Η Μάχη των Πλανητών / Ομάδα Τζι (Battle of the Planets)

Δεν ξέρω για ποιό λόγο δεν την παρακολούθησα. Εικάζω μόνο πως επειδή είχα δει πολύ νωρίτερα το "Silverhawks" θεώρησα το "G-Force" αντιγραφή (ξέρεις..άνθρωποι-πουλιά, περιπέτειες στο διάστημα) της κακιάς ώρας (και) από άποψη σχεδίου/σεναρίου. Και ενώ στο πρώτο χτυπιόνταν και τραυματίζονταν απ'τους "κακούς" της υπόθεσης και έβλεπες ότι πραγματικά κινδύνευαν στο δεύτερο μου έκανε την εντύπωση "ατσαλάκωτου". Δεν είχα δει παρά ελάχιστα επεισόδια βέβαια και κάποια απ'αυτά ίσως και όχι ολόκληρα οπότε δεν ξέρω και την υπόθεση όπως θα έπρεπε. Νομίζω πως το έβαζε και μεσημέρι προς απόγευμα κι εκείνη την ώρα ίσως έκανα άλλα πράγματα και δεν καθόμουν στην τηλεόραση. Π.χ. παρέα με φίλους εκτός. Αν ήμουν στα 14, όπως λες, ήμουν και ήδη στο Γυμνάσιο που σημαίνει ότι είχα ενδεχομένως και απογευματινό ωράριο (ξεκινάει απ'τις 14:00 το μεσημέρι). Εν πάσει περιπτώση αν την πετύχαινα σήμερα πουθενά θα της έδινα ευκαιρία! Μέχρι στιγμής απλά..θυμάμαι πως υπήρξε! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσωπικά δεν θυμάμαι την Μάχη των Πλανητών στην ΕΡΤ-1, αλλά θυμάμαι την άλλη έκδοση της που είναι γνωστή ως G-Force (όπως προαναφέρθηκε) την οποία προέβαλε το TV-100. Προσπαθούσα να μην χάσω επεισόδιο, αν και το TV-100 απο κάποιο σημείο και μετά την έβαζε σε ακανόνιστες ώρες. Θυμάμαι τον κακό Γκαλάκτορ που σε ένα επεισόδιο τον παγιδέψαν και βγάζοντας του την μάσκα (για να δούμε και εμείς επιτέλους το πρόσωπο του) εμφανίστηκε ο Κόμποιουτορ και τους στράβωσε με το φώς. Έπειτα ο Γκαλάκτορ χάθηκε. Είναι η μόνη χαρακτηριστική σκηνή που θυμάμαι απο αυτή τη σειρά. Βέβαια, η αρχική της έκδοση ήταν η Gatchaman που μέλλει να γίνει και ταινία σύντομα - βασικά έχει ανακοινωθεί!!
 
Και για του λόγου το αληθές, εδώ! Δεν το ήξερα πως ετοιμάζεται κάτι τέτοιο! Για να δούμε τι θα δούμε!
 
Απο ένα τρέηλερ μερικών δευτερολέπτων που είδα, μοιρίζομαι ότι μπορεί να είναι καθαρά Made In Japan, με ιάπωνες ηθοποιούς. Βλέπε Dragon Ball Evolution (έρχεται 2009) που το συντριπτικό cast θα είναι σχιστομάτιδες!! ;)
 
παιδια παιζει να βρουμε υποτιτλους?
 
decomania είπε:
παιδια παιζει να βρουμε υποτιτλους?
Στο Amazon και στο E bay μπορείς να βρεις σχεδόν κάθε κύκλο της σειράς.

Και έχουν όλα υπότιτλους, τουλάχιστον στα αγγλικά. :cool:
 
[σου εστειλα ενα pm - το διαβασες ?]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
http://www.youtube.com/watch?v=OVW1YvVWIQE&feature=related

Εδώ έχει trailer από την απερχόμενη ταινία "Gatchman - the movie". Φαίνεται φοβερό!


Μετά από ψάξιμο, (μπορεί να κάνω και λάθος) τα παραπάνω βιντεάκια είναι διαφημιστικά ιαπωνικής εταιρίας που πρωταγωνιστεί ένα bοy-band οι SMAP. Πάντως πολύ καλή δουλειά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μήπως ξέρει κανείς πού θα μπορούσα να βρω soundtrack?
 
Εδώ έχει trailer από την απερχόμενη ταινία "Gatchman - the movie". Φαίνεται φοβερό!
Θεέ μου δεν είναι τελικά CGI?

Σα ταινία με ninja που κρέμονται από συρματόσχοινα!
 
Clemence είπε:
μήπως ξέρει κανείς πού θα μπορούσα να βρω soundtrack?

Στο e bay βρίσκεις διάφορα... ;)

Αν δε σου βγάλει κάτι σχετικό η αναζήτηση δίνοντας "Battle of the planets" δοκίμασε το "Gatchaman".

(Αναφέρεσαι φαντάζομαι στα παλιά κινούμενα σχέδια κάι όχι στην ταινία που ετοιμάζεται... :xm: )
 
που να μαθεις και τα νεα juanita και θα παθεις πλακα!!

αυτα προς το παρον
 
mdelon12 είπε:
που να μαθεις και τα νεα juanita και θα παθεις πλακα!!αυτα προς το παρον

Ωχχχχχ.... 8) Νέα;;;; :eek: ποιά νέα;;;;

Γράφε γρήγορα...
bliss.gif
greenstars.gif
μη μας κρατάς σε αγωνία...
oath.png
 
εκπληξεις πολλες εκπληξεις!!

συγχαρητηρια βλεπω εγινες και mod!!
 
se eyxaristo poly..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα!

Έχουμε κανένα νεότερο για την ταινία?
 
Πίσω
Μπλουζα