Επιστολές πρός ΕΡΤ και Ραδιοτηλεόραση

Παιδιά, καταστρέφουμε το thread.

DO NOT FEED THE TROLL.......
 
Sorry αλλά δεν κρατιέμαι άλλο...

tatiana είπε:
Σιγά μην παίρναμε όλοι άδεια από τα κανάλια για να παραχωρήσουμε ο ένας στον άλλον σήριαλ ή εκπομπές ή ταινίες.

tatiana είπε:
είμαι πολύ σοβαρή
Καλή επιτυχία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα οξύμωρου σχήματος.
 
Διεγραφησαν τα εκτος θεματος.
 
Καλημέρα σε όλους,

Αν υποθέσουμε ότι η ΕΡΤ αποφασίσει να διαθέσει κάποια παλιά τηλεοπτική της σειρά από τη δεκαετία του 1970 είτε για θέαση στο Ψηφιακό της Αρχείο, είτε για πώληση σε DVD μέσω της ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ποια θα θέλατε να είναι; Ποια είναι αυτή η σειρά που είχατε τότε δει και αγαπήσει ή που δεν έχετε δει και θα θέλατε να παρακολουθήσετε;

Υποθετική βεβαίως η συζήτηση, απλά για να νοσταλγήσουμε λίγο... :)
 
Φυσικά "το φως του Αυγερινού" !!!!!!
 
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που βοηθησαν σε αυτη την κινηση.

Απο την πλευρα μου θελω να πω πως ειμαι εκνευρισμενος που δεν αντιληφθηκα οτι θα γινοταν τετοια κινηση κ πως ζηλευω με την καλη εννοια ολους οσους συμμετειχαν κ συνυπογραψαν. Ειμαι σιγουρος πως θα βγει κατι καλο, το υφος κ των επιστολων ειναι τετοιο που επιτασσει απο τη μερια της ΕΡΤ ενα σεβασμο σε τοσους ανθρωπους μελη, υποστηρικτες μιας κινησης. Στο κατω κατω δε ζηταμε τιποτα περιεργο, λατρευαψαμε καποιες σειρες οι οποιες αποτελουνν πολιτισμικη κληρονομια κ θελουμε να επαναπροβληθουν αν υπαρχουν καποια επεισοδια τους ή ακεραιες.

Ειμαι στη διαθεση σας για οποιαδηποτε μελλοντικη κινηση.

Φιλικα
 
Θερμά συγχαρητήρια παιδιά. Επιτέλους, κάποιοι ασχολήθηκαν "επισήμως" με ένα θέμα που μας απασχολεί όλους. Απλώς, θα ήθελα -εντελώς καλοπροαίρετα- να παρατηρήσω ότι πριν γίνουν αυτές οι κινήσεις, θα έπρεπε να ενημερωθούν όλα τα μέλη του φόρουμ ούτως ώστε να προσθέτανε κι αυτά την υπογραφή τους στο όλο εγχείρημα. Ξέρετε τι μέσο πίεσης είναι 10.000 υπογραφές; Έτσι κι αλλιώς, τα μπράβο και τα συγχαρητήρια είναι λίγα γι' αυτό που κάνατε...
 
Φιλε Τασο, αφενος δεν περιμεναμε οτι θα ειχε τοση απηχηση μεταξυ των μελων μας και αφετερου φοβομασταν καθυστερησεις.

Βλεποντας το τωρα, θεωρω οτι εχεις δικιο.
 
Προσθέτοντας σε αυτό που έγραψε ο Wally, θα ήθελα να πω ότι είναι πολύ σημαντικό που εκφράζετε την συμπαράστασή σας στην προσπάθεια και εδώ, μέσω του forum.
 
bernard.c είπε:
Καλημέρα σε όλους,
Αν υποθέσουμε ότι η ΕΡΤ αποφασίσει να διαθέσει κάποια παλιά τηλεοπτική της σειρά από τη δεκαετία του 1970 είτε για θέαση στο Ψηφιακό της Αρχείο, είτε για πώληση σε DVD μέσω της ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ποια θα θέλατε να είναι; Ποια είναι αυτή η σειρά που είχατε τότε δει και αγαπήσει ή που δεν έχετε δει και θα θέλατε να παρακολουθήσετε;

Υποθετική βεβαίως η συζήτηση, απλά για να νοσταλγήσουμε λίγο... :)
Δεν έχω δει για ευνόητους λόγους και θα ήθελα να παρακολουθήσω την Αναδυομένη και τους Μυστικούς Αρραβώνες. :)
 
Εγώ θα ήθελα πολύ να δώ το Εκείνες κι εγώ με το Λάμπρο Κωνσταντάρα και τον Αγνωστο πόλεμο του Νίκου Φώσκολου...
 
Εγώ πάλι θα πάθαινα εγκεφαλικό αν έβλεπα έστω ένα επεισόδιο από τη "Βασίλισσα Αμαλία" και τη "Θεατρίνα" με την Αλίκη!!!
 
Τι να πρωτοδιάλεγε κανείς... "Εκείνες Κι Εγώ"; "Λούνα Παρκ"; "Οι Δίκαιοι"; Οπωσδήποτε θα ήθελα να έβλεπα και την "Μαντάμ Σουσού" ή τον "Ονειροπαρμένο"! Η λίστα με τα "θέλω" δεν τελειώνει σε τέτοιο υλικό...
 
tonytony είπε:
Εγώ πάλι θα πάθαινα εγκεφαλικό αν έβλεπα έστω ένα επεισόδιο από τη "Βασίλισσα Αμαλία" και τη "Θεατρίνα" με την Αλίκη!!!
Ειδικά την "Θεατρίνα", μπορώ να φανταστώ για ποιο λόγο θα ήθελες να τη δεις (πιο σύγχρονο το θέμα της σε σχέση με την "Βασίλισσα Αμαλία", πιο "οικείο" για τους τηλεθεατές). Την "Βασίλισσα Αμαλία" θα ήθελα να την δω, αλλά δεν ξέρω αν θα με "κέρδιζε"...

Εγώ πάλι θα ήθελα να ξαναδώ "Λούνα Παρκ" του Γιάννη Δαλιανίδη, με τον αξέχαστο, αγαπημένο μας κυρ-Γιώργη (Διονύση Παπαγιαννόπουλο)...

Και βεβαίως, όπως αναφέρουν και ο lolisman και ο Mandrake, "Εκείνες κι εγώ" με τον Λ. Κωνσταντάρα σε κείμενα Κ. Πρετεντέρη, "Μαντάμ Σουσού" του Δ. Ψαθά με την Α. Παϊτατζή, "Ονειροπαρμένος" με τον Κ. Βουτσά κι αυτός του Πρετεντέρη και φυσικά "Άγνωστος Πόλεμος" του Ν. Φώσκολου με τον Α. Αντωνόπουλο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Καλημέρα σε όλους,
Αν υποθέσουμε ότι η ΕΡΤ αποφασίσει να διαθέσει κάποια παλιά τηλεοπτική της σειρά από τη δεκαετία του 1970 είτε για θέαση στο Ψηφιακό της Αρχείο, είτε για πώληση σε DVD μέσω της ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ποια θα θέλατε να είναι; Ποια είναι αυτή η σειρά που είχατε τότε δει και αγαπήσει ή που δεν έχετε δει και θα θέλατε να παρακολουθήσετε;

Υποθετική βεβαίως η συζήτηση, απλά για να νοσταλγήσουμε λίγο... :)
Εγώ,επειδή λόγω ηλικίας δεν κατάφερα να δώ τίποτα απο τις επιτυχίες του 70' θα ήμουν ανάμεσα στους Δίκαιους με τον Λειβαδίτη, στο Λούνα Πάρκ με τον Κύρ - Γιώργη, στο Ρωμανό Διογένη με τον Νίκο Βασταρδή και στην Ετυμηγορία με τον Ληναίο.
 
Γιούγκερμαν, Συνταγματάρχης Λιάπκιν, Ο κίτρινος φάκελος, Παραμύθια πίσω από τα κάγκελα, Το μυθιστόρημα των τεσσάρων ... Είμαι ολιγαρκής
 
caprice είπε:
Γιούγκερμαν, Συνταγματάρχης Λιάπκιν, Ο κίτρινος φάκελος, Παραμύθια πίσω από τα κάγκελα, Το μυθιστόρημα των τεσσάρων ... Είμαι ολιγαρκής
Ποτέ δεν ξέρεις Caprice. Μπορεί σύντομα να πραγματοποιηθεί κάποιο απο τα 5 όνειρα σου.
 
caprice είπε:
Γιούγκερμαν, Συνταγματάρχης Λιάπκιν, Ο κίτρινος φάκελος, Παραμύθια πίσω από τα κάγκελα, Το μυθιστόρημα των τεσσάρων ... Είμαι ολιγαρκής
4 στα 5 Μ. Κ.

Μου αρέσει! :p
 
Εκτός φυσικά από αυτά της Αλίκης (λόγω ιδιαίτερης αγάπης) θα ήθελα πάρα πολύ να δω (εκτός από όλες αυτές που προαναφέρατε) και το "Ο Άνθρωπος δίχως πρόσωπο" λόγω κατάστασης θρίλερ!!!Μου περιγράφει ο μεγαλύτερος αδερφός μου πως θυμάται αμυδρά το φόβο που ένιωθε πιτσιρικάς από τον επιβλητική μουσική , τις υπέροχες ατμοσφαιρικές σκηνές και τον άνθρωπο με το χέρι...γάντζο , σε αυτό το νοσοκομειακό θρίλερ!...
 
Μπράβο tonytony που υποστηρίζεις την προσπάθεια!

Παιδιά, γράψτε και άλλοι τη γνώμη σας και / ή τις παλιές σειρές της ΕΡΤ που θα θέλατε να (ξανα)δείτε...
 
Πίσω
Μπλουζα