Εν τούτω Νίκα (1973 ΥΕΝΕΔ)

mhmerotategiatipino είπε:
Κρίμα γιατι προσωπικά για εμένα ή για όποιον άλλο αναζητά ντοκουμέντα για την ιστορία της ελληνικής τηλεόρασης ό,τι σημαντικό αναρτάς δεν έχει τεκμηρίωση και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Κρίμα. Αν θες και μπορείς κάντο από δω και πέρα. Από ό,τι είδες κι εγώ έχω αναρτήσει αλλά ήταν πληρέστατα!
ναι βρε Πάνο είναι η δουλειά σου αυτή! Έχεις κάποιο δίκιο δε λέω αλλά σε τι θα χρησιμεύσει ο αριθμός τεύχους ας πούμε; η φωτογραφία και το κείμενο δεν έχει σημασία; τέλος πάντων στα μελλοντικά θα το προσπαθήσω , έχω ήδη αρκετά έτοιμα όμως...
 
Πρέπει να παίχτηκε και σε επανάληψη το 1980-81 γιατί το θυμάμαι λίγο -πως να ξεχαστεί η βροντερή φωνή του Γαλέριου/Νίκου Βασταρδή που μας τρομοκρατούσε μικρά παιδιά. Βέβαια είδα πριν λίγα λεπτά στην retro dB ότι δεν είχε προβληθεί σε επαναληψη ποτέ,άρα μπορεί να θυμάμαι το "πορφύρα και αίμα" που όπως διαβάζω προβλήθηκε μια και μοναδική φορά σε επανάληψη το 1980-81,με τον Βασταρδή ως Ρωμανό.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πρέπει να παίχτηκε και σε επανάληψη το 1980-81 γιατί το θυμάμαι λίγο -πως να ξεχαστεί η βροντερή φωνή του Γαλέριου/Νίκου Βασταρδή που μας τρομοκρατούσε μικρά παιδιά. Βέβαια είδα πριν λίγα λεπτά στην retro dB ότι δεν είχε προβληθεί σε επαναληψη ποτέ,άρα μπορεί να θυμάμαι το "πορφύρα και αίμα" που όπως διαβάζω προβλήθηκε μια και μοναδική φορά σε επανάληψη το 1980-81,με τον Βασταρδή ως Ρωμανό.
Το Πορφυρα και αιμα θυμασαι γιατι το θυμαμαι κι εγω απο εκεινη την επαναληψη του 1980 - '81.
 
Οι τίτλοι αρχής του α' κύκλου με τίτλο "Στα χρόνια του Μεγάλου Κωνσταντίνου" και ολίγα πλάνα, από το αρχείο του ChristosM.

Και μια φωτογραφία του καστ. Στο μέσον διακρίνονται ο Κώστας Καρράς και ο Νίκος Φώσκολος.
entoutonika (2).png
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα