Ηλεκτρονικό κερασάκι (φάε το κερασάκι)

namida

RetroActive
Joined
11 Mαϊ 2007
Μηνύματα
222
Αντιδράσεις
6
Πριν κάποια χρόνια, στο φεστιβάλ της Βαβέλ στο Γκάζι είχε γίνει ένα αφιέρωμα στον Αρκά και στη δουλειά του. Σε κάποιον τοίχο υπήρχε ένα κόμικ που δεν είχα ξαναδεί, αν και παρακολουθώ τον Αρκά από παλία. Λεγόταν το Ηλεκτρονικό κερασάκι, και υπήρχαν δυο χαρακτήρες που ζούσαν μέσα σε κάποιο βιντεοπαιχνίδι, τύπου Donkey Kong ή Bubble Bobble. Ο ένας έννοιωθε ότι κάτι δεν πάει καλά, ότι κάποιος άλλος αποφασίζει για τη ζωή του και προσπαθούε να πείσει και τον άλλο που δεν το πολυέψαχνε. Το έχει κάποιος αυτό το κόμικ; Το έχετε διαβάσει;



http://www.arkas.gr/index.php/gr/11/...s/kerasaki.htm
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα εγώ περίπου 6,7 σελίδες σε ψηφιακή μορφή...Τώρα ειλικρινά δεν γνωρίζω που μπορεί να είναι!!!:animrolleyes:
 
Οπως καταλάβατε και απο το avatar έχω τις σελίδες από το micro mad με το κερασάκι... Πρέπει να είναι και απο τις πρώτες δουλειές του Αρκα που διάβασα. Σκάνς μου κυκλοφορούν εκεί που ξέρετε....
 
@ambu_dare :

poly kalo!!!!!
 
Φάε το κερασάκι

Θυμάστε τα κόμικς του Αρκά στα τεύχη του micromad; Βασικά πέτυχα αυτά τα κόμικς ξανά σκαναρισμένα στο amigahellas.gr και μου ήρθε φλασιά γιατί είχε τύχει τότε να αγοράσω ένα τεύχος του micromad και να διαβάσω το αντίστοιχο κόμικ!

[deadpics]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχ τη θεμα ανοιξες τωρα,αλλη μια θεικη σειρα του Αρκα:biglaugh:
 
Optimus με τρελλενουν τα scanaρισμενα αρχεια.Πουτο ξεθαψες ρε θηριο?Σωστοοοοοοοος.
 
πω πω , τι είπες τώρα !!! τελικά ο αρκάς ότι και να κάνει ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ !!!

υπάρχουν άλλα ???
 
Τα αρχεία τα έχει σκανάρει ο Frank από το amigahellas.gr (Είναι στο album). Δυστηχώς δεν έχουμε άλλα... (αλλά ψάχνουμε :))
 
MrZammler είπε:
Τα αρχεία τα έχει σκανάρει ο Frank από το amigahellas.gr (Είναι στο album). Δυστηχώς δεν έχουμε άλλα... (αλλά ψάχνουμε :))
Εγω καπου εχω καποια ακομα αλλα δεν θυμαμαι:mad:

Και επισης δεν ξερω πως να τα βαλω στο site:mad:
 
SONIC είπε:
Εγω καπου εχω καποια ακομα αλλα δεν θυμαμαι:mad:
Και επισης δεν ξερω πως να τα βαλω στο site:mad:
Αν τα βρεις, το λιγότερο είναι το upload :) Και τα παιδιά εδώ κάπου έχουν οδηγείες για upload εικόνων.
 
Για να μην παιδεύεστε άδικα και ψάχνετε άσκοπα τριγύρω,όλο το πακετάκι υπάρχει ανεβασμένο εδώ και λίγο καιρό εδώ απο τον πολύ καλο φιλο Ambu.....

Τhanks Ambu....
 
Τρομερός όπως πάντα ambu_dare.Thank you!!! :clap: :clap:
 
Ασφαλώς!!!Ο ambu είναι γνωστός για την δουλειά που προσφέρει παντού!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα