Η αλεπού και ο μπούφος (1987 ΕΤ2)

πάντως, η ερτ έχει αρχίσει και βάζει επαναλήψεις πλαιών σειρών, πέρσι είχα δει τοην Κήπο με τ΄αγάλματα τα πρωινά, αν κάποιος παιδιά δει κάτι σε επανάνηληψη για την Αλεπού και τον μπούφο ας μας ειδοποιήσει. πολύ θα ήθελα να δω ένα επεισόδιο.
 
Η αλεπου και ο μπουφοσ ειναι απο τησ καλητερεσ σειρεσ του γιωργου κωνσταντινου και ευτυχωσ που εχω ολα τα επεισοδια και τα απολαμβανω.Φυσικα τα 7 κακα τησ μοιρασ μου και ολα τα κακα τησ μοιρασ μου παραμενουν για μενα αξεπεραστα.Τα εχω δει χιλιαδεσ φορεσ και πριν λιγεσ μερεσ τα ξαναειδα παλι και ωσεσ φορεσ και να τα δω δεν τα χορταινω.Μιλαμε ριχνω τρελο γελιο.
 
Θα συμφωνήσω με το Βασίλη όσον αφορά ότι η σειρά είναι από τις καλύτερες του Γ.Κων/νου. Θυμάμαι και το ωραίο τραγουδάκι στην εισαγωγή.
 
Η κορυφαια σκηνη είναι στο τέλος του 7ου επεισόδιο που ο Κωνσταντινου βγαζει τα γυαλιά για να υποδεχτει σπίτι του μια κοπέλα που του αρέσει και αντί εκεινης τον επισκεπτεται η Τζοβαννα Φραγκούλη με ξεκαρδιστικά αποτελεσματα.Στα 6 λεπτά που διαρκει αποδεικνυει ότι είναι ο πιο ποιοτικός κωμικός της γενιας του (μετράει την κουζινα,το χωλ και τα υπολοιπα δωματια του σπιτιου με βήματα).

Επισης τρομερή πλάκα έχει και το προξενιο που γινεται με την κόρη του στρατηγου,την Έλλη (το ρόλο παίζει η Βέτα Μπετίνη),την οποια πριν την δουμε στο γυαλί ο "Ντίνος Φόλας" την αποκαλεί καταδρομικό!!! (όνομα και πράγμα) :D :D:D
 
Ωραίο το τραγούδι στους τίτλους έναρξης της σειράς...
 
Για οσους εχουν πεθυμησει την σειρα, σε λιγες μερες θα ξαναπροβληθει, φυσικα απο την ΕΡΤ2!
 
ChristosM είπε:
Για οσους εχουν πεθυμησει την σειρα, σε λιγες μερες θα ξαναπροβληθει, φυσικα απο την ΕΡΤ2!

Πω πω βρε Χρήστο "ζωγραφίζεις"! Κάνε τα κονέ σου και για το Καφενείο!
 
ChristosM είπε:
Για οσους εχουν πεθυμησει την σειρα, σε λιγες μερες θα ξαναπροβληθει, φυσικα απο την ΕΡΤ2!
Και συγκεκριμένα από την Τετάρτη 30 Δεκεμβρίου 2015 στις 11,30 στην ΕΡΤ-2
 
ChristosM είπε:
Για οσους εχουν πεθυμησει την σειρα, σε λιγες μερες θα ξαναπροβληθει, φυσικα απο την ΕΡΤ2!

tonytony είπε:

Πω πω βρε Χρήστο "ζωγραφίζεις"! Κάνε τα κονέ σου και για το Καφενείο!

tsalk είπε:
Και συγκεκριμένα από την Τετάρτη 30 Δεκεμβρίου 2015 στις 11,30 στην ΕΡΤ-2
Τα νέα είναι πάρα πολύ ευχάριστα και πάλι από την ΕΡΤ2..!!

Ο Χρήστος όντως "ζωγραφίζει" :) - πρέπει όμως να βοηθήσουμε όλοι με τηλεφωνήματα και να ζητήσουμε προγράμματα που σώζονται - να δείξουμε ότι είμαστε πολλοί που τα ζητούμε.

Ας καλέσουμε όλοι στην Γραμματεία Δνσης Προγράμματος της ΕΡΤ στα τηλ 210 6092033, 210 6092034, 210 6092035 & 210 6092037 και να ζητήσουμε τα προγράμματα που αγαπούμε. Η ΕΡΤ, για πρώτη φορά στην ιστορία της, έχει την διάθεση να μας ακούσει και να προσαρμόσει τα προγράμματά της!!
 
Α, πολυ ωραια! Ευχαριστουμε για τα τηλεφωνα Μπερναρ και θα τα χρησιμοποιησω οπωσδηποτε για να ζητησω την επαναπροβολη καποιων σειρων που θεωρω πολυ ενδιαφερουσες.
 
Στο πρώτο επεισόδιο η ρακιντζική μουσική που ακούγεται είναι από το εξής τραγούδι:

Μαρία (1987)
 
Από σήμερα Δευτερα και καθε μερα στις 15.15 από την ΕΡΤ-2 η κωμική σειρά του Γιώργου Κωσταντίνου ''Η αλεπού και ο μπούφος''.
 
Έτσι για να μην την ξεχάσουμε. Θυμίζω ότι η προηγούμενη επανάληψη ήταν στα τέλη Δεκέμβριου 2015.

Όπως και να χει το θέμα μας,αρέσει ο Ντίνος Φώλας και θα τον ξαναδούμε!
 
Την είχα δει στην προηγούμενη επανάληψη της. Για να είμαι ειλικρινής, δεν μου είχε κάνει τόση αίσθηση καθώς, το μόνο που θυμάμαι, είναι το κομμάτι τίτλων του Ρακιντζή, δεν μπορώ να θυμηθώ κάτι άλλο, είχα προσπαθήσει να την παρακολουθήσω αλλά κάπου την είχα αφήσει, μπορεί να την αδικώ βέβαια...
 
Κατά την προσωπική μου γνώμη, δεν ήταν από τις δυνατές στιγμές του Κωνσταντίνου. Πιστεύω ότι η καλύτερη σειρά του, ήταν το Τρεις και ο Κούκος.
 
Πίσω
Μπλουζα