Ερωτοδικείο - Αυτόφωρο και λοιπά

Deathshadow

RetroAdept
Αντιδράσεις
44
Αθανατες εκπομπες!!!Επιανα τον εαυτο μου ξαγρυπνο να παρακολουθει ανελλιπως Ερωτοδικιο Αυτοφορο και Καφενειο των φιλαθλων αντιμετωπιζοντας το πρωινο ξυπνημα για σχολειο και αργοτερα για δουλεια.Χαλαλι!Θυμαμαι εγω και καποιοι συμμαθητες μου να αρνουμαστε πεισματικα να κανουμε μαθημα και να σχολιαζουμε με τη φιλολογο τις εκπομπες που ειδαμε.Αληθεια θυμαται κανεις την εκπομπη ''Γιουσουρουμ Σοου'' με Λεοτσακο και Πεπη;Ηταν κατι σαν προαγγελος των ''Παρατραγουδων'' χωρις την αναλογη επιτυχια ομως.

paulochelao24

Retro Member
Αντιδράσεις
621
Όλα αυτά τα φυντάνια βέβαια πρωτοεμφανίστηκαν στις Ιστορίες για αγρίους και made in Greece της ιέρειας του πολιτισμού Σεμίνας Διγενή

foutix

RetroAdept
Αντιδράσεις
667
Είναι αλήθεια ότι Σεμίνα Διγενή την περίοδο εκείνη, έως περίπου το 1998, είχε διαγράψει μια περίεργη πορεία. Από τις εκπομπές στην κρατική οι οποίες ενγένει ήταν ποιοτικές έπεσε σε πολύ λούμπεν περιεχόμενο τη δεκατία του 90. Τα τελευταία χρόνια δείχνει να έχει βρει πάλι το δρόμο της

Rakeesh

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
965
Θα συμφωνησω και πρεπει να το ειχα γραψει κι εγω παραπανω, σε αυτό ή σε άλλο θρεντ, οτι την κακη αρχη την εκανε η Διγενή με τις συγκεκριμενες εκπομπες.

LadyNaty

RetroActive
Αντιδράσεις
242
Ε ναι το χαμένο ύφος και τα άσχετα τσιτάτα ήταν μέρος της παράστασης! Δεν πιστευω ομως πως έκανε χαβαλέ, νομιζω πως η κοπέλα αθώα και αφελέστατα νομιζε πως κτιζει καριερα στην σοου-μπιζ! Αραγε οι εν λογω σταρ έδωσαν αργοτερα συνεντευξεις για να μας εξηγησουν σε τι ακριβως νομιζαν πως συμμετείχαν και πώς βλέπουν τους τοτε ρολους τους σήμερα; Εχω χάσει επεισοδια λογω μετανάστευσης!
Η Πέπη ούτε αθώα ήταν, ούτε χαβαλέ έκανε! Ήξερε πολύ καλά τι ήθελε. Ήδη από τα σχολικά της χρόνια, είχε αλλάξει πολλά σχολεία, κατασταλάζοντας στο Μαράσλειο, γιατί εκείνη την εποχή μόνο τα πρότυπα ('πειραματικά" τα λέμε σήμερα) δέχονταν δύσκολους μαθητές. Είναι κόρη ενός γνωστού μπασίστα, του Νίκου Τσεσμελή (ο οποίος έχει συνεργαστεί με τη Μαρινέλλα, εκτός άλλων). Είχε μουσική παιδεία, ως κόρη μουσικού (όντως τα βίντεο στα οποία παίζει πιάνο είναι πέρα για πέρα αληθινά!). Από κει και πέρα, έπεσε στην παγίδα της υπερπροβολής των σωματικών της προσόντων, και μάλιστα, πολλοί θα θυμούνται μια περιπέτεια που είχε με το νόμο (δεν λέω παραπάνω λεπτομέρειες). Κρίμα, γιατί δεν ήταν κακός άνθρωπος. Εγώ την είχα δει από κοντά σε μια μουσική βραδιά στο καφέ του αλήστου μνήμης "Κεντρικού Ωδείου" του Κώστα Κλάββα, όπου παραβρισκόταν με το τότε αμόρε της, το γιο της Μπεάτας Ασημακοπούλου Βασίλη Λάσκο.

TsaKi

RetroN00b
Αντιδράσεις
14
Η Πέπη ούτε αθώα ήταν, ούτε χαβαλέ έκανε! Ήξερε πολύ καλά τι ήθελε. Ήδη από τα σχολικά της χρόνια, είχε αλλάξει πολλά σχολεία, κατασταλάζοντας στο Μαράσλειο, γιατί εκείνη την εποχή μόνο τα πρότυπα ('πειραματικά" τα λέμε σήμερα) δέχονταν δύσκολους μαθητές. Είναι κόρη ενός γνωστού μπασίστα, του Νίκου Τσεσμελή (ο οποίος έχει συνεργαστεί με τη Μαρινέλλα, εκτός άλλων). Είχε μουσική παιδεία, ως κόρη μουσικού (όντως τα βίντεο στα οποία παίζει πιάνο είναι πέρα για πέρα αληθινά!). Από κει και πέρα, έπεσε στην παγίδα της υπερπροβολής των σωματικών της προσόντων, και μάλιστα, πολλοί θα θυμούνται μια περιπέτεια που είχε με το νόμο (δεν λέω παραπάνω λεπτομέρειες). Κρίμα, γιατί δεν ήταν κακός άνθρωπος. Εγώ την είχα δει από κοντά σε μια μουσική βραδιά στο καφέ του αλήστου μνήμης "Κεντρικού Ωδείου" του Κώστα Κλάββα, όπου παραβρισκόταν με το τότε αμόρε της, το γιο της Μπεάτας Ασημακοπούλου Βασίλη Λάσκο.
Να τολμήσω να ρωτήσω πόσο χρονών είναι;

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
2.304
Καλό χα χα! Για τις μερες

Συνημμένα

• Screenshot_2020-01-16-21-51-36.png
    Screenshot_2020-01-16-21-51-36.png
    518,3 KB · Προβολές: 6
Μπλουζα