Ελληνικά Mega Drive Packs

Επιβεβαιώνω και εγω την ύπαρξή του NBA jam πακετου. Κυκλοφορούσε στα καταστήματά της περιοχής μου.

Δεν παίρνω όρκο αλλά παίζει να υπήρχε πακέτο με κάποιο street fighter.
 
theoritikos είπε:
Επιβεβαιώνω και εγω την ύπαρξή του NBA jam πακετου. Κυκλοφορούσε στα καταστήματά της περιοχής μου.Δεν παίρνω όρκο αλλά παίζει να υπήρχε πακέτο με κάποιο street fighter.
Σας αναφέρω το πακέτο των Street Fighter 2, θυμηθείτε εάν είχατε ένα διαφορετικό πλαίσιο στο άλλο ή ήταν μια τυπική έκδοση αυτοκόλλητο με αυτό.
 
@ crescent

As far as i remember, most of the "special packs" here in Greece, have only an extra sticker, that declares the extras of the package.

For example the "sonic mania" package have a sticker (about the size of the official sega sticker "buy now 32X") and that sticker says

"SONIC MANIA

including the smashing hits

SONIC 1 and SONIC 2"

also had 2 controllers in this package.

You can check a large number of that kind of packages in the internet, and google.
 
Έχω δοκιμάσει την αναζήτηση Έλληνες πακέτα Megadrive στο google αλλά εμφανίζεται μόνο στη MK3 Imgema και κάποια βασική μονάδα με σφραγίδα Zegetron. Έχετε καμία σχέση με τις εικόνες από αυτά τα θέματα; Θα ήθελα επίσης να σας ρωτήσω αν θα μπορούσα να σας καθοδηγήσει για το πώς να βρείτε αυτά τα ζητήματα και να προσθέσει στη συλλογή μου
 
Δείτε τι βρήκα! (Look what i found!)

2014-05-24 15.57.18.jpg

2014-05-24 15.56.56.jpg

Ρώτησα όλους τους γνωστούς/φίλους μου μήπως έχουν Mega Drive και αν ναι, κάποιο special pack, και τελικά ένας από τους κολλητούς μου έχει τελικά αυτό! Λογικό αφού κι εγώ πήρα το Mega Drive ΜΚ3 πακέτο περίπου την ίδια περίοδο, όταν η κονσόλα ήταν στα "τελευταία" της. Τόσο καιρό ήταν μπροστά μου και δεν το έβλεπα :p

2014-05-24 15.56.21.jpg

2014-05-24 15.58.25.jpg
 
Κάντε χώρο να λιποθυμήσω παρακαλώ! Μπράβο ανακάλυψη! Τελικά υπάρχει (It's alive,it's alive) το εν λόγω πακέτο. Την κάνανε πάλι βέβαια την κουτσουκέλα τους. Η αυτού αερότης M.J. που απεικονίζεται στη φώτο δεν υπάρχει σε κανένα NBA JAM. :nono: .

Respect πάντως για το εύρημα.
 
Τωρα που το βλεπω το θυμαμαι, καπου το εχω ξαναδει.

Πρεπει να το εχει και ο Βασιλης ο maddog και να το εχω δει σπιτι του.
 
mike είπε:
Τωρα που το βλεπω το θυμαμαι, καπου το εχω ξαναδει. Πρεπει να το εχει και ο Βασιλης ο maddog και να το εχω δει σπιτι του.
Wrong lead, δεν έχω κανένα special πακέτο Megadrive...δυστυχώς.
 
E, να σου δωσουμε ενα :biglaugh:

Τωρα θα πρεπει να αρχισω να περνω τηλεφωνα, να δω ποιος ειχε το πακετο αυτο.

Με μια πρωτη σκεψη, αποκλειω τον sonic γιατι το MD του το εχει στο σαλονι χωρις κουτι,

ισως το εχω δει στον demizz29, αλλα αυτος τωρα ειναι στην Αμερικη, και δεν μπορω να το επιβεβαιωσω.
 
Mου ζητήθηκε να κάνω post καμία φωτογραφία του MK3 pack μιας και η παλιά είναι πολύ μικρή και δεν βλέπει κανείς τίποτα. Και οι καινούριες δεν είναι ότι καλύτερο (το κινητό μου είναι.... παλιό) αλλά από το τίποτα...

Προβολή συνημμένου 105712

Αντε και μία "οικογενειακή" με το νέο του αδελφάκι :p

Προβολή συνημμένου 105713

Photo0024.jpg

Photo0023.jpg
 
Η χαρντκορια σε ολη της το μεγαλειο,αυτες ειναι συσκευασιες.
 
Imgema είπε:
Mου ζητήθηκε να κάνω post καμία φωτογραφία του MK3 pack μιας και η παλιά είναι πολύ μικρή και δεν βλέπει κανείς τίποτα. Και οι καινούριες δεν είναι ότι καλύτερο (το κινητό μου είναι.... παλιό) αλλά από το τίποτα...
attachment.php


Αντε και μία "οικογενειακή" με το νέο του αδελφάκι
tinysmile_tongue_t.png


attachment.php
Και ένα μικρό bonus:

Photo0029.jpg

Mινιοοοον!!!! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γουστάρω με χίλια!!! Μας έφτιαξες πάλι βραδιάτικα Τάσο! Λέω να τα βάλεις σε θυρίδα και να τα κλείσεις σε θησαυροφυλάκιο όπως ο Σκρουτζ Μακ Ντακ.
 
Αυτα θεωρουντε "δικα μας" πακετα, ως πρωτοτυπια της εγχωριας αντιπροσωπιας, η υπηρχαν και σε αλλες χωρες; Σε γενικα πλαισια, θυμαμαι ελαχιστα πακετα με παιχνιδι για το Mega Drive, σε αντιθεση πχ με το Snes.
 
Δικά μας είναι αυτά.

Είχαμε πολλά Ελληνικά exclusive πακέτα SNES?
 
Με ξεχωριστο εξωφυλλο ή απλα με αυτοκολλητο?

αυτο που ειχα παρει εγω απο το MAX stores ειχε αυτοκολλητο, κατι ελεγε για το Donkey Kong, αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως.
 
Καλή δουλειά παιδιά!! Χαρά μας να βλέπουμε ελληνικά exclusives και ας έρχονται απτο αντίπαλο στρατόπεδο. :D
 
Βρήκα στο ebay το πακέτο με το Fifa.

md fifaa.jpg

πηγή
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα