Ενας απίστευτος συλλέκτης!

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.260
Αντιδράσεις
3.232
Παιδιά το λινκ μου το έστειλε ο disman που ξέρει πόσο τ'αγαπάω τα ατιμούλια :D

Ενας τυπάκος έχει μαζέψει ό,τι vintage MAC έχει βγάλει η Apple και έχει γεμίσει το σαλόνι του, που ο θεός να το κάνει σαλόνι, με δαύτα. Δεν τα έχει όμως απλά τοποθετήσει σε ράφια. Δείτε το βίντεο για να καταλάβετε!! Το πρώτο vintage MAC που φαίνεται στο βίντεο είναι η Lisa:sweet_kiss: :D

"]YouTube - Vintage Mac Collector
Αχ, θέλω ακόμη άλλα... περίπου.... στο περίπου, όχι just.....30-40.000 ευρώ για να του μοιάσω :baby2: :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το επόμενο βήμα είναι να φτάξει λευκά κελία με αταρι!!
 
:what: Βοηθάει με τον τρόπο του στην ανακύκλωση:

re-use,

reduce,

recycle...

 


(καημένη μάνα, πλούσια θα έχει κάνει τη σουίφερ... :D )

 
 
Κατι μου λέει ότι η μάνα του τον έχει αποκληρώσει! :D
 
σίγουρο αυτό εδώ κοντεύει η δικία μου με μόνο 25 amiga και καμια 10 amstrad και zx
 
A. Lisa != MAC

B. This reminds me of South Park
 
Επάνω της βασίστηκε το Mac 128K, και εννοείται έτρεχε τον πρόγονο του MACOS.
 
Γνωρίζει κανείς κανα καλό ψυχίατρο;;;
 
Και εγώ δεν πάω πίσω.Έχω 26 Mac(αν δεν κάνω λάθος...) 8 Amiga,2 PC(μπλιαχ),1 Atari ST,PS1,PS2,PS3 και Wii.Αυτά τα ολίγα
 
Λοιπόν:Apple IIgs,Mac 512K,Mac Plus,Mac SE/30,Mac IIci,Mac IIfx,Mac Quadra 840AV,Mac Quarda 950(θηρίο...),Power Mac 6100,Power Mac 7300,Power Mac 5500,Power Mac 6500,Power Mac 9600,iMac G3,Power Mac G4,Power Mac G4(Quicksilver),Power Mac G5 Dual,PowerBook 100,PowerBook 165c,PowerBook 540,PowerBook 1400,PowerBook G3(Wallstreet),iBook clamshell,iBook white,PowerBook G4(Alu),MacBook Pro

Αυτά τα ολίγα.Η συλλογή έχει και συνέχεια...
 
Πωωωωωπω!!!!!!!!!! Εχεις ΚΑΙ Quadra 950;;;; :eek: :eek: :eek: :eek:

Λεγε διευθυνση, όροφο και κωδικό συναγερμού:dribble:

Δεν ξέρω πού μένεις και εάν μένεις και Αθήνα. Πάντως, ως φορουμ, σημερα έχουμε συνάντηση στο Θησείο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε και τι θες να έρθει με φορτηγάκι?

Macfan από ότι βλέπω το όνομα σου έχει ιδιαίτερο βάρος :)

Έχεις κάνει κάποια έκθεση?

Νομίζω ότι ούτε η Rainbow έχει τέτοιο απόθεμα Macs :)
 
Φιλε macfan oποτε εχεις κεφι και ωρα, ανεβασε καμια φωτογραφια να φτιαχτουμε :cool:
 
macfan είπε:
Λοιπόν:Apple IIgs,Mac 512K,Mac Plus,Mac SE/30,Mac IIci,Mac IIfx,Mac Quadra 840AV,Mac Quarda 950(θηρίο...),Power Mac 6100,Power Mac 7300,Power Mac 5500,Power Mac 6500,Power Mac 9600,iMac G3,Power Mac G4,Power Mac G4(Quicksilver),Power Mac G5 Dual,PowerBook 100,PowerBook 165c,PowerBook 540,PowerBook 1400,PowerBook G3(Wallstreet),iBook clamshell,iBook white,PowerBook G4(Alu),MacBook Pro
Αυτά τα ολίγα.Η συλλογή έχει και συνέχεια...
Έχεις φτιάξει μουσείο; :bow:

Πού κόβω εισιτήριο;
 
Εδώ ταιριάζει το ρηθέν υπό του προφήτου: 'Πάρ' την Lisa και καν' την κορνίζα' :D
 
Δυστυχώς παιδιά δεν μένω Αθήνα αλλά κάπου...κοντά στην Αλεξανδρούπολη.Κάποια στιγμή βέβαια που θα πάει θα έρθω σε καμιά συνάντηση.Τα περισσότερα Mac τα αγόρασα μέσω ebay σε αρκετά καλέσ τιμές θέλω να πιστεύω.Φυσικά λόγου χώρου τα περισσότερα μηχανήματα τα έχω στην ντουλάπα.Λίγο δύσκολο να τα βγάλω όλα μαζί για φωτογραφία.Πάντως όνειρο είναι να τα στήσω όλα μαζί και να δουλεύουν...Και φυσικά ο κατάλογος θα συνεχιστεί αφού δεν έχω ακόμα κάποια κομμάτια κλασσικά της Apple.(βλ.Cube,iMac G4,TiBook).
 
Α, μένεις κοντά δηλαδή :D

Τα Mac αποκλείεται να τα αγόραζες από Ελλάδα. Εχω βρει LCII με 250?, το πιστεύεις; :eek: Προφανώς από USA/UK/Γερμανία τα πήρες. Τους έχεις προσθέσει τίποτα accelerators, μνημη επιπλέον, κάρτα δικτύου π.χ.; Το IIgs σου τί ROM version είναι; Πόση μνήμη έχει; Αμα είναι να ανοίγεις ντουλάπες, μου απαντάς του χρόνου :D :D:D
 
Ούτε ανάκριση να το κάνεις το παιδί με τόσες ερωτήσεις! :D

Φίλε macfan, δεχόμαστε φωτογραφία του εσωτερικού της ντουλάπας σου, έτσι να μας παίρνουν τα ζουμιά, εμάς τους μη έχοντες και κατέχοντες... :precry:
 
Πίσω
Μπλουζα