Η Βασίλισσα.....

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
74
a600hi8.jpg
commodoreamiga500vy4.jpg
a1200wo3.jpg


modcdtvjk7.gif
amiga1000ds8.jpg
cd32tq0.jpg
a4000pi3.jpg


Με την εμφάνιση τις Amiga 1000,500,1500,3000,CDTV και αργότερα τα μοντέλα 1200 και 600,4000,CD32 έγινε το μεγάλο άλμα στην τεχνολογία των υπολογιστών!Μέσα σε λίγο καιρό όλοι οι 8 Bιt υπολογιστές ήταν παρελθόν! Το κορυφαιότερο όνομα όλων των εποχών!Από το 1985 έως και το 1992 τα μοντέλα της Commodore με τα απίστευτα γραφικά και τον συναρπαστικό ήχο,ήταν στην κορυφή των πωλήσεων και μάγεψαν κάθε ηλικία! Πολύ αργότερα άρχισαν τα πρώτα ακριβά PC να τα φτάνουν!Στο εξωτερικό υπάρχουν ακόμα χιλιάδες φανατικοί Amigaδες όπως και εταιρίες που κατασκευάζουν και εξελίσσουν ακόμα το software και το hardware της amiga!!Η Amiga ήρθε και έφυγε όπως της άξιζε σαν Βασίλισσα..........!!!!!
 
Ναι υπάρχει καινούργιο υλικό για Amiga έχει βγει και νέο hardware όπως ο pegasos2 (είμαι ευτυχής κάτοχος ενός τέτοιου μηχανήματος) επίσης υπάρχουν καινούργια προγράμματα και άλλου είδους hardware θα επανέλθω με πολλά links
 
rigardie θα περιμενουμε εναγωνιως δωσε μας στοιχεια φωτο οτι μπορεις!!!
 
Θα σας στείλω φωτογραφίες να βάλετε στο όμορφο site σας

AMIGA TOWER μια εκπομπή για τους φίλους της Amiga κάθε Κυριακή από 1500-1600
 
POU 8A VROUME ENA CD32 .... ?
 
Χε χε...Έχει ένα ο geoanas μέλος εδώ αλλά δεν το πουλάει!!Καλώς ήρθες Μιχάληζ

στο φόρουμζ των παλιώνζ καλώνζ ρετρο εποχώνζ Αμιγκόβιε φίλε μου.....

Ο Mikez είναι ο φίλος που μου έδωσε τον Atari 1040 και την Amiga 1200!!!!
 
είχα κάποτε μία A600, αδικοχαμένο μηχάνημα...

επικά διπλά! ατελείωτες ώρες... δε ξεχνώ civilization και monkey island 1, 4 δισκέτες το καθένα! τι ταλαιπωρία!

όταν βγήκε το hana barbara animation (λάθος το γράφω αλλά πιάσατε το νόημα) την είχα δει super καλλιτέχνης! είχα καταφέρει μόνο ένα καραβάκι να επιπλέει, μέχρι εκεί :(
 
Κάποτε??ΚΑΠΟΤΕ? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ! Μπουααα πάει η αμιγκούλα!!!
 
Θα την πούλησε για να πάρει κανά SNES... :D
 
Προσκυνώ την αυτού μεγαλειώτης! Αkmaka να προσθέσουμε και τις A2000 και Α2500 στην ιστορία.
 
Ασφαλώς αγαπητέ τελόνιε μπορείς να ανεβάσεις φώτο!
 
Ευχαρίστως φίλτατε!

Αmiga 2000



Amiga 2500 Φατε μάτια ψάρια που λένε. Η Α2000 με κόπο και κυρίως υπομονή βρίσκεται. Η Α2500 σχεδόν αδύνατο. Φοβερά δυσεύρετο μηχάνημα.

 
είχα και snes :p

πολύ αργότερα όταν πήρα pc έφυγε κάπου δώρο η amiga...
 
Η Α1200 παραμενει η πιο κουκλα!

Με βλεπω για καταδρομικη στην αποθηκη του ΑΕΟΝ... :D :D
 
Έπειτα από τόσα όμορφα screenshots, δηλώνω...βασιλικός!

(Κάτσε να βάλω κι ένα λουκέτο στην αποθήκη καλού-κακού....)
 
AEON τι έχεις απο Amiga πασά μου; :D
 
δεχομαι παραγγελιες... :D
 
Εγώ έχω μια 500άρα, μία 1200άρα, και ένα CD32:biglaugh: , όλα στην αποθήκη :D . (Ας είναι καλά ο WinUAE :D ). Πάντως είναι αμαρτωλή ιστορία το drive της 500άρας. Και μένα μου έχει χαλάσει. (Παρεπιπτώντος στην ίδια αποθήκη έχω και ένα Spectrum 48, αυτό με τις γομολάστιχες, αλλά επειδή ο πρώτος μου home ήταν η Amiga 500, δεν του πολυδίνω σημασία :rolleyes: )
 
Πίσω
Μπλουζα