Ημέρα του Αγ.Βαλεντίνου

Συγνώμη, απλώς δεν έχει καμία σχέση το θρεντ αυτό με το φόρουμ. Πριν 10+ χρόνια είχαμε κατηγορία εκτός θέματος αλλά την αφαιρέσαμε γιατί γινόταν πανικός.
 
Ε εχει οσο εχει το καλη χρονια και καλες αποκριες.
Χρονια πολλα μιας και μπηκα.
 
Ας θυμηθούμε τι κάναμε όταν ήμασταν πιτσιρίκια..

Κάθε χρόνο του Αγίου Βαλεντίνου αγόραζα τα αγαπημένα μου σοκολατάκια που έβγαιναν μονο στην συγκεκριμένη γιορτή..

Φυσικά τα σοκολατάκια ήταν σε σχήμα καρδούλας και είχαν γεύση φράουλας... Σλουρπ!

loyloydia-sokolatakia.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το thread το δημιούργησα γιατί υπάρχει στο forum η ενότητα ευχές και επέτειοι...Από ΄κει και πέρα οι administrator θα κρίνουν :)
Θα μπορούσες να το κάνεις πιο γενικό, π.χ. όχι ντε και σώνει για το 2022, αλλά "Πώς γιορτάζατε τη μερα του Αγ. Βαλεντίνου;". Τεσπα....απλά μ'αρέσει να είναι όλα τακτοποιημένα, γιατί τώρα δίνουμε τροφή σε κάποιον να ανοίξει θρεντ "Αποκριες 2022, καλη Σαρακοστή"....καταλαβαίνεις πώς το εννοώ;
 
Ας θυμηθούμε τι κάναμε όταν ήμασταν πιτσιρίκια..

Κάθε χρόνο του Αγίου Βαλεντίνου αγόραζα τα αγαπημένα μου σοκολατάκια που έβγαιναν μονο στην συγκεκριμένη γιορτή..

Φυσικά τα σοκολατάκια ήταν σε σχήμα καρδούλας και είχαν γεύση φράουλας... Σλουρπ!

loyloydia-sokolatakia.jpg

Δε μας είπες το πιο βασικό. Τα έτρωγες μόνος σου ή με παρέα????? :D :D
 
Δε μας είπες το πιο βασικό. Τα έτρωγες μόνος σου ή με παρέα????? :D :D

Άστα να πάνε, τα έχω φάει και μόνος μου. :)

Ξέχασα να αναφέρω ότι του Αγίου Βαλεντίνου πάντα η μουσική που άκουγα απο το πρωί ήταν ρομαντική τραγούδια (slow και μπαλάντες) πχ. αγαπημένα μου Bryan Adams, Berlin, foreigner και άλλα 80s μουσικά ακούσματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eκτος απο τον Βαλεντινο γιορταζετε επισης το Halloween και το Τhanksgiving;

Όχι φυσικά γιατί το νόημα των γιορτών που αναφέρεις δεν είχαν σχέση με αγάπη.

Η αλήθεια είναι ότι αυτή η ξενόφερτη γιορτή είναι κομμάτι των παιδικών μας αναμνήσεων.

Πέρα απο το τι χαρακτηρίζει με τα δώρα, τα χρόνια εκείνα ήταν κομμάτι απο τα πρώτα μας χτυποκάρδια και ήταν μια ξεχωριστή μέρα αγάπης.
 
Νευρίαζα όταν μου έλεγαν χρόνια πολλά εκείνη την ημέρα...ήμουν σοβαρό παιδάκι!

και η ατάκα:
-Χρόνια πολλά!
-Ευχαριστώ αλλά δεν με λένε Βαλεντίνα, Χριστίνα με λένε.

σχετικό θεμα στο forum

https://www.google.com/url?sa=t&rct...CF%85.21042/&usg=AOvVaw3_rXooc6fSfUT36jE_iax2
 
Νευρίαζα όταν μου έλεγαν χρόνια πολλά εκείνη την ημέρα...ήμουν σοβαρό παιδάκι!

και η ατάκα:
-Χρόνια πολλά!
-Ευχαριστώ αλλά δεν με λένε Βαλεντίνα, Χριστίνα με λένε.

σχετικό θεμα στο forum

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiq29bunv_1AhXoQ_EDHfkeC5cQFnoECAoQAQ&url=https://retromaniax.gr/threads/%CE%A1%CE%B5%CF%84%CF%81%CF%8C-%CE%BC%CE%BD%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%91%CE%B3%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CE%92%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%85.21042/&usg=AOvVaw3_rXooc6fSfUT36jE_iax2
Εμείς τον άγιο Βαλεντίνο δεν τον γιορτάζουμε , νομίζω εορτάζουμε τον Άγιο Υακυνθο. Το δικό μας Βαλεντίνα βγαίνει από την Χρυσοβαλάντου
 
Παιδιά ούτε εγώ τον έχω γιορτάσει ποτέ, μικρός ούτε που ήξερα τον βίο του!

Το μόνο που ήξερα ήταν ότι πέρναγα όμορφα και πολύ ξεχωριστά με το κορίτσι μου εκείνη την μέρα. Με συνάρπαζε που δημιουργούσα εγώ την συγκεκριμένη μέρα και που έκανα κάτι όμορφο για το κορίτσι μου.
 
Εφηβική γιορτή με χτυποκάρδια και λεκτικά υπονοούμενα. Στην εποχή μας βέβαια. Οι σημερινοί έφηβοι το χουν ξεπεράσει με το που πάνε Λύκειο. Και γω την θυμάμαι με νοσταλγία την σημερινή γιορτή, όχι γιατί την ένιωθα ή την πίστευα σαν γιορτή, όσο για το φλερτάρισμα που έρρεε αφθονως και ολούθε που ελεγε και ο Γκιωνάκης.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά έχει ανεβάσει και η Φίνος φιλμ για την σημερινή μέρα βίντεο! Mπορει να το ανεβάσει κάποιος;
 
Πίσω
Μπλουζα