Επαναλήψεις Ελληνικών Τηλεοπτικών Σειρών

sunset89

Human RetroDatabase
Joined
19 Αύγ 2008
Μηνύματα
2.792
Αντιδράσεις
239
Μιας και οι εορτασμοί των καναλιών έχουν τελειώσει πια, οι σειρές που θα προβάλλονται από εδώ και πέρα σε επανάληψη, δε θα αφορούν το εορταστικό πλαίσιο, οπότε δεν υπάρχει λόγος να αναγράφονται στα threads που αφορούν το επετειακό θέμα. Οπότε ανοίγω ένα νέο, που θα πληροφορούμαστε για επαναλήψεις σίριαλ αυστηρά μέχρι και το 1999.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Αρχίζουμε λοιπόν λέγοντας πως από τα μέσα Απριλίου, το ΜΕGA θα προβάλλει κάθε βράδυ τις εξής σειρές:

Είμαστε στον Αέρα (1997)

Επαγγελματίες (1994)

Μπελάδες για Δύο (1992)

Ο ΑΝΤ1 από τέλη Απριλίου θα προβάλλει τον Έρωτα Κλέφτη (1999).

H συνέχεια επί της οθόνης και ελπίζουμε σε πολλά καλά πράγματα. Ήδη η επαναλήψεις των "Επαγγελματιών" και των "Μπελάδων για Δύο", προοικονομούν καλή συνέχεια. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Μιας και οι εορτασμοί των καναλιών έχουν τελειώσει πια, οι σειρές που θα προβάλλονται από εδώ και πέρα σε επανάληψη, δε θα αφορούν το εορταστικό πλαίσιο, οπότε δεν υπάρχει λόγος να αναγράφονται στα threads που αφορούν το επετειακό θέμα. Οπότε ανοίγω ένα νέο, που θα πληροφορούμαστε για επαναλήψεις σίριαλ αυστηρά μέχρι και το 1999.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Αρχίζουμε λοιπόν λέγοντας πως από τα μέσα Απριλίου, το ΜΕGA θα προβάλλει κάθε βράδυ τις εξής σειρές:

Είμαστε στον Αέρα (1997)

Επαγγελματίες (1994)

Μπελάδες για Δύο (1992)

Ο ΑΝΤ1 από τέλη Απριλίου θα προβάλλει τον Έρωτα Κλέφτη (1999).

H συνέχεια επί της οθόνης και ελπίζουμε σε πολλά καλά πράγματα. Ήδη η επαναλήψεις των "Επαγγελματιών" και των "Μπελάδων για Δύο", προοικονομούν καλή συνέχεια. :)
Retro κατάσταση στο Mega Sunset.

Το Μπελάδες για 2 είχε παιχτεί και στο CULT DRAMA.

Όσο για τον ΑΝΤ1 α) ο έρωτας κλέφτης το 2000-2001 παίχτηκε και β) ότι είναι από 2000 και μετά σίριαλ παίζουν ακόμη.
 
Είμαστε στον αέρα

Αχ, το "ειμαστε στον αέρα" μου άρεσε πολύ! Με άρωμα από άγαμους θύτες η σειρά... ;) Δεν ξέρω από πότε έχει να παιχτεί σε επανάληψη, αλλά εγώ έχω να την δω από την πρώτη προβολή της!

Όλα αυτά φαντάζομαι θα παίζουν αχάραγα, ε;

Ερώτηση: επειδή το mega συνεχίζει να βάζει το σηματάκι megalicius classics (τουλάχιστον στους Απαράδεκτους) αυτό σημαίνει ότι είναι στο πλαίσιο των "εορτασμών" ακόμα (έλεος!) ή ότι πλέον η ζώνη αυτή έχει ενταχθεί κανονικά στο πρόγραμμα του σταθμού και να ελπίζουμε σε καλύτερες μέρες; Εσείς τι λέτε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είμαστε στον αέρα

serano915 είπε:
Αχ, το "ειμαστε στον αέρα" μου άρεσε πολύ! Με άρωμα από άγαμους θύτες η σειρά... ;) Δεν ξέρω από πότε έχει να παιχτεί σε επανάληψη, αλλά εγώ έχω να την δω από την πρώτη προβολή της! Όλα αυτά φαντάζομαι θα παίζουν αχάραγα, ε;

Ερώτηση: επειδή το mega συνεχίζει να βάζει το σηματάκι megalicius classics (τουλάχιστον στους Απαράδεκτους) αυτό σημαίνει ότι είναι στο πλαίσιο των "εορτασμών" ακόμα (έλεος!) ή ότι πλέον η ζώνη αυτή έχει ενταχθεί κανονικά στο πρόγραμμα του σταθμού και να ελπίζουμε σε καλύτερες μέρες; Εσείς τι λέτε;
To Είμαστε στον Αέρα είχε παίξει το χειμώνα του 2006 επανάληψη 1 το μεσημέρι. Ναι , ναι κι όμως!

Πλέον η ζώνη έχει καθιερωθεί με αυτήν την ονομασία. Εδώ βαφτίσανε τους Λατρεμένους Γείτονες "κλάσικς". 8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψιλοενδιαφέρουσες οι επαναλήψεις του mega (αν και προσωπικά ολίγον αδιάφορες)

Άντε να δούμε κάτι πιό παλιό θα προλάβουν??????
 
Μπράβο sunset89 για την ιδέα και την πρωτοβουλία να ανοίξεις το συγκεκριμένο thread! Όντως, το να αναφέρουμε όλες τις επαναλήψεις του MEGA στο thread για τα 20 Χρόνια του σταθμού είναι λίγο "άκυρο", καθώς οι "εορτασμοί" έχουν εδώ και καιρό τελειώσει. Και βεβαίως, ποιος πιο κατάλληλος από εσένα για να μας ενημερώνει για τις επαναλήψεις παλιών σειρών του MEGA? ;)

Όσο για τις συγκεκριμένες, θα συμφωνήσω με τον φίλο tsalk, λίγο αδιάφορες οι σειρές, αλλά τουλάχιστον κάτι "κινείται"...
 
Σκορπιός

Μόλις ολοκληρωθούν οι Επαγγελματίες, οι οποίοι αποτελούνται από μόλις 12 επεισόδια, θα προβληθεί η σειρά Σκορπιός με τον Καφετζόπουλο, την Κοκκινοπούλου, την Μιχαήλου, τον Σακελλαρίου και άλλους. Πρόκειται για καλτ αστυνομική σειρά, γυρισμένη το 1994. 28 επεισοδίων. Από 26/4 στις οθόνες σας. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σκορπιός

Τέλεια νέα!Είχε χρόνια να παίξει ο Σκορπιός!Άκουσα πρόσφατα και το τραγουδάκι του Κορκολή στο ραδιόφωνο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Μόλις ολοκληρωθούν οι Επαγγελματίες, οι οποίοι αποτελούνται από μόλις 12 επεισόδια, θα προβληθεί η σειρά Σκορπιός με τον Καφετζόπουλο, την Κοκκινοπούλου, την Μιχαήλου, τον Σακελλαρίου και άλλους. Πρόκειται για καλτ αστυνομική σειρά, γυρισμένη το 1994. 28 επεισοδίων. Από 26/4 στις οθόνες σας. :)
Αυτά είναι νέαααα, τα weekend θα το βλέπω :)

Και ο ΑΝΤ1 θα ξεκινήσει την παταγώδη αποτυχία του με τίτλο Σ'Αγαπώ Για Πάντα με Παναγιωτοπούλου και Χαλκιά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δύο Ξένοι

Αναμενόμενο εν μέρει. Από 19/4 και κάθε απόγευμα στις 5.15 περίπου, θα προβληθούν και πάλι οι Δυο Ξενοι του έτους 1997.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To πράγμα αποκτά ενδιαφέρον νομίζω. Ελπίζω και η συνέχεια να είναι ακόμα πιό ενδιαφέρουσα.
 
Δύο Ξένοι

Και μετά από λίγο καιρό δεν αποκλείεται να τους δούμε και σε dvd από κάποιο περιοδικό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δύο Ξένοι

Οπως παέι το πράγμα το βλέπω απίθανο να μην δεν τους δούμε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ' αγαπώ Μ' αγαπάς

Όπως επίσης τα μεσημέρια μετά το τέλος των Απαράδεκτων ξεκινάνε με 2 επεισόδια καθημερινά το "Σ' Αγαπώ Μ' Αγαπάς".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony είπε:
Όπως επίσης τα μεσημέρια μετά το τέλος των Απαράδεκτων ξεκινάνε με 2 επεισόδια καθημερινά το "Σ' Αγαπώ Μ' Αγαπάς".
Χεχε δεν το ανέφερα γιατί δεν είναι ρετρό! Λέμε για σειρές μέχρι και το 1999 (όχι ότι τότε είναι, αλλα τεσπα!!)

Πάντως Άντονυ και Τσάλκη έχετε δίκιο. Μετά τις 3 Χάριτες θα έρθουν οι Δύο Ξένοι. Και μάλιστα απορώ που δεν μπήκαν στον τωρινό διαμοιρασμό...

Τα μηνύματα είναι θετικά... Το καλοκαίρι μυρίζομαι μέχρι και... Εκμέκ Παγωτό μη σας πω. :p
 
sunset89 είπε:
Τα μηνύματα είναι θετικά... Το καλοκαίρι μυρίζομαι μέχρι και... Εκμέκ Παγωτό μη σας πω. :p
Πω πω, τι μύτη είναι αυτή. Λες? έχω κενά που πρέπει να καλύψω.

Τι να πω μακάρι. Θετικά πάντως μπορώ να πω είναι τα δείγματα μέχρι στιγμής
 
Σκορπιός

Θα προβληθεί ο Σκορπιός επανάληψη? *fainting*

Αχ αγαπήμενο Mega...(Ξεχνάω μεμιάς το παρελθόν)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυο Ξένοι από 19/4 στις 17:20,

Σ' αγαπώ Μ' αγαπάς από 26/4 στις 16:00.

Σκορπιός από 26/4 στις 02:30
 
Ο Σκορπιός μια χαρά,αν και δεν τον έχω δει...Δύο Ξένοι & Σ'αγαπώ μ'αγαπάς χιλιοπαιγμένα!Τους Δύο Ξένους λίγο θα τους δείχνει μάλλον γιατί στις 18:00 ξεκινάει "Η ζωή της άλλης" (εκτός κι αν δεν βάζει πολλές διαφημίσεις)
 
Δύο Ξένοι

thebest20 είπε:
Τους Δύο Ξένους λίγο θα τους δείχνει μάλλον γιατί στις 18:00 ξεκινάει "Η ζωή της άλλης" (εκτός κι αν δεν βάζει πολλές διαφημίσεις)

Ουτε το μισο μια και τα επεισοδια ηταν απο 50λεπτα μεχρι κατι παραπανω απο ωριαια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα