Ερωτήσεις περι κατεβάσματος αρχείων.

Joined
29 Αύγ 2007
Μηνύματα
287
Αντιδράσεις
21
Έχω καποιες ερωτήσεις να κάνω και θα ήθελα τη βοήθειά σας αν μπορείτε. Λοιπόν εγινα πρέμιουμ μέμμπερ στο ραπιντσερ και κατεβαζω το αρχείο με ταχύτητες πολυ ικανοποιητικές. Έως και 600 κβ/ς πανω κατω. Εχω 24αρα ταχυτητα να πώ. Ακομα και οταν κανω παραλληλο download ελαχιστα μειωνεται η ταχυτητα-δεν παραπονουμαι. Οταν ομως παω να κατεβασω τορρεντ τοτε κατεβαζω κατα μ.ο με 1-2 κβ/ς (ναι καλα διαβασατε) :angry: :precry: Προσφατα πηγα να κατεβασω ενα τορρεντ και πετυχα την καλυτερη ταχυτητα που εχω πιασει μεχρι τωρα: 30 περιπου κβ/ς. Δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος με τις ταχυτητες στα τορρεντς που έχω. Γιατι εχω τοσο χαμηλές? Και γιατι στο ραπιντσερ εχω τοσο υψηλες αντίθετα? Θελω να κατεβαζω τορρεντς διοτι στο ραπιντσερ πρεπει να πληρωνω για να γινω πρεμιουμ + ειναι σπαστικο να κατεβαζεις ενα ενα τα αρχεια. Στα τορρεντς πατας download και κατεβαινει μια και καλή. Εσεις τι ταχυτητες πιάνετε αλήθεια? Τι να κανω? Τι να προσεξω για να εχω στα τορρεντς ταχυτητες που εχω στο ραπιντσερ? Γιατι αυτη η διαφορα? Αν μπορειτε βοηθηστε με. Ευχαριστώ.
 
Η ταχύτητα που έχεις στα torrents είναι όντως απογοητευτική. Πρώτα απ' όλα όμως κοίταξε τα εξής:

  • Το torrent που κατεβάζεις πόσους seeders,leechers έχει;
  • Κατεβάζεις από κάποιον συγκεκριμένο torrent tracker;
  • Τσέκαρε μήπως δεν έχεις κάνει port forward (για τα torrents)


Το τελευταίο δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, και δε νομίζω οτι φταίει αυτό για την τόσο χαμηλή ταχύτητα.
 
Εχω seeders 13(118 leechers 24(268

απο Mininova κυρίως

Δεν εχω κανει.

Αλλοι με 24αρα που εχω γω πιανουν τρελες ταχυτητες χωρις να κανουν κατι το ιδιαιτερο.
 
:wait2:

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχεις πολλούς seeders συνδεδεμένους, αλλά και πάλι οι 13 δεν δικαιολογούν την τόσο μικρή ταχύτητα.

Προσπάθησε να κατεβάσεις (σαν test) κάποιο αρχείο το οποίο να έχει πολλούς seeders και λίγους (και κανένα leecher), να δούμε τι γίνεται και σε αυτή την περίπτωση.

Φτίαξε και το port forward, και ξαναπροσπάθησε.
 
Σε ποια εταιρία έίσαι; Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς;
 
Ειμαι Forthnet και χρησιμοποιώ το μτορρεντ.

Να πω οτι με εκπληξη διαπίστωσα πριν λιγο οτι επιασα ταχυτητα εως και 185κβ/ς κατα μ.ο περιπου 120-130 πιάνω τωρα. :xm: Πως εγινε αυτο το <<θαύμα>>??
 
Γενικώς να ξέρεις ότι να θες να δεις τα maximum σε torrent να προτιμάς ελληνικούς private trackers. Εγώ με τα ίδια (forthnet - μtorrent) πιάνω max 1,4mb/sec σε mininova είναι ανάλογα το αρχείο, τους seeders-leechers που οι περισσότεροι έχουν up limit στο 1kb. και στην ώρα ! ... Ως γνωστό το απόγευμα είναι το χειρότερο από bandwidth...
 
Δες επισης αν εχεις καποιο περιεργο spyware / malware. Τρεξε τα spybot search and destroy / spyware terminator.
 
edited by manos426f

Είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φορά που θα ανεχτώ παράβαση κανονισμών από σένα,την επόμενη μας έχεις χαιρετήσει οριστικά....

ΔΕΝ θα υπάρξει επόμενη προειδοποίηση...!

Dr Malcolm Betruger είπε:
Απλα να ειναι το παιχνιδι ΟΛΟΚΛΗΡΟ ετοιμο.Εχετε κατι υπόψη?
Ναι,τα καταστήματα.....!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό αντιβαίνει στους κανόνες του φόρουμ, αλλά πάντως ΠΡΟΦΑΝΩΣ το συγκεκριμένο site είναι απάτη.

Είναι δυνατόν να είναι 'σωστό';
 
Το θέμα κλειδώνεται,θα σβηστεί εν καιρώ και σε παρόμοια θέματα,αν και όποτε ανοίγονται,θα πρέπει ειδικά αυτός που ανοίγει το thread να είναι πολύ προσεκτικός στο τι γράφει και να είναι ΠΑΝΤΟΤΕ στα πλαίσια της νομιμότητος....!
 
Πίσω
Μπλουζα