"
Όχι,της Σαρρή βγήκε το 94 ο δίσκος,της Χαρίτου το 92
 
Μιχάλης Ρακιντζής ΄΄Δικός σου για πάντα΄΄. Ακόμα το ακούω στη διαπασών
 
thebest20 είπε:
Θα αναφέρω αγαπημένους καλλιτέχνες και τραγούδια
Μαντώ : Κάνε κι εσύ μια τρέλα, Άγρια Φράουλα, Στοιχηματίζω, Ένα Καλοκαίρι Έρωτας, Τιμωρησέ Με, Το Τέλειο Ζευγάρι, Εσύ, Αναμνήσεις, Ειρωνία, Μονομαχία, Αισθήσεις, Ταιριάζουμε Σαν Γάντι, Ρούχο Δανεικό, Σώμα Με Σώμα, Επικίνδυνες Αποστολές, Φυλάκισέ Με, Λαβύρινθος, Η Δική Μας Η Αγάπη, Θέλει Άνεμο Η Αγάπη, Δυο Φιλιά Νυχτερινά, Ερήμην

Σοφία Αρβανίτη: Μη μου μιλάς για καλοκαίρια, Σαν Πρώτη Φορά, Πεθαίνω στην Ερημιά (με Bonnie Tyler), Μπλέχτηκα, Φύγαμε, Αυτόφωρο, Κόκκινη Κόλαση (είχε και πιο λαϊκά : Ζωή Σαν Πορτοκάλι)

Αλέξια : Ορκίσου, Δίλημμα, Μάτια Μου, Παίζω Και Χάνω, Αλλάξαμε Θέση (είχε και άλλα από τέλος δεκαετίας 80 πχ : Τα κορίτσια ξενυχτάνε, Αγάπη Καλοκαιρινή, Γράμματα, Άσπρο Μαύρο)

Ρακιντζής : Εγώ Κι Ο Πουφ, Προκαλείς, Κάνε Μια Ευχή, Get Away (Κουνέλι & Νάντια στη δεκαετία του 80)

Ευρυδίκη : To μόνο που θυμάμαι, Συγγνώμη, Πόσο λίγο με ξέρεις, Πυξίδα, Μισησέ Με, Είμαι άνθρωπος κι εγώ

Καλλίρης : Κάποιο καλοκαίρι, Αγάπη Καλοκαιρινή, Γιορτάζω, Σε Καταδικάζω, Το Νου Σου Κύριε Οδηγέ, Έρωτα Έρωτα (με Γαρμπή)

Κορκολής : Παράξενη Αγάπη, Το Σημάδι Του Σκορπιού, Λατέρνα, Δυτικά Προάστια

Δάντης : Δακτυλικά αποτυπώματα, Σκελετούλα (τα άλλα ήταν πιο λαϊκά)

Εμένα από Μαντώ μου αρέσει: Αυτό το Καλοκαίρι, Στοιχηματίζω, Η Δική Μας Η Αγάπη, Τιμώρησε Με, Φυλάκισε Με, Αγκαλίτσες και Φιλάκια και το Τέλειο Ζευγάρι

Από Σοφία Αρβανίτη το Ξύλινο Πάτωμα, το Μη Μου Μιλάς Για Καλοκαίρια, το Desert In Your Heart/Πεθαίνω στην Ερημιά, το Κόκκινη Κόλαση και το Έχω Αστέρι Στα Μαλλιά (το κλίπ που γυρίστηκε αν θυμάμαι στο Λονδίνο).

Από Αλέξια: Μάτια Μου, Τα Κορίτσια Ξενυχτάνε, Ορκίσου, Καλημέρα

Από Ευριδίκη το Μόνο Που Θυμάμαι

Του Ρακιντζή το Εγώ και ο Πούφ, Να Είσαι Εκεί και το Κάνε Μια Ευχή

Από Κορκολή σχεδόν όλα του 1991 με 1995

και από Καλλίρη τα κλασσικά

και από Δάντη: Αμάν, Φοβάμαι Τα Τραγούδια (που το πρωτοείπε η Διαμάντη), Είπες Τίποτα, Κάποιος Σ'Αγαπάει, του πρώτου του δίσκου και το Μωρό Μου Εσύ
 
Θα αναφερω και το Δημητρη Κοκοτα.Με συνθετη και στιχουργο το Φοιβο σχεδον σε ολα τα τραγουδια (εξαιρουνται 3) των 3 δισκων (1993-Διαδοσεις,1995-Συνειδηση και 1997-Αχαριστια) ειχε αρκετα τραγουδια που ακουγονταν στο ραδιοφωνο και οχι μονο.Αναφερω μερικα.

Διαδοσεις,Αυτα τα χειλια,Αντε γεια μας,Γιατι με τυραννας,Πολυ καλη για να 'σαι αληθινη,Συνειδηση,Κι ασε να λενε,Ανεμωνα,Ηλιε μου,Αχαριστια,Πορσελανη,Θα μαι κοντα σου.

Προσωπικα μου αρεσει και αυτο

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα