Η Βιονική Γυναίκα (The Bionic Woman)

Από το youtube, ένα βίντεο με διάφορα τρέιλερ από το STAR από το 1994/95, ένα από τα οποία είναι για τη Βιονική Γυναίκα (μεταξύ 2.00 και 2.30):

http://www.youtube.com/watch?v=t95361z97p4

Ωραίες σειρές, η πρώτη και καλύτερη περίοδος του STAR...
 
Όμορφη η πρωταγωνίστρια!
 
Πολυ ωραιο το τρέιλερ, σ ευχαριστουμε Bernard που το ανακαλυψες. Και για οσους ενδιαφερονται ο πρωτος κυκλος της σειρας κυκλοφορει για πρωτη φορα στην Αμερικη σε dvd (περιοχη 1) με αρκετα extras!! Σε ενα μηνα....
 
Peter Pan είπε:
Όμορφη η πρωταγωνίστρια!
Νομίζω όχι απλά όμορφη, αλλά κούκλα!

ChristosM είπε:
Πολυ ωραιο το τρέιλερ, σ ευχαριστουμε Bernard που το ανακαλυψες. Και για οσους ενδιαφερονται ο πρωτος κυκλος της σειρας κυκλοφορει για πρωτη φορα στην Αμερικη σε dvd (περιοχη 1) με αρκετα extras!! Σε ενα μηνα....
Χεχε, και ξέρω ένα πολύ καλό μου φίλο που μετράει τις ημέρες αντίστροφα από τη χαρά του!! ;)
 
ChristosM είπε:
Πολυ ωραιο το τρέιλερ, σ ευχαριστουμε Bernard που το ανακαλυψες. Και για οσους ενδιαφερονται ο πρωτος κυκλος της σειρας κυκλοφορει για πρωτη φορα στην Αμερικη σε dvd (περιοχη 1) με αρκετα extras!! Σε ενα μηνα....
Να δούμε αν κυκλοφορήσει ποτέ και στα μέρη μας. Αλλά αν έχει τιμή όπως κάτι "Wonder Woman", καήκαμε! Κι εγώ έβλεπα ανελλιπώς και τις δύο σειρές! Γνωρίζετε αν καμία από τις δύο έχει παιχτεί σ'επανάληψη ποτέ; Και που;
 
Mandrake είπε:
Να δούμε αν κυκλοφορήσει ποτέ και στα μέρη μας.
Είναι απαραίτητο; Μπορείς να την παραγγείλεις από το internet από το εξωτερικό και να σου σταλεί ταχυδρομικώς...

Mandrake είπε:
Γνωρίζετε αν καμία από τις δύο έχει παιχτεί σ'επανάληψη ποτέ; Και που;
Τι εννοείς αν έχει παιχτεί σε επανάληψη;

Η Bionic Woman στην Ελλάδα προβλήθηκε τελευταία φορά σε επανάληψη (αν δεν κάνω λάθος) από το STAR το 1994/95 όπως λέμε και παραπάνω.

Οι σταθμοί του εξωτερικού την προβάλλουν σε επανάληψη, όπως και άλλες αγαπημένες ξένες σειρές, πολύ πιο συχνά...
 
Μ' ενδιαφέρει με Ελληνικούς υπότιτλους, οπότε... Αν πάντως μάθεις κάτι για τέτοια κυκλοφορία που ζητώ, ξέρεις ε; Με βομβαρδίζεις με pm μέχρι να το πάρω χαμπάρι! :D
 
Απο το αφιέρωμα της εφημερίδας "Το Βήμα"

«Βιονική γυναίκα»

(ΥΕΝΕΔ, 1979). Η πρωταθλήτρια του τένις Τζέιμι Σάμερς (Λίντσεϊ Βάγκνερ) πέφτει θύμα ενός τρομακτικού δυστυχήματος με αερόστατο. Αποτέλεσμα; Χάρη σε μια χάι τεκ επέμβαση αποκτά βιονικά πόδια, βιονικό χέρι και βιονικό αφτί. Από τις πλέον καλτ σειρές της δεκαετίας του '70. Ο χαρακτηριστικός βόμβος που συνοδεύει τους άθλους της Βάγκνερ θα στοιχειώσει πολλές εγχώριες εφηβείες.
 
nick είπε:
Απο το αφιέρωμα της εφημερίδας "Το Βήμα"
«Βιονική γυναίκα»

(ΥΕΝΕΔ, 1979). Η πρωταθλήτρια του τένις Τζέιμι Σάμερς (Λίντσεϊ Βάγκνερ) πέφτει θύμα ενός τρομακτικού δυστυχήματος με αερόστατο. Αποτέλεσμα; Χάρη σε μια χάι τεκ επέμβαση αποκτά βιονικά πόδια, βιονικό χέρι και βιονικό αφτί. Από τις πλέον καλτ σειρές της δεκαετίας του '70. Ο χαρακτηριστικός βόμβος που συνοδεύει τους άθλους της Βάγκνερ θα στοιχειώσει πολλές εγχώριες εφηβείες.
Αερόστατο!!!!!!!! Μεγάλη φαντασία έχει το ΒΗΜΑ. Φυσικά ήταν με αλεξίπτωτο.
 
ο βιονικος ανδρας.ο ανθρωπος που στοιχησε πολλα ηταν με τον λη μειτζορς και παιχτηκε 2-3 χρονια νωριτερα στην υενεδ.το αδερφακι της βιονικης γυναικας.
 
ChristosM είπε:
Θυμασαι πολυ καλα. Το επεισοδιο ηταν διπλο και ειχε τιτλο Deadly Ringer. Η Lindsay Wagner πηρε βραβειο για την ερμηνεια της σε αυτο.
σ ευχαριστουμε πολυ Χρηστο που το ανεβασες στο youtube : [edit] Δεν υπάρχει το βίντεο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στις αρχες του 90 την Βιονικη Γυναικα και τον 6 million dollar man,

τα εβλεπα σε ενα τοπικο καναλι στη Λαρισα. Σπουδαζε εκει ο

αδερφος μου και οποτε τον επισκεπτομουν το χαζευα.

Μια ερωτηση τωρα, επειδη εχω μια διαφωνια με τον πεθερο μου...

Οταν πρωτοπαιχτηκε στην Ελλαδα η σειρα Wonder Woman ( οχι η

Bionic Woman) παιζοταν με τον τιτλο "Βιονικη Γυναικα";;;;;;
 
DoctorGalifrean είπε:
Στις αρχες του 90 την Βιονικη Γυναικα και τον 6 million dollar man,τα εβλεπα σε ενα τοπικο καναλι στη Λαρισα. Σπουδαζε εκει ο

αδερφος μου και οποτε τον επισκεπτομουν το χαζευα.

Μια ερωτηση τωρα, επειδη εχω μια διαφωνια με τον πεθερο μου...

Οταν πρωτοπαιχτηκε στην Ελλαδα η σειρα Wonder Woman ( οχι η

Bionic Woman) παιζοταν με τον τιτλο "Βιονικη Γυναικα";;;;;;
Μήπως το τοπικό κανάλι της Λάρισας έκανε αναμετάδοση κάποιου δορυφορικού καναλιού; Γιατί η Βιονική Γυναίκα στην Ελληνική τηλεόραση, μετά την ΥΕΝΕΔ το 1979-1980, ξαναπροβλήθηκε μόνο από το STAR στα μέσα της δεκαετίας του '90.

Όσο για την Wonder Woman, νομίζω ότι δεν έχει προβληθεί ποτέ από την Ελληνική τηλεόραση.
 
Πίσω
Μπλουζα