Επαναλήψεις Ελληνικών Τηλεοπτικών Σειρών

Σ' αγαπώ Μ' αγαπάς

To Σ'αγαπώ Μ' αγαπάς δε μας αφορα. Είναι σειρά του 2000. ;) Εδώ γράφουμε μόνο μέχρι το 1999. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν αφού μάθαμε για τις "χρυσές" επαναλήψεις του Mega.

Ο ΑΝΤ1 από αρχές Μαΐου ξεκινάει αργά πολύ αργά το σίριαλ Σοφία Ορθή, καλύτερα πρωί τα weekend ας το έβαζε. Η σειρά του 1996 με Αλιμπέρτη και Γκλέτσο και το νοσοκομείο σε κωμικοτραγικές καταστάσεις.

Ενώ μέσα του ίδιου μήνα αρχίζει μια σειρά (μας απογοητεύει γιατί παίζει ότι είναι από 2000 μέχρι 2008) Γάμος Με Τα Όλα του. Παταγώδης προσπάθεια του ΑΝΤ1 το 2005 να αντιγράψει τις 7 Θανάσιμες Πεθερές που έσκιζαν τότε.

Όσο για την θέση του Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου μάλλον σίριαλ του 2000 θα δούμε που θα το ξαναδούμε πάλι, πιθανόν το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο.
 
Δύο Ξένοι

ChristosM είπε:
Ουτε το μισο μια και τα επεισοδια ηταν απο 50λεπτα μεχρι κατι παραπανω απο ωριαια.

Εκτός και αν κόψει κι άλλες σκηνές,όπως συνηθίζει το Mega!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα βρεις τον δάσκαλό σου

το Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου εχει γινει κανονικα και μετον νομο το Ρετιρε του Αντ1.

ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!! Φερτε πισω την παιδικη ζωνη ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!

Αχ τα πα και ξαλαφρωσα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DianaTheSuperstar91 είπε:
Ενώ μέσα του ίδιου μήνα αρχίζει μια σειρά (μας απογοητεύει γιατί παίζει ότι είναι από 2000 μέχρι 2008) Γάμος Με Τα Όλα του. Παταγώδης προσπάθεια του ΑΝΤ1 το 2005 να αντιγράψει τις 7 Θανάσιμες Πεθερές που έσκιζαν τότε.

Όσο για την θέση του Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου μάλλον σίριαλ του 2000 θα δούμε που θα το ξαναδούμε πάλι, πιθανόν το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο.
Ας το ξαναπούμε άλλη μια φορά. Δεν μας απασχολούν οι σειρές από 2000 και μετά. Αναφέρουμε αυτές μέχρι το 1999.
 
Ένας Έρωτας / Προδοσία

Απ το Σάββατο που μας έρχεται, θα προβάλλεται σε επανάληψη στο MEGA η δραματική σειρά Ένας Έρωτας του 1994. Πρωταγωνιστούν η Μίρκα Παπακωνσταντίνου και ο Κώστας Πρέκας. 16 Επεισοδίων. Σπάνια σειρά θα χαρακτηριζόταν, με έναν πολιτικό και μια δημοσιογράφο που ερωτεύονται.

Από 17/5 θα προβληθεί όπως και πέρυσι, η Προδοσία, δραματική σειρά του 1997 με Όλια Λαζαρίδου και Γιάννη Φέρτη. 20 Επεισοδίων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένας Έρωτας / Προδοσία

sunset89 είπε:
Απ το Σάββατο που μας έρχεται, θα προβάλλεται σε επανάληψη στο MEGA η δραματική σειρά Ένας Έρωτας του 1994. Πρωταγωνιστούν η Μίρκα Παπακωνσταντίνου και ο Κώστας Πρέκας. 16 Επεισοδίων. Σπάνια σειρά θα χαρακτηριζόταν, με έναν πολιτικό και μια δημοσιογράφο που ερωτεύονται.
Από 17/5 θα προβληθεί όπως και πέρυσι, η Προδοσία, δραματική σειρά του 1997 με Όλια Λαζαρίδου και Γιάννη Φέρτη. 20 Επεισοδίων.
αυτά είναι, το Ένας Έρωτας, καλά να πω ότι ο Χρήστος Κιούσης του Ράδιο Αρβύλα ήταν κάμεραμαν στο σίριαλ, καλά για τον Πρέκα κράξιμο θέλει τώρα , τότε ήταν μοναδικός.

Η Προδοσία το έπαιξε πάλι το καλοκαίρι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
joe είπε:
το Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου εχει γινει κανονικα και μετον νομο το Ρετιρε του Αντ1.ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!! Φερτε πισω την παιδικη ζωνη ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!

Αχ τα πα και ξαλαφρωσα....
Όχι φίλε μου. Εγώ πιστευω οτι ''Ρετιρε'' του ΑΝΤ1 και δικαια μάλιστα, εχει γίνει το ''Κωνσταντινου και Ελένης''.
 
video80 είπε:
Όχι φίλε μου. Εγώ πιστευω οτι ''Ρετιρε'' του ΑΝΤ1 και δικαια μάλιστα, εχει γίνει το ''Κωνσταντινου και Ελένης''.

και το Καφέ της Χαράς αλλά και το Άκρως Οικογενειακόν.

Σίριαλ προ του 1999 πότε θα δούμε στον άλλο κόσμο που θα πάμε; χα
 
video80 είπε:
Όχι φίλε μου. Εγώ πιστευω οτι ''Ρετιρε'' του ΑΝΤ1 και δικαια μάλιστα, εχει γίνει το ''Κωνσταντινου και Ελένης''.
Μου άρεσε αυτή η σειρά αλλά τείνω να τη σιχαθώ πλέον με τη "βροχή" των επαναλήψεων...
 
Retrόνια ο ΑΝΤ1 αρχίζει σιγά σιγά να παίζει παλαιά σίριαλ προ του 2000.

Λοιπόν από αυτό το weekend ξεκινάει στις 7:00 το Μεν και Δεν , το οποίο το απολαύσαμε τα καλοκαίρια στις 4 το πρωί, ααας το έβαζαν καλύτερα στις 10.

Μετά στις 8:00 θα προβάλλεται το Πάτερ Ημών με τον Κώστα Καρρά και με το πολυσυζητημένο πρόσωπο της showbiz και φέτος λόγω του εθνικού της διαζυγίου με τον Γιάννη Λάτσιο , Ελένη Μενεγάκη. Να πω ότι τον Νοέμβρη ξαναπροβλήθηκε η σειρά στις 5 τα χαράματα.

Στις 9:00 η Νταντά Για Όλες Τις Δουλειές, η οποία παίχτηκε και τον Σεπτέμβρη στις 6 το πρωί.

ΕΕΕ μη πω τίποτα σε ώρα που ξυπνάμε έχει reality , τσουπ πάλι το Project Runway και μετά μέχρι την άλλη εβδομάδα Θα Βρεις Τον Δάσκαλο Σου. Στην θέση του σίριαλ η ξένη επιτυχία The Amazing Race

Υ.Γ. 2: Χθες καπάκι άρχισε πάλι το Άκρως Οικογενειακόν (όχι άλλο κάρβουνο)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tο Μινόρε της Αυγής

Όσοι θέλετε να δείτε κάτι παλιό και αρκετά προσεγμένο, αυτό τον καιρό η ΕΤ1 κάθε απόγευμα στις 6, προβάλλει το Μινόρε της Αυγής. Η σειρά είχε διαμοιραστεί με τη Ραδιοτηλεόραση πριν 4 χρόνια και έχει προβληθεί ξανά σε επανάληψη το 2008, αλλά όποιοι δεν την έχουν παρακολουθήσει, είναι μια καλή ευκαιρία τώρα. Αφηγείται τις περιπέτειες ρεμπετών από το 1930 έως και τη Μεταπολίτευση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tο Μινόρε της Αυγής

Ειναι απο τις σειρες που εχουν επαναληφθει "χιλιαδες" φορες. Αντιθετα με αλλες (απο αυτες που εχουν σωθει) που εχουν επαναληφθει μονο μια φορα και αυτο πριν 15-20 χρονια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σας, μετά από διάβασμα της Βιολογίας την μισή ύλη και μετά από μια κουραστική και αγχωτική μέρα με την Έκθεση που καλά πήγα, ήθελα να πω τι πιστεύω θα δω το καλοκαίρι στις επαναλήψεις των σίριαλ.

Στο Mega διέρρευσαν ποια σίριαλ θα δούμε μέσα από το site.

Χμμμ έχουμε και λέμε οι 2 Ξένοι θα συνεχίζουν να προβάλλονται μέχρι Ιούλιο , αυτό έχουμε να το δούμε από το 2004 σε καλοκαιρινή επανάληψη , διότι μας το σέρβιραν πέρυσι μετά την δολοφονία του Σεργιανόπουλου τον χειμώνα. Καλό σίριαλ για να περνάει η ώρα σου το καλοκαίρι.

ΑΑΑ έχω μια απορία σε μια Ελλάδα που το ΕΣΡ ασχολείται με Τζούλιες και Ντούβλες δεν παίρνει χαμπάρι ποτέ την ερωτική σκηνή Μαρίνας-Μαρκορά που στο τέλος βλέπουμε το όνειρο της Μίνας με το μαχαίρι (τραγική ειρωνεία) που θέλει να σκοτώσει τον Κωνσταντίνο. Μπράβο του Ραδιοτηλεοπτικού.

Στην θέση της Δήμητρας και του Θοδωρή ένα σίριαλ πρόσφατο πάλι θα δούμε που θεωρείται και megalicious classics (τρομάρα του) το Ήρθε και Έδεσε του 2007. Σίγουρα το Ένας Μήνας Και Κάτι θα παιχτεί (τα υπογλώσσια μου).

Κλασσικά οι Πεθερές αν και τελείωσαν θα κάνουν την επαναλαβή τους όλο το καλοκαίρι. Τι ωραία (ειρωνεία).

Την παρέα της Φεγγαρόπετρας θα την αντικαταστήσει το καλοκαιράκι ο Λάκης ο Γλυκούλης (καλύτερα να φορέσω τα wayfarer ηλίου μου και να βουτήξω σε παραλία στην Μύκονο γιορτάζοντας την σταδιοδρομία μου).

Ενώ η prime time Μιλάει Βρώμικα στην Πολυκατοικία με τον Μιχάλη και την Μαργαρίτα (Μ+Μ) ... Ασχολίαστο. Ενώ τα γερά φετινά χαρτιά που δεν τσίμπησαν θα τα δούμε από Αύγουστο και Σεπτέμβρη , τα σαπουνοπεροειδή με τα 60αρια δεν θα μπουν σε επανάληψη εάν ακόμη οι επαναλήψεις της ΖΩΗΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ προβληθούν όπως τώρα τα μεσημέρια.

Όσο για retro σίριαλ ποντάρω : classicά Ρετιρέ , στοιχηματίζω για Χάι Ρόκ αφού μας έδωσαν 2 εορταστικά επεισόδια να δούμε στα επετειακά φέτος μη μας χαλάσουν χατίρι. Ίσως δούμε και Μιρέλλα classics στην midnight ζώνη (βλέπε Αστυνομικά midnight τώρα) κάτι που πέρυσι περιμέναμε και δεν είδαμε

Ενώ ότι κιτς του millenium που δεν σημείωσε υψηλά ποσοστά θα μας σερβίρει κλασσικούλια το Mega.

Πάω στον ΑΝΤ1.

Λοιπόν τα σίριαλ retro κατηγορίας που θα δούμε αλλά θα πρέπει να ξυπνάμε πρωί πρωί είναι : Μεν και Δεν, Πάτερ Ημών (με την Μενεγάκη πριν γίνει ψωνάρα-φίρμα και ότι άλλο που δεν μπορώ να χαρακτηρίσω) και η Νταντά για Όλες τις δουλειές. Κλασσικά η σειρά που θα θάψει τον ΑΝΤ1 (πως λέμε αυτός θα μας θάψει όλους) λέγετε Κωνσταντίνου και Ελένης.

Το Καφέ της Χαράς θα οδεύσει προς την 3η σεζόν με την επιστροφή του Άρη, τα μεγαλομεγαλεία της νεαράς Ματούλας και το ειδύλλιο Πώποτα-Χαράς και μπλα μπλα μπλα. Θα σας στενοχωρήσω πάλι θα αρχίσει όπως όλα δείχνουν . Από την αρχή ΤΑΞΙΣ ΚΑΙ ΗΘΙΚΗ. Βάλτε μωρέ κάτι άλλο.

ΕΕΕ θα σας πω και κάτι, σήμερα στο εξεταστικό κέντρο που έδινα Έκθεση, στο διπλανό τμήμα ένα λιλιπούτειο τηλεοπτικό πρόσωπο σίριαλ του ΑΝΤ1 που παίζει κάθε μήνα από την αρχή που τώρα έγινε γυναίκα δίνει και αυτή Πανελλήνιες. Δεν άκουσα καλά;, πρόκειται για την Ιφιγένεια Καλουτσά την Λίλα του Άκρως Οικογενειακόν από την 1η σεζόν. Και λέω Άκρως Οικογενειακόν μη σας φαίνεται παράξενο που θα ξαναδούμε μέχρι να ασπρίσουν οι τρίχες της κεφαλής την οικογένεια του Μπέζου. Μακάρι να έβαζε το ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ το Mega διότι είναι μακράν καλύτερο.

Ο Δάσκαλος που τελείωσε ίσως αντικαταστήσει και το Καφέ της Χαράς, τι αμαρτίες πληρώνει ο τηλεθεατής.

Ενώ ξένες παραγωγές θα γεμίσουν τα βράδια : America's Got Talent, Amazing Race, Prison Break 4 (μου αρέσει η σειρά), Lost, Samantha Who, True Blood, Project Runway (από την αρχή) , maybe we see and the most reality Extreme Makeover The Home Edition, με έπιασε το αμερικάνικο.

Όσο για φετινές παραγωγές ίσως δούμε το Ράδιο Αρβύλα σε επανάληψη διότι τσίμπησε και έγινε το grand σουξέ. Άντε να δούμε τον Πόλεμο Των Άστρων. Μην διανοηθούν να βάλουν τον DR Εμετούλη ή πάλι την Εργαζόμενη Ράντου καραμπίνες εκεί έρχονται. Όσο για παλιά λίγα δυστυχώς θα δούμε διότι πάλι η λίστα των αποτυχιών θα βγει.
 
Και τώρα εγώ να κάνω μια απλή ερώτηση; Πώς ακριβώς συνδέονται οι Πανελλήνιες εξετάσεις το 2010, σήριαλ του 2004, ξένα σήριαλ του 2009 που προβάλλονται απο τα κανάλια φέτος, επαναλήψεις του Mega που έχουν ήδη αναφερθεί και κοντεύουν να τελειώσουν, με το αρχικό μας απλό θέμα που είναι ανακοινώσιμες επαναλήψεις σήριαλ μέχρι το 1999;

Diana έχεις προσέξει καθόλου το θέμα; Γιατί αυτή η ανάρτησή σου, μόνο σχετική δεν είναι. Σόρυ που στο λέω, αλλά πρέπει να στο τονίσει κάποιος. :(
 
Εγώ απλά κουράστηκα!!!...Τι μεγάλο post και ολίγον ακαταλαβίστικο...
 
Sunset, κανα νέο έχεις από MEGA για καλοκαίρι? Θα βάλουνε τίποτα καλό ή θα τη βγάλουν πάλι με Φοίβο και Χαρούλα???
 
konkar είπε:
Sunset, κανα νέο έχεις από MEGA για καλοκαίρι? Θα βάλουνε τίποτα καλό ή θα τη βγάλουν πάλι με Φοίβο και Χαρούλα???
Ακόμα τίποτα ανακοινώσιμο! :p Λογικά το Ρετιρέ θα παίξει όμως γιατί έχουν να καλυφθούν πολλές ώρες από τα τέλη Ιουνίου και μετά.

Μέσα στη βδομάδα αν δεν υπάρξουν ανακοινώσεις από το κανάλι, θα τους πάρουμε τηλέφωνο. Παλιά μου τέχνη κόσκινο. #)
 
Επιφάνεια

Πάντως είδα κάτι και "κουφάθηκα" για τον Ιούνιο! Μεταμεσονύχτια ξεκινάει πάλι η "Επιφάνεια"!!! Καλά αυτό δεν έπαιξε πριν λίγο καιρό???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιφάνεια

Για όσους δεν το είδαν στις προηγούμενες 3.235 επαναλήψεις!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα