Η μικρή μου συλλογή από LYNX games and others

update

όχι τόσο για το τωρινό μέγεθος της συλλογής μου που δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο (16 κουτάτα μέχρι τώρα...) όσο για ένα εύρημα για το οποίο χάρηκα πολύ ( αν και ίσως δεν θα έπρεπε μιας και είναι από τα χειρότερα του lynx :D ) ,ένα πλήρες αντίτυπο του hard drivin' για 25$ :)

(και στο δρόμο βρίσκεται ένα πλήρες αντίτυπο του lemmings για τη διπλάσια από την παραπάνω τιμή :) :))

32482.jpg

(τα υπόλοιπα που έχω εκτός από αυτό και αυτά της προηγούμενης φοράς είναι:blockout,ninja gaiden,shadow of the beast,robotron 2084,switchblade ii,ishido,pit fighter,bill and ted's excellent adventure,super skweek)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολυ ωραιο..οσο αθλιο και αν ειναι σα παιχνιδι..γενικως τα κουτατα ειναι ομορφια..αλλη φαση..ανεβαινει πολυ ετσι το παιχνιδι..
 
ήρθε και το lemmings :) .μια αγορά που θα την ευχαριστιόμουν περισσότερο αν κατάφερνα επιτέλους να παίξω lemmings :( (είμαι άθλιος σε όσες εκδόσεις έχω δοκιμάσει)

33701.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τον Ιούλιο έγραψες ότι είναι στον δρόμο, τώρα έφτασε;;;

Καλορίζικο! Είναι και από τα ακριβά του Lynx αν θυμάμαι καλά... :)
 
ευχαριστώ!

ναι,τώρα έφτασε γιατί είχα καθυστερήσει την παράδοση επίτηδες (οι καταραμένες οι διακοπές :p με ανάγκασαν να αναβάλλω αρκετά πράγματα).

πάντως ήμουν τυχερός και το βρήκα σε τιμή πολύ χαμηλότερη από όσο πιάνει συνήθως.

( επειδή έχω καταντήσει αηδία :D ,επόμενη ενημέρωση όταν φτάσω το 1/3 των κυκλοφοριών περίπου. ποια αξίζει όμως να πάρω στη συνέχεια [από άποψη ποιότητας,λέω να αφήσω τις φόλες για αργότερα] ? )
 
Ένα σχετικό poll υπάρχει εδώ για να πάρεις καμμιά ιδέα. Εγώ πάντως θα κυνηγούσα το Raiden που δεν υπάρχει στην εκεί λίστα (είμαι όμως φαν και της σειράς και των shoot'em up γενικότερα).
 
Maddog είπε:
Ένα σχετικό poll υπάρχει εδώ για να πάρεις καμμιά ιδέα. Εγώ πάντως θα κυνηγούσα το Raiden που δεν υπάρχει στην εκεί λίστα (είμαι όμως φαν και της σειράς και των shoot'em up γενικότερα).
δεν το είχα προσέξει,ευχαριστώ για το link! το raiden το σκέφτομαι αλλά μιας και κυκλοφόρησε πολύ αργότερα και χωρίς το "επίσημο" κουτί/cartridge design προσωπικά το θεωρώ πιο πολύ homebrew οπότε όπως και μερικά άλλα (πχ alpine games) θα πάει για αγορά μάλλον αφού ολοκληρώσω τις επίσημες κυκλοφορίες.
 
πολυ καλο..βλεπω οτι τα παιχνιδια του lynx ειναι απο τα πιο δυσευρετα ε?δεν εχω δει κανενα να λεει βρηκα εδω ελλαδα σε μαγαζι τετοια παιχνιδια.
 
μπα,μάλλον από τα πιο κοινά (με εξαίρεση 5-6 τίτλους) μιας και δεν πούλησαν ιδιαίτερα,τώρα για Ελλάδα δεν ξέρω... δεν υπάρχει κανείς να μας διαφωτίσει σε αυτό το θέμα; (αν και πότε κυκλοφόρησε,διαθεσιμότητα κλπ)
 
ένα μικρό update.

έφτασα τους 34 τίτλους σε σύνολο 72 τελικά κουτάτων (και όχι 99 όπως νόμιζα) :) .μου λείπουν ακόμα 2-3 σπάνια παιχνίδια (από την telegames) και μετά θα έχω πιο εύκολο έργο.

41884.jpg41885.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο, πολύ ωραία συλλογή! Εύχομαι να την ολοκληρώσεις σύντομα.

Μου αρέσουν έτσι με τα κουτιά τους!
 
Maddog είπε:
Μπράβο, πολύ ωραία συλλογή! Εύχομαι να την ολοκληρώσεις σύντομα.Μου αρέσουν έτσι με τα κουτιά τους!
ευχαριστώ!

σκέφτομαι και κάτι τρελό,όταν με το καλό τελειώσω με τα παιχνίδια να προσπαθήσω να μαζέψω όλα τα διαφορετικά bundles της κονσόλας που κυκλοφόρησαν :D
 
Τρώγοντας έρχεται η όρεξη... ;)
 
ομορφα πραγματα, φοβερο φορητο το lynx το ειχα το πρωτο οταν βγηκε.. πρεπει να χτυπησω ενα παλι.. μπραβο krem13
 
πω πω αλλη φαση τα κουτατα..πανεμορφα...πως ηταν παλια τα κουτατα παιγνιδια και πως ειναι τωρα τι να πεις..πραγματικα πολυ ομορφα artwork τα κουτια του lynx..θεωρο ελλαδα οτι αν υπαρχουν θα υπαρχουν απειροελαχιστα κομματια,εχω δεν εχω δει ποτε κανενα ας πουμε.
 
enrique19 είπε:
πω πω αλλη φαση τα κουτατα..πανεμορφα...πως ηταν παλια τα κουτατα παιγνιδια και πως ειναι τωρα τι να πεις..πραγματικα πολυ ομορφα artwork τα κουτια του lynx..θεωρο ελλαδα οτι αν υπαρχουν θα υπαρχουν απειροελαχιστα κομματια,εχω δεν εχω δει ποτε κανενα ας πουμε.
ε,τώρα τα κουτιά είναι καλύτερα :) γιατί είναι πλαστικά οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να σου τύχει παιχνίδι με σκισμένο/τσακισμένο κουτί.μου έτυχαν δύο παιχνίδια του lynx που αναγκάστηκα να τα αγοράσω 3 και 2 φορές αντίστοιχα για να πετύχω αξιοπρεπή κουτιά,το hydra και το robotron 2084 :xm: .το artwork πάντως ναι,στις περισσότερες περιπτώσεις παλιότερα ήταν καλύτερο.

Amigos,πάρε οπωσδήποτε.σίγουρα δεν έχει το μέγεθος της βιβλιοθήκης άλλων κονσολών αλλά είναι ακόμα αρκετά φθηνό οπότε δεν έχεις να χάσεις και τίποτα ;)
 
Μπράβο krem, ....όταν κάποιος αποφασίζει να ασχοληθεί σοβαρά με την συλλογή Lynx , δεν έχει σταματημό !

Εύχομαι γρήγορη ολοκλήρωση της συλλογής !
 
Δεν είχα ποτέ μου Lynx, αλλά μου άρεσε πολύ έτσι όπως την είδα στις φωτογραφίες την συλλογή σου. Σου εύχομαι να την ολοκληρώσεις σύντομα.
 
Ωραία συλλογή George. Μια κονσόλα που δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου.
 
τα φωτα σας παιδια με πμ για αγορα atari lynx, ευχαριστω
 
Πίσω
Μπλουζα