Η δημοπρασία του αιώνα!

alkis21 είπε:
ΟΚ, είμαι ο πρώτος υπέρμαχος της ελεύθερης αγοράς και πάντα πίστευα ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να πουλάει όσο θέλει... αλλά όταν δεν αγοράζει κανείς το προϊόν σου κι εσύ διπλασιάζεις την τιμή, κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά όσον αφορά το supply & demand :animlaugh:
Ελεύθερη αγορά-ανελεύθερη ζωή για τους πολλούς

Τέλος πάντων ο τύπος με τη δημοπρασία είναι απλά γραφικός.
 
Ολοι αυτοι οπου ζητανε χρηματα με παρα πολλα ψηφια, δεν στοχευουνε στο να τα πουλησουνε με καποια *** τιμη, αλλα στο να δεχτουνε καποια επιθυμητη χρηματικη προσφορα ( Make Offer ). Το να σχολιαζουμε τετοιες αγγελιες νομιζω ξεφυγει απο παρα πολλα πλαισια..
 
Eγω παντως πηρα τα υπολοιπα που αφησε ο DREDD. Πρεπει να ειχε στοκ και ετσι πηραμε 2-3 ο καθενας.
 
Getta Robo είπε:
Ολοι αυτοι οπου ζητανε χρηματα με παρα πολλα ψηφια, δεν στοχευουνε στο να τα πουλησουνε με καποια *** τιμη, αλλα στο να δεχτουνε καποια επιθυμητη χρηματικη προσφορα ( Make Offer ). Το να σχολιαζουμε τετοιες αγγελιες νομιζω ξεφυγει απο παρα πολλα πλαισια..
Για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω γιατί ξεφεύγει από τα πλαίσια, και πάρα πολλά μάλιστα. Όλοι το καταλαβαίνουμε αυτό που λες, δεν είμαστε βλάκες, απλά χαβαλέ κάνουμε.
 
alkis21 είπε:
Για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω γιατί ξεφεύγει από τα πλαίσια, και πάρα πολλά μάλιστα. Όλοι το καταλαβαίνουμε αυτό που λες, δεν είμαστε βλάκες, απλά χαβαλέ κάνουμε.
alkis21 πρεπει να ειναι η τριτη η τεταρτη φορα που γινεται ενα τετοιο θεμα μεσα στην υποκατηγορια των βιντεοπαιχνιδιων. Δεν νομιζω οτι εχει πλακα απο ενα σημειο και μετα η ολη φαση. Ακομα, η λειτουργια του best offer ειναι και τοσο γνωστη/ κατανοητη, δεν κατηγορω κανεναν για βλακεια. Πιστευω πως εχουμε πολλα και ομορφα θεματα υπο συζητηση, απο το να αναλωνομαστε στα εκατομυρια που ζηταει ο καθενας για καποιο αντικειμενο στο ebay.
 
Βρε παίδες χαΛΛΛαρουώστε!!! χαβαλές να γίνεται με όλα αυτά!! Για να γελάμε! Αλλωστε κανείς κανονισμός δεν απαγορεύει το σχολιασμό όλων αυτών και 2η και 3η και 1000στή φορά. ;)
 
jimdemer είπε:
Χμμμ....έχει βαθμολογηθεί από τη VGA ως ένα σφραγισμένο παιχνίδι. Αυτό σημαίνει ότι είναι όντως σφραγισμένο και όχι reseal από κάποιον επιτήδειο απατεώνα.

Για όσους δε γνωρίζουν τη VGA, είναι μία εταιρεία στην Αμερική που βαθμολογεί τα σφραγισμένα παιχνίδια και αυξάνει την αξία τους ακόμη υψηλότερα, ιδίως όταν η βαθμολογία είναι μεγάλη. Για παράδειγμα, ήταν δύο Chrono Trigger στο ebay. Το ένα με βαθμολογία 85 και το άλλο με 90. Ε, το πρώτο πουλήθηκε κάπου στα 1500$ και το δεύτερο 5000$. :eek:
 
1500$ και 5000$ άντε πες πως τρώγονται αλλά 500,000$ και 1,000,000$ είναι πάρα πολλά ακόμα και αν είναι σπάνιο το παιχνίδι έως και μοναδικό!

Και εντάξει εδώ μιλάμε για ένα βιντεοπαιχνίδι αλλά αν ο αυτοσκοπός είναι μόνον το κέρδος φανταστείται τι γίνεται με έργα τέχνης! Εκεί μιλάμε και για ιστορία και παγκόσμιο ανθρώπινο πολιτισμό...

Εγώ επειδή ασχολούμαι με την συλλογή νομισμάτων είχα διαβάσει για έναν αμερικανό που είχε στην κατοχή του δύο σπάνια νομίσματα και κατέστρεψε το ένα εκ των δύο για να πάρει μεγαλύτερη αξία το άλλο! Φρίκη!

Επειδή πιστεύω ότι η πλειοψηφία εδώ μέσα ασχολείται με ρετρό υπολογιστές, παιχνιδομηχανές, φωτογραφικές ή ότι άλλο ρετρό υλικό γιατί αγαπάει αυτό που το υλικό και όχι για να το κρατήσει και κάποτε να ανέβει η αξία του και να πλουτίσει γι` αυτό και έκανα αυτή την αναφορά...
 
Τελικά πουλήθηκε για $45,000. :)
 
wow!!! Τρόμαξα τώρα! Αν δεν απατώμαι, είναι το πιο ακριβό βιντεοπαιχνίδι όλων των εποχών! :eek:
 
nomizο οτι ακομα το πουλαει ..... αβυσοσ η ψυχη του ανθρωπου
 
Χαχα!! Μάλλον δε θέλει να χάσει λεφτά ο τύπος.
 
Must κομματι για καθε συλλεκτη σε τιμη χωμα το 1985 Nintendo NES Deluxe Set NIB Brand New VGA 85!!!


16.000$ και παιρνεις μαζι ενα ρομποτακι και ενα zapper gun!!

 


img4013g.jpg


 


img4018o.jpg


 


http://www.ebay.com/itm/1985-Nintendo-NES-Deluxe-Set-NIB-Brand-New-VGA-85-NYC-Test-Market-Edition-/300628037794?pt=Video_Games&hash=item45fed3d0a2#ht_7610wt_1304
 
Aardvark είπε:
Must κομματι για καθε συλλεκτη σε τιμη χωμα το 1985 Nintendo NES Deluxe Set NIB Brand New VGA 85!!!
16.000$ και παιρνεις μαζι ενα ρομποτακι και ενα zapper gun!!

 


img4013g.jpg


 


img4018o.jpg


 


http://www.ebay.com/itm/1985-Nintendo-NES-Deluxe-Set-NIB-Brand-New-VGA-85-NYC-Test-Market-Edition-/300628037794?pt=Video_Games&hash=item45fed3d0a2#ht_7610wt_1304
Ελεγα και γω τι δωρο θα κανω στον εαυτο μου τα χριστουγεννα.Ας ανοιξω λοιπον το θησαυροφυλακιο μου :D
 
metalcandyman είπε:
Ελεγα και γω τι δωρο θα κανω στον εαυτο μου τα χριστουγεννα.Ας ανοιξω λοιπον το θησαυροφυλακιο μου :D
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Θεός, Βασίλη! :D

Αν δεν έχεις ψιλά, πες με - κρατάω κάτι λίγα για ανάγκη! :D :D
 
πάμφθηνο ευτυχώς :p ! κρίμα που δεν έχει δύο για να αγοράσω και για ένα φίλο μου :D
 
Ρε σεις μην μασάτε.. Και έλεγα τι θα αγοράσω σήμερα!

Τώρα πάω να φέρω απο μέσα την χρυσή American Express και πάω για αγορά...

:D
 
D@redevil είπε:
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!
Θεός, Βασίλη! :D

Αν δεν έχεις ψιλά, πες με - κρατάω κάτι λίγα για ανάγκη! :D :D
Θα με δωσεις τα ψιλα Μαριανα θα το παρω και θα το εχουμε απο μισο.6 μηνες εσυ 6 μηνες εγω :D :D:D:D
 
metalcandyman είπε:
Θα με δωσεις τα ψιλα Μαριανα θα το παρω και θα το εχουμε απο μισο.6 μηνες εσυ 6 μηνες εγω :D :D:D:D
Τώρα να βγάλω το πορτοφόλι - μισό! :)

Και δεν πειράζει κράτα το 9 μήνες εσύ & 3 εγώ - είσαι πιο έμπειρος gamer! :)

Κι όταν βαρεθούμε, το κάνουμε δώρο στον φίλο του krem ή στο Βαγγέλη!! :D

(συγνώμη - end of off topic, αλλά θα έσκαγα αν δεν το απαντούσα! Promise, δεν απαντάω άλλο! :D )
 
lol!! Αρκετά υπερεκτιμημένο. Όμως, υπάρχουν και τρελοί συλλέκτες που θα μπορούσαν να τα δώσουν τα χρήματα.
 
Πίσω
Μπλουζα