Η Μάχη των Πλανητών / Ομάδα Τζι (Battle of the Planets)

Με Μάρκ δεν παρέλαβες τίποτα; :icon_cry:

Απίθανα τα Cels σου Juanita!!!! :bow:
 
domniki είπε:
Θα τις ποσταρεις να τις δουμε?

Αμέεεεε!!!! :wave:

Να περάσει ο καύσωνας... :xm: το καλοκαίρι... :wait2: ...

Turrican είπε:
Με Μάρκ δεν παρέλαβες τίποτα; :icon_cry: Απίθανα τα Cels σου Juanita!!!! :bow:
Turri, τα εύσημα για την Πριγκηπισσα ανήκουν σ΄εσένα...

Και πάλι :thanx2: !!!

Υπήρχε και καρφίτσα με τον Μάρκ, αλλά δε με έπαιρνε για τρίτη και προτίμησα το alter ego μου με τον μεγάλο μου έρωτα :D :D:D
 
gatchaman-aug1-concept-tsr.jpg


http://www.firstshowing.net/2008/08/01/check-this-out-awesome-new-gatchaman-concept-art/

Check This Out: Awesome New Gatchaman Concept Art
 
Τα τέρατα είναι καρμπόν από το Starship troopers ή το αντίθετο;
 
Juanita είπε:
Αραγε, θα το δούμε ποτέ;;; :xm:
Μακάρι μακάρι. Οι concept art εικόνες είναι φανταστικές. Αντε να δούμε (όσο ζούμε ελπίζουμε δεν λένε; :D ).
 
Παράθεση:Αρχικό μήνυμα απο AEON Εχετλαίε είσαι ο διάσημος Πέππας;

Δεν έχω την τύχη, αλλά όπως (εύκολα) μπορείς να αντιληφθείς,

τυγχάνω μέγας θαυμαστής του !

Το αστείο είναι ότι με ρωτάνε πολλοί,

αυτό που με ρώτησες και εσύ.

Κάπου είχα διαβάσει ότι τον "αυθεντικό" Πέππα,

τον είχανε βάλει φυλακή, για διακίνηση πορνογραφικού

υλικού μέσω Ιντερνετ, αλλά υπάρχει μεγάλη

πιθανότητα να είναι ράδιο-αρβύλα.
Με τον "αυθεντικό" Πέππα υπηρέτησα μικρό μέρος της στρατιωτικής θητείας μου το 2000. Αδίκως προσπάθησα να τον πείσω να μου πουλήσει ένα Spectrum +2 που είχε :)

Άλλος αστέρας του ελληνικού "γκρίζου" internet είχε διωχθεί για διακίνηση πορνογραφικού υλικού, το όνομα του οποίου μου διαφεύγει, όχι ο Πέππας (που, όπως καταλαβαίνεται, δεν είναι το πραγματικό του όνομα!).
 
abyss είπε:
Με τον "αυθεντικό" Πέππα υπηρέτησα μικρό μέρος της στρατιωτικής θητείας μου το 2000. Αδίκως προσπάθησα να τον πείσω να μου πουλήσει ένα Spectrum +2 που είχε :)
Άλλος αστέρας του ελληνικού "γκρίζου" internet είχε διωχθεί για διακίνηση πορνογραφικού υλικού, το όνομα του οποίου μου διαφεύγει, όχι ο Πέππας (που, όπως καταλαβαίνεται, δεν είναι το πραγματικό του όνομα!).
Ο έτερος "αστέρας" που συνελήφθη, πρέπει να ήταν ο "Dr.Vagos",

και αυτός κάτοχος αξιόλογου "ερασιτεχνικού" site.

Θα ήθελες να μας πεις δυό λόγια παραπάνω για τον "Πέππα" ;

Νομίζω ότι έχει αρκετούς θαυμαστές, και ανάμεσα στα μέλη του φόρουμ.
 
Νομίζω ότι δεν ήταν ο Dr. Vagos αλλά ο kotsos.net... μπορεί όμως να κάνω και λάθος.

Όσον αφορά τον Πέππα... δεν μπορώ βέβαια να πω και πολλά γιατί δεν ξέρω και πολλά (και βέβαια δε θα ήταν σωστό να πω το πραγματικό του όνομα). Ήταν Α2000 σειρά στην Αεροπορία και συμπέσαμε για δύο μήνες στην εκπαίδευσή μας ως Αναλυτές/Προγραμματιστές στο Κέντρο Μηχανογράφησης της Αεροπορίας. Τυπική πονηρή nerdόφατσα, είχε επίγνωση του πόσο γνωστό ήταν το site του και με το που συστηθήκαμε, ερχόμενοι ως νεοσύλλεκτοι από την Τρίπολη, με είχε ρωτήσει "Φίλε, ξέρεις τον... Πέππα;". Νομίζω ότι το όνομα Πέππας το χρησιμοποιούσε γιατί ήταν αγαπημένη προσφώνηση κάποιων φίλων του που υπηρετούσαν στο Ναυτικό.

Να ρωτήσω γιατί ακριβώς ο Πέππας έχει πολλούς θαυμαστές;
 
Εμμμ... είστε όφ :D

Ξεροστάλιαζα με τις ώρες στο βίντεο για να δώ τις κασέτες του β' και γ' κύκλου...

Μάλλον πρέπει να κάνω υπερεντατικά λίαν συντόμως γιατί πέρα από τα βασικά :je suis tu es... δε θυμάμαι και πολλά...

Από τα συφραζόμενα έβγαλα κάποιαν άκρη... :wait2:
 
Hello σε όλους ! Βρε παιδιά που μπορώ να βρω την μάχη των πλανητών μεταγλωττισμένη όπως την βλέπαμε στα νιάτα μας?
 
Μεταγλωτισμενη δυσκολα,κυκλοφορει ομως στα αγγλικα σε DVD και σε ελληνικα καταστηματα.
 
Έχω τα Gatchaman στα Ιαπωνικά με αγγλικούς υπότιτλους. Βρε τι χάναμε τότε! Η Μάχη των πλανητών ήταν πετσοκομμένη. Η Ιαπωνική έκδοση ήταν πολύ πιο βίαιη.
 
Μάλλον πως είμαι ο μόνος που δεν του πολυάρεσε και δεν ασχολήθηκε ιδιαίτερα. Τελικά πότε παίχτηκε στην Ελληνική τηλεόραση και σε ποιό κανάλι; Γιατί σαν να μου φαίνεται πως την είδα μεγαλύτερος και ίσως γι'αυτό να μη μου έκανε αίσθηση. Απογεύματα σαν να την θυμάμαι. Το κόμικ το θυμάμαι παλιότερα αν και δεν πρέπει να είχα αγοράσει. Η σειρά όμως δε μου έκανε και πολύ αίσθηση. Ίσως γιατί είχα στο μυαλό μου το "Silver Hawks".
 
Mandrake είπε:
Μάλλον πως είμαι ο μόνος που δεν του πολυάρεσε και δεν ασχολήθηκε ιδιαίτερα. Τελικά πότε παίχτηκε στην Ελληνική τηλεόραση και σε ποιό κανάλι; Γιατί σαν να μου φαίνεται πως την είδα μεγαλύτερος και ίσως γι'αυτό να μη μου έκανε αίσθηση. Απογεύματα σαν να την θυμάμαι. Το κόμικ το θυμάμαι παλιότερα αν και δεν πρέπει να είχα αγοράσει. Η σειρά όμως δε μου έκανε και πολύ αίσθηση. Ίσως γιατί είχα στο μυαλό μου το "Silver Hawks".
Πρωτοπαίχτηκε το 80-81 όταν ήμασταν ακόμη παιδιά...

12 χρόνια αργότερα η ΕΤ2 έδειξε κάποια επεισόδια (γύρω στα 40 - 45 ) με τίτλο "G Force" που ήταν τα αυθεντικά επεισόδια του Gatchaman.

Ενδεχομένως, να είχες δει αυτά τα επεισόδια και σε μιά σχετικά μεγάλη ηλικία να μη σου έκανε "κλικ".

 
Δεν ήξερα ή τουλάχιστον δεν ΘΥΜΟΜΟΥΝ την σειρά του '80-'81 που μου λες επειδή ακριβώς ήμουν 2 χρονών περίπου. Του '79 είμαι. Σαφώς και ο τίτλος "G-Force" ("Τζι Φορς", ίσως, στα Ελληνικά στο πρόγραμμα τηλεόρασης) είναι που γνωρίζω και που είδα, όντως, μεγαλύτερος! Δε μιλάμε για την ίδια σειρά δηλαδή;
 
Καλά μιλάμε, τόσο καιρό δεν είχα κάνει κλικ σ'αυτό το topic γιατί δεν είχα ιδέα σε τι αναφέρεται! Φανταστείτε την έκπληξή μου όταν κατάλαβα πως μιλάτε για την αγαπημένη μου παιδική σειρά (φαίνεται και από το avatar μου άλλωστε).

Εμένα πάντως στο χωριό μου (Παπάγου έμενα το 80-82) τη συγκεκριμένη σειρά την έλεγαν "Ομάδα Τζι", και τα δικαιώματά της στην Ελλάδα τα είχε η πάλαι ποτέ El Greco. Τι σχέση έχει αυτό θα μου πείτε; Μεγάλη καθώς στον κάτω όροφο από εμάς έμενε ο διευθυντής της, και συνεπώς είχα όλα τα κουκλάκια και τα οχήματα! Θυμάμαι πως το δωμάτιο της συνομίληκής μου κόρης του έμοιαζε με το εργαστήρι του Άι-Βασίλη, με την Bibi-Bo να κυριαρχεί.

Θα γελάσετε αλλά όταν μετά από λίγα χρόνια άκουσα πρώτη φορά για το μυστηριώδες "σημείο G", αυτήν ακριβώς την σειρά σκέφτηκα... :angry:
 
Mandrake είπε:
Δεν ήξερα ή τουλάχιστον δεν ΘΥΜΟΜΟΥΝ την σειρά του '80-'81 που μου λες επειδή ακριβώς ήμουν 2 χρονών περίπου. Του '79 είμαι. Σαφώς και ο τίτλος "G-Force" ("Τζι Φορς", ίσως, στα Ελληνικά στο πρόγραμμα τηλεόρασης) είναι που γνωρίζω και που είδα, όντως, μεγαλύτερος! Δε μιλάμε για την ίδια σειρά δηλαδή;

Ήταν κάπως ανάλογη. :what: Αυτό που είδες εσύ ήταν πολύ πιό βίαιο από εκείνο το "τέλος καλό, :nervous: όλα καλά" που είδαμε εμείς... Απ΄ό, τι καταλαβαίνω, ήσουν γύρω στα 14... Εντύπωση μου κάνει που δε σε συγκίνησαν...

Δεν ήταν σίγουρα κινούμενο για παιδιά... Όταν είδα το G Force είχα απορήσει α) για το που βρισκόταν ο Ζαρκ β) πως είχα δεχτεί τόση βία στα νιάτα μου χωρίς να "εξεγερθώ"...

alkis21 είπε:
Θα γελάσετε αλλά όταν μετά από λίγα χρόνια άκουσα πρώτη φορά για το μυστηριώδες "σημείο G", αυτήν ακριβώς την σειρά σκέφτηκα... :angry:
:rofl: :rofl: :rofl:

Στα γιαπωνέζικα η Ομάδα "G" έπαιρνε το όνομά της από τον αρχηγό της: Gatchaman

Στην αμερικάνικη έκδοση που είδαμe, δεν είχα καταλάβει ποτέ από που πήρε το όνομά της... Κάτι σαν επίλεκτη ομάδα "Ζ" μου έκανε... αλλά και πάλι... :precry:
 
Πίσω
Μπλουζα