Η πεντάμορφη και το τέρας (Beauty and the beast)

Παρακαλω και εγω μολις το εμαθα!
 
ναι κι εγω το ειδα στη διαφημιση προχθες!!

Για να δω αν θυμαμαι κανα επεισοδιο.Μονο ελαχιστες σκηνες εχω στο μυαλο μου
 
μόλις τώρα μπήκα στο site της ΕΡΤ2 και είδα ότι θα προβάλλεται 19.00 αντί για 20.00 και σκέφτηκα να σας ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται.
 
Χθες πέθανε ο Ρόι Ντότρις που ερμήνευε σε αυτήν τη σειρά τον ρόλο του "πατέρα" του ηγέτη δηλαδή της υπόγειας κοινωνίας όπου ζούσε ο Βίνσεντ. Είχε γεννηθεί στις 26/05/1923 (οπότε είχαμε γενέθλια την ίδια μέρα αν και εγώ είμαι αρκετά νεότερος :p )

MV5BMjEyMzgwMzU5MV5BMl5BanBnXkFtZTYwNjEwMDg3._V1_.jpg


πηγή της φωτογραφίας η imdb
 
Εξαιρετικός ηθοποιός! Δεν το γνώριζα, πέρασε φαίνεται στα ψιλά των ειδήσεων... Ευχαριστώ που ενημέρωσες Thor...
 
Υπάρχει φορά που μια τηλεοπτική σειρά γεννιέται για να ΜΗ ξεφύγει από τη μετριότητα? Όλες το θέλουν. Λίγες το πετυχαίνουν.

Δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα τερατώδες το τέρας. Ο Μπελμοντό κι ο Μπρόνσον ήταν ασχημότεροι αλλά είχαν σουξέ στο αντίθετο φύλο.
 
Δεν έχω ιδέα. Ελάχιστη τηλεόραση έβλεπα και την περίοδο εκείνη για λόγους οικονομίας δεν είχα καλωδιακή σύνδεση (και 89-90 έκανα τη θητεία μου στην Ελλάδα) οπότε έβλεπα μόνο βίντεο αργά και πού. Και τώρα έχω να την ανάψω μήνες.
 
Μόνο εγώ είχα φάει κόλλημα με το μουσικό θέμα της σειράς;
Μπορώ να πω πως το τέρας δεν ήταν το μόνο που μου τράβηξε τη προσοχή.Ακόμα θυμάμαι το outro της σειράς τις κυκλικές σκάλες...
 
Μόνο εγώ είχα φάει κόλλημα με το μουσικό θέμα της σειράς;
Μπορώ να πω πως το τέρας δεν ήταν το μόνο που μου τράβηξε τη προσοχή.Ακόμα θυμάμαι το outro της σειράς τις κυκλικές σκάλες...
όχι δεν είσαι ο μόνος. Εγώ έχω φάει κόλλημα με όλα, με τη μουσική, με την ατμόσφαιρα κυρίως, με τις λεπτομέρειες της παραγωγής που τις παρατήρησα βέβαια σε μεγαλύτερη ηλικία.
 
Πίσω
Μπλουζα