Ηθοποιοί που δεν μας αρέσουν

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
529
...και ξεκινώ από την [edit] Λιάνα Μιχαήλ (η πόρνη στο ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ με την Αλίκη), Έτυχε να την δω σημερα σε μια ακομα ταινια και επιβεβαιωσα την αποψη μου

http://90lepta.com/s2199.html

Εσείς έχετε κάποια "συμπάθεια"??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
που την θυμηθηκες ρε αρχαιοκαπηλε!!!? χαχαχαχα
 
Την είδα σήμερα,έκανε πάλι την πόρνη στην ΣΥΝΕΦΙΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ με τη Ρϊκα Διαλυνά και τον Νικολινάκο!

(απορώ πώς έβρισκε πελάτες!!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μεγάλη η λίστα, για αυτό αποφεύγω να απαντήσω μην με πουν και προκατειλλημένη. :p
 
αμαν πια!!! ολο αυτη ειχαν στο μυαλο τους για πορνη!!!...παντως εμενα δεν μου αρεσε να βλεπω τον μαλιαγρο που ειχε κατι το γλοιωδες και τον αρτεμη ματσα...θελει σκεψη ομως το πραγμα
 
Δεν ξέρω, αλλά ο ηθοποιός που κάνει τον γαμπρό-ποιητή στον "Καπετάν-Φάντης μπαστούνι", πάντα κάπως μου καθόταν στο στομάχι....
 
RIO είπε:
Δεν ξέρω, αλλά ο ηθοποιός που κάνει τον γαμπρό-ποιητή στον "Καπετάν-Φάντης μπαστούνι", πάντα κάπως μου καθόταν στο στομάχι....
ερχομαι να συμφωνησω μαζι σου...για πολλα χαστουκια
 
H Λιανα Μιχαηλ και στον Μπαρμπα Γιαννη τον Κανατα, παλι την ιεροδουλο υποδυεται! :)
 
Ο χειρότερος ηθοποιός που έχω δει ποτέ μου (εκτός φυσικά από μένα, στις σχολικές παραστάσεις) είναι ο τραγουδιστής Μιχάλης Βιολάρης. Είχε παίξει σε μερικές, αλλά έχω δει μόνο την "Δυο τρελλοί και ο ατσίδας" (που ήταν και κάκιστη ταινία ακόμη και χωρίς αυτόν). Εκφραστικότητα και ταλέντο ξυλάγγουρου.
 
RIO είπε:
Δεν ξέρω, αλλά ο ηθοποιός που κάνει τον γαμπρό-ποιητή στον "Καπετάν-Φάντης μπαστούνι", πάντα κάπως μου καθόταν στο στομάχι....
Ο ηθοποιός αυτός είναι ο Γιώργος Μεσσάλας. Από τους ηθοποίους που έχουν ανεβάσει αρκετές πολύ καλές παραστάσεις. Πάντως εμένα δεν μου άρεσαν Τόλης Βοσκόπουλος και Δούκισσα σε μελό του 60. Ότι χειρότερο από ερμηνεία.
 
Κια Μποζου, Ντεπη Γεωργιου. Ο ορισμος της ελλειψης θηλυκοτητας και για τις δυο.

Θανος Λειβαδιτης, ιδιως στα ασπρομαυρα μελο του '60.
 
tzias57 είπε:
[...] δεν μου άρεσαν Τόλης Βοσκόπουλος και Δούκισσα σε μελό του 60. Ότι χειρότερο από ερμηνεία.
Ποτέ δεν μπόρεσα να δω ταινία του Βοσκόπουλου και της Δούκισσας.

Kαι ο Νίκος Ξανθόπουλος επίσης ανήκει στην ίδια στάθμη (εντάξει, είναι λίγο καλύτερος).

-

bambinella 100 είπε:
Κια Μποζου, Ντεπη Γεωργιου. Ο ορισμος της ελλειψης θηλυκοτητας και για τις δυο.Θανος Λειβαδιτης, ιδιως στα ασπρομαυρα μελο του '60.
Για τον Λειβαδίτη δεν συμφωνώ τελείως.

Κάποια μελό που γύρισε με την Μ. Σταθοπούλου ήταν καλά (και πάντως πολύ καλύτερα από αντίστοιχης θεματολογίας με τον Ξανθόπουλο).

Τέλος, το "έλλειψη θηλυκοτητας" δεν είναι δικαιολογία :

π.χ. ούτε η Βασιλειάδου, η Ταϋγέτη, η Αθηνά Μερτύρη είχαν θηλυκότητα και μια χαρά τις βλέπουμε.

Μάλλον κάτι άλλο σε ενοχλεί σε αυτές που παρέθεσες...

-
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μέμα Σταθοπούλου. Μπορεί στο θέατρο, να είχε κάνει και καλές δουλειές δεν ξέρω, αλλά στο σινεμά πάντα έπαιζε την πλούσια κακομαθημένη ( με ένα σταθερό ύφος). Ήταν και εκείνη προφορά...
 
V.I.Smirnov είπε:
Τέλος, το "έλλειψη θηλυκοτητας" δεν είναι δικαιολογία :

π.χ. ούτε η Βασιλειάδου, η Ταϋγέτη, η Αθηνά Μερτύρη είχαν θηλυκότητα και μια χαρά τις βλέπουμε.

Μάλλον κάτι άλλο σε ενοχλεί σε αυτές που παρέθεσες...

-
Η Βασιλειαδου, η Ταυγετη και η Μερτυρη ειχαν σαφως παντελη ελλειψη θηλυκοτητας, αλλα και μια ειδοποιο διαφορα σε σχεση με τις δυο ηθοποιους που ανεφερα.

Οι ηθοποιοι που φερεις ως παραδειγμα επαιζαν τους ρολους τους τονιζοντας την κακη τους εμφανιση και εκαναν καριερα και χαρη σ' αυτην.

Δε συνεβαινε ομως το ιδιο με τη Μποζου και τη Γεωργιου. Ειχαν ελλειψη θηλυκοτητας χωρις να το απαιτει ο εκαστοτε ρολος τους και χωρις οι ιδιες να τονιζουν η να επιδιωκουν κατι τετοιο για να προκαλεσουν γελιο στους θεατες.
 
Προχειρα -προχειρα

Κωστας Βουτσας στις περισσοτερες ταινιες του ... (κωμικος με το στανιο ...)

Γιωργος Καππης (ουτε καν με το στανιο)

Νικος Ριζος σε καποιοες απο τις ταινιες του

Δημήτρης Παπαμιχαήλ ως ναυτης πρωταρης στο Never on Sunday [Ποτέ την Κυριακή] ο χειροτερος με διαφορα ηθοποιος που συμμετειχε

επισης πολυ κακος ηταν Κόκκινα φανάρια

( λετε να ειχε ενα <<θεμα>> με τις πεταλουδες της νυχτες ???)

Παντως αρκετοι ηθοποιοι στα πρωτα κινηματογραφικα τους βηματα ειναι καπως ... εκτος απο τον προαναφερομενο <<κυπαρισσακι>> Γ.Μεσσαλα , και ο Δ.Πιατας στο Τρελλός παλαβός και Βέγγος (1968 ) όπου οι γκριματσες του ειναι εκτος τοπου και χρονου μ αυτα που συμβαινουν ( στο Βοήθεια ο Βέγγος φανερός πράκτωρ 000 (1967) τα πηγε μαλλον καλυτερα ,μαλλον η πρωτη του κιν.εμφανιση)

V.I.Smirnov είπε:
Ποτέ δεν μπόρεσα να δω ταινία του Βοσκόπουλου και της Δούκισσας.
 


Ο Βοσκοπουλος στην αρχη της καριερας του ειναι εκτος των αλλων και μαλλον κακος τραγουδιστης (χειροτερος απ οτι ηθοποιος)


 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ξέρω ότι θα ξεκινήσω flame, αλλά χωρίς πολλή σκέψη... Αλίκη! Μπορεί οι περισσότεροι να απαιτήσετε ban μου για παραδειγματισμό, αλλά είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα που συμφωνούν κι ας ντρέπονται να το παραδεχτούν... #)

Από άλλους, θα συμφωνήσω με τον Βοσκόπουλο που αναφέρθηκε νωρίτερα... Προσωπικά βέβαια ούτε σαν τραγουδιστή τον θεωρώ αξιόλογο... σαν να βρίσκεται μονίμως σε κρίση δυσκοιλιότητας ακούγεται... (και κάπου εδώ κατορθώνω χωρίς πολύ κόπο να με μισήσουν και όσοι μου ξέφυγαν από την πρώτη μου επιλογή... :p )
 
Olorin, αν δεν μπορουμε να λεμε ανοιχτα τη γνωμη μας για τις οποιες προτιμησεις μας, τοτε αυτο το thread δεν εχει κανενα απολυτως νοημα.

Γουστο σου, καπελο σου και καουμποιλικι σου!
 
Το ξέρουμε δα πως η Αλίκη είχε πολύ φανατικούς "φίλους" αλλά και πολύ φανατικούς "εχθρούς". Αρκετοί είναι αυτοί που μου τη "σπάνε" γενικώς...Πρόχειρα θα πω τον Γιώργο Παπαζήση , τον Γιώργο Κάππη και τη Δέσποινα Στυλιανοπούλου στις ταινίες που είναι πρωταγωνίστρια...
 
Πίσω
Μπλουζα