Ευκαιρίες σε Games/Software, Bundles, Freebies

nkarytia

RetroAdept
Joined
26 Μάρ 2007
Μηνύματα
932
Αντιδράσεις
16
Τι θα λέγατε για ένα θρεντάκι όπου θ' αναφέρουμε όλες τις ευκαιρίες που εμφανίζονται στο διαδίκτυο;

Καλή αρχή με το skydrive που προς το παρόν δίνει τζάμπα 25 GB χώρου.
 
Έκανα μια μικρή αλλαγή στον τίτλο για να είναι καλύτερα κατανοητό! #)

Εναλλακτική λύση σε σχέση με τις υπάρχουσες Dropbox & το επερχόμενο Google Drive, είναι το Box! 5GB Free for personal use! ;)
 
Again, ετσιμπήθη με συνοπτικές - ευχαριστώ! :)

Θέλω να ρίξω μια ματιά στο app, μολονότι με τους αστερισμούς τα πάω εξαιρετικά! (προσκοπάκι, γαρ...! :) )
 
Το είχα βάλει εδω και καιρό στο μάτι και ξαφνικά το πέτυχα τζάμπα! Το Sky & Telescope του είχε τιμήσει ιδιαίτερα :)
 
Πάρα πολύ ωραίο παιχνιδάκι!

Το σύνδρομο του κτήτωρ μόλις χτύπησε!

(ε, ναι το τσίμπησα! :) )
 
Το θυμάσαι το 94 όταν είχε βγεί για τα παράθυρα 95; :)
 
nkarytia είπε:
Το θυμάσαι το 94 όταν είχε βγεί για τα παράθυρα 95; :)
Δυστυχώς, εγώ έκανα τη γνωριμία μου με το παιχνίδι περίπου στο 1999, όταν μου το έφερε ένας φίλος μου για να το παίξω! :)

Το ξεκίνησα, αλλά όπως πολλά παιχνίδια, δεν έμελλε να το τελειώσω! Δεδομένου ότι περνάω αρκετό χρόνο στο κινητό παίζοντας, έχει ελπίδες να το τελειώσω εκεί! :)
 
MacX DVD Ripper Pro Anniversary EditionConstantly upgrade to rip latest copy protected DVD movies.

Rip any DVD movies to MP4, MOV, AVI, MPEG, H.264, FLV, etc.

Transfer DVD to iPhone, iPad, iPod, Android, HTC, Samsung and more.

Backup DVD with original video quality in a few minutes.

Tip: This giveaway is available for both Mac and Windows users. It does not enjoy free upgrade and tech support services.
http://www.macxdvd.com/giveaway/giveaway.htm

@insomnia.gr
 
Downloading...

...ευχαριστούμε Nemo!
 
Έχω σοβαρά θέματα με το giveaway-software! :D

Όσα προγράμματα & να έχω, ποτέ δεν είναι αρκετά!

Ευχαριστούμε Nemo! :thumbup:
 
Λοιπόν πρόσφατα με ζήτησε ένας φίλος ένα mix με κάποια dance τραγούδια, για να τα παίξει σ' ένα μαγαζί που παίζει μουσική...

Επιτέλους αποφάσισα να στρωθώ και να το κάνω, οπότε έχω περάσει όλο το απόγευμα να κάνω ένα tiny προγραμματάκι μιας ώρας που έχει το "κενό"...

Για όσους ασχολείστε με το σπορ (και σκέφτομαι τον Cutlaroc που ξέρω ότι ασχολείται με μιξάρισμα και μάλιστα electro), επιβάλλεται να κατεβάσετε το Virtual DJ Software - Free Home Version!

Θέλει λίγο εξάσκηση (πέρασα όλο το απόγευμα παίζοντας μαζί του), αλλά έχω πάθει την πλάκα μου!!!

Έχει μπει στο MBP (ενίοτε παίζω μουσική σε μαγαζιά, οπότε πλέον δεν έχω ανάγκη κανέναν!) και είμαι πανευτυχής! Δεν ξέρω αν μπορεί να πάει κι επαγγελματικά και τι διαφορά έχει με την Pro έκδοση, αλλά η συγκεκριμένη γι' αυτά που θέλω να κάνω, είναι μια χαρά! ;)

Το mix δεν ξέρω πότε θα τελειώσει βέβαια, αφού αντί να κάνω δουλειά, κάθομαι και παίζω! :D

Screenshots:

1. "Φόρτωμα" τραγουδιών από δίσκο:

attachment.php


2. Pre-installed ήχοι, ενώ υπάρχει και η δυνατότητα να ηχογραφήσετε και δικούς σας. Εδώ χρησιμοποιώ τη "σειρήνα"!

attachment.php


3. Pre-installed effects & εδώ! Αυτό το backspin, το brake & το beatgrid, τα έχω λιώσει λέμε!

attachment.php


4. Δυνατότητα "φορτώματος" και 4 deck! Εδώ, τα 3-4 τα έχω κενά, αλλά σας πληροφορώ ότι δουλεύει λουκούμι! ;)

attachment.php


5. Sampler με τετραπλό deck:

attachment.php


Κατεβάζετε από εδώ:

Windows

Mac

Αυτά! Πάω να παίξω! :D
 
Εκπληκτικό! Παρ' όλο που δεν έχω ιδέα από mixing μου έδωσε ατελείωτες ώρες fun το σαββατοκύριακο!
 
Downloaded! :)

Να θυμηθώ να το κατεβάσω και για το iPad! Θα είναι μούρλια στην οθόνη του! ;)

Λίγο ένα θεματάκι με το χειρισμό θα έχω, αλλά όπως σ' όλα, θα το ξεπεράσω!
 
Είναι λίγο δύσκολο ειδικά στην οθόνη του iphone. Στο ipad όμως είναι φοβερό. Αχα, ξεχάσαμε και το snapseed! Αυτή τη βδομάδα είναι δωρεάν http://itunes.apple.com/us/app/snapseed/id439438619?mt=8. Δεν είναι παιχνίδι, αλλά κάνει την επεξεργασία φωτό στο κινητό παιχνιδάκι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Ο μόνος λόγος που δεν θα τα πάρω, είναι γιατί τα έχω ήδη! :)

Πολύ ωραία παιχνιδάκια και σε πολύ προσιτή τιμή! Οι φαν των adventure games δεν έχουν δικαιολογία! :)
 
Πίσω
Μπλουζα