Η μάχη των πλανητών.

ξεκίνησε το 1981 και κυκλοφορούσε σε δεκαπενθήμερη βάση, ενώ η πληροφορία για το ότι ήταν εξ' ολοκλήρου έγχρωμο είμαι μάλλον ανακριβής, καθώς έγχρωμες ήταν μόνο οι σελίδες που αφορούσαν την ιστορία της Oμάδας G, ενώ κάποιες επιπλέον ιστορίες - άσχετες με την κεντρική τύπου ταρζάν εάν θυμάμαι καλά - που φιλοξενούνταν στις κεντρικές σελίδες ήταν ασπρόμαυρες. Bγήκαν συνολικά 23 τεύχη και εάν ψάξετε στο διαδίκτυο ;) πολύ πιθανό να βρείτε τα δύο πρώτα τεύχη σκαναρισμένα των οποίων και παραθέτω τα εξώφυλλα (υπάρχουν σκαναρισμένα όλα τα εξώφυλλα της σειράς).

:beer_yum:
 
Nice ,οποια πληροφορια ευπροσδεκτη, μιας και εδω τα reviews ειναι ερασιτεχνικα αλλα γραμμενα με μπολικη αγαπη :heart: για το αντικειμενο.
 
Το πρώτο ένθετο ήταν "Ο Πόλεμος της φωτιάς" με μια πρωτόγονη φυλή τους Ουλχαμρ που προσπαθούσαν να βρουν το "μυστικό" της φωτιάς.

Ήταν βασισμένο στην ιστορία του Γάλλου Ακαδημαϊκού Aine Pony σε εικονογράφηση Α. Αβαγιανού.

Αργότερα, όταν η ιστορία πλησίαζε στο τέλος προστέθηκαν και δίχρωμες

ιστορίες με τον Καραγκιόζη.
 
Ελληνας το χε σχεδιασει?μπραβο...
 
Καποια αλλα κομικς που ξεπεταχτηκαν απο την αποθηκη μου.

picture.php


Και οχι μονο,εχουμε και μαρκαδορους. :xm:

picture.php
 
Ωχ... Τώρα μ'έκαψες!!!!! :dribble:

Πρέπει να ανταποδώσω.... Πάω αποθήκη! :ccool:
 
Από χθες, είμαι ο ευτυχής κάτοχος 6 τευχών της "Μάχης των πλανητών"!!!

Να είναι καλά το Διαδίκτυο!!!

Τα τεύχη που είχα στην κατοχή μου, από μικρό παιδί, τα είχα χάσει, οπότε φαντάζεστε τη χαρά μου να ξαναξεφυλλίζω παιδικές αναμνήσεις...

picture.php


Εκδόσεις HARMI PRESS

Κυκλοφορία κάθε 15νθήμερο

picture.php


Εδώ διακρίνεται και η ιστορία με ήρωα τον Καραγκιόζη (εικονογράφηση Αναστάσιου Αβαγιανού), που βρισκόταν στο μέσο του περιοδικού στα πιο πρόσφατα τεύχη...
 
Αασε Dino το ειχα παθει και εγω με καποια τευχη απο "Sport Billy" που ειχα να τα ξεφυλλισω 20-25+ χρονια.

Θυμηθηκα εξωφυλλα εσωφυλλα,εικονες φωτο,εμεινα.

Να'ναι καλα ο Valtasar.

Ta δικα σου BOTP ειναι βλεπω σε τελεια κατασταση. :thumbup:
 
Ναι... Είναι σε πολύ καλή κατάσταση!

Έτρεμαν τα χέρια μου, από τη συγκίνηση, για να ανοίξω το πακέτο όταν ήρθαν... Άσε!
 
Να τα χαίρεσαι Dino! Είναι σε πολύ καλή κατάσταση βλέπω!
 
DINOοοοοοοοοο μουουουου... με ξέρεις... δεν είμαι ζηλιάρα... καθόλου :sure:

.

.

..

αλλά... ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :cry:
 
Σε ευχαριστώ Tallman! :)

Juanita, αν πέσει κάποιο διπλό τεύχος στα χέρια μου, κάτι μπορεί να γίνει και για σένα...
 
Dino μου, τα έχω όλα :dribble: εκτός από δύο...

Αλλά αν τύχει και βρεις διπλά (και τριπλά :D ) τα θέλω οπωσδήποτε...
 
Τώρα μπορώ να πω, πως ζηλεύω εγώ!!! :D
 
Ευπειθώς αναφέρω πως βρήκα (και αγόρασα ;) ) σήμερα άλλο ένα τεύχος της Μάχης... σε άψογη κατάσταση. :cool:

Ήμουν σίγουρη πως το είχα αλλά με μεγάλη μου χαρά ανακάλυψα πως δεν...
 
Θα με κάνετε να κλάψω (από νοσταλγία και από ζήλια) !
 
Θυμόμουν ότι είχα ένα τεύχος στην αποθήκη και το βρήκα...

picture.php


Πιτσιρίκος είχα τρέλα μ' αυτό, θυμάμαι που οι γονείς έβλεπαν μουντιάλ (εκείνο με τον Πάολο Ρόσι) και εγώ φώναζα γιατί δεν μπορούσα να δω την Μάχη των Πλανητών στο άλλο κανάλι.
 
Τελικα εισαι πολυ ρετρομαζωκτρας!!

Οταν ερθω επισκεψη, θα ριξω και μια αναγνωση... ;)
 
Και που είσαι ακόμα. Μείνε λίγο online γιατί οργανώθηκα.
 
Nice find... :thumbup:

Το αγοράζω! :D
 
Πίσω
Μπλουζα