Η πεντάμορφη και το τέρας (Beauty and the beast)

Μήπως ρε παιδιά η σειρά κατά την πρώτη προβολή της στην ελληνική τηλεόραση,δεν είχε φτάσει στα επεισόδια αυτά;

Αλλιώς δε μπορώ να εξηγήσω πώς και γιατί δεν τα είδα εγώ...!!
 
manos426f είπε:
Μήπως ρε παιδιά η σειρά κατά την πρώτη προβολή της στην ελληνική τηλεόραση,δεν είχε φτάσει στα επεισόδια αυτά;
Αλλιώς δε μπορώ να εξηγήσω πώς και γιατί δεν τα είδα εγώ...!!
Το τελευταίο επεισόδιο μπορώ να σου το δανείσω να το δεις...

Είχα γράψει και άλλα, αλλά μόνο αυτό διασώθηκε...

Πρέπει να είχε προβληθεί αρχές του '89
 
Υπότιτλους που μπορούμε να βρούμε? :help:
 
Ναι, παιδιά, εδώ στη δουλειά σταματήσαμε να κάνουμε τη δουλέιά μας και ψάχνουμε υπότιτλους. Μόνο αγγλικούς βρίσκουμε. HELP!!!!!!!!!!!!
 
Πληροφοριες για την σειρα μπορειτε να βρειτε εδω: http://www.tv.com/beauty-and-the-beast/show/297/summary.html

@ mhmerotategiatipino: μπορεις τους αγγλικους υποτιτλους να τους μεταφρασεις και να τους συγχρονισεις στη συνεχεια με τα επεισοδια που εχεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
hamiltonperlmanbandbeo6.jpg
Τί σειρα κι αυτή?

Μια απο τις 2 αγαπημενες μου εκεινη την περιοδο (η άλλη ηταν το '' αυτός, αυτή και τα μυστηρια'').

Και μονο που βλεπω τον Βίνσεντ νομιζω πως ακουω ακομα τη φωνη του.

Η' ακομα και το θορυβο που εκαναν τα ρουχα του οταν ετρεχε να τη σωσει.

Συμφωνω με τη Juanita για την ωρα προβολής, καπου στις 7 το απογευμα ηταν, γιατι την βλέπαμε με τον αδερφό μου ο οποιος (σαν μικρότερος ) δεν συνεχιζε μετα τις 9 το βραδυ. :cool:
 
Η σειρά προβαλλοταν, καθε Δευτερα στις 8 το βράδυ. Δεν έχανα επεισόδιο.

Θυμαμαι απο την μεγαλυτερη ξαδερφη μου, που εκανε φροντιστηρια εκεινη την εποχη, καμια κοπέλα δεν ηθελε να έχει μαθημα εκεινη την ώρα, και σχεδον σε όλα τα φροντιστηρια της πολης γινοταν τσακωμος για τον ίδιο λογο. Όλες θελαν να βλεπουν την σειρα. Ο υπευθυνος του φροντιστηριου της ξαδερφης μου, έφτασε να παρει μεχρι και τηλ. στο καναλι, προκειμένου να αλλάξει την ώρα προβολής, χωρίς επιτυχία όμως.

Παντως η σειρα, που στον πρωτο της κυκλο, σημειωσε τεραστια επιτυχια, στον δευτερο, μου φανηκε πως εκανε νερα. Πιο συναισθηματικη με αναλυση συναισθηματων (που τα βαριομουν), ενω στον πρωτο, ο Βίνσετ, σκοτωνε όλους αυτους που θελαν να πειραξουν την αγαπημενη του, απο τις διάφορες υποθέσεις που αναλάμβανε. Όπως αναφέρθηκε. διασθανοταν τον κινδυνο, και ερχοταν παντα την πιο κρίσιμη στιγμή.

Το γερό χτυπημα ήρθε όμως, όταν η Χαμιλτον δηλωσε (μου φαινεται) πως ήθελε να φυγει απο την σειρά, και γι'αυτο, αναγκαστηκαν να την "ξεκανουν" στην σειρά. Και γι'αυτο ακριβως τον λόγο, εκατομμυρια τηλεθεατες έμειναν απαρηγόρητοι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λορένα είπε:
Το γερό χτυπημα ήρθε όμως, όταν η Χαμιλτον δηλωσε (μου φαινεται) πως ήθελε να φυγει απο την σειρά, και γι'αυτο, αναγκαστηκαν να την "ξεκανουν" στην σειρά. Και γι'αυτο ακριβως τον λόγο, εκατομμυρια τηλεθεατες έμειναν απαρηγόρητοι.
Αυτο το θυμαμαι κ'εγω. Αφου εφυγε η Χαμιλτον, η σειρα εχασε το ενδιαφερον της. Η μαμα μου ηταν φανατικη της σειρας και ετσι το εβλεπα κ'εγω.

@juanita, το παιδι της Καθριν ποιον ειχε πατερα? Αυτη τη λεπτομερεια δεν την θυμαμαι :(

http://www.imdb.com/title/tt0092319/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι μου θυμήσατε τώρα...Εκείνο που μου έχει μείνει είναι ( τι άλλο) τα προαισθήματα του τέρατος και ότι τρέχει να την σώσει και όταν σε ένα επεισόδιο,φιλήθηκαν...οι σκιές τους!Πως να τον φιλήσει με τέτοια οδοντοστοιχεία που είχε και αυτός ο καψερός :D ...Πάντως μεγάλη απογοήτευση πέρασα όταν είδα μια φωτογραφία του τέρατος,για το πως είναι στην πραγματικότητα ,σε ένα περιοδικό...:eek:Την μάσκα!Την μάσκα!Πιο γλυκούλης έδειχνε με αυτή!
 
[edited by manos426f:Διάβασε τους κανονισμούς του forum φίλε μου....]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το έβλεπε η μητέρα μου όταν ήταν έγκυος σε μένα
 
Ειναι κριμα που η ελληνικη τηλεοραση δεν εχει μια ζωνη προβολης για τις παλιες καλες ξενες σειρες.
 
misspepper77 είπε:
Πάντως μεγάλη απογοήτευση πέρασα όταν είδα μια φωτογραφία του τέρατος,για το πως είναι στην πραγματικότητα ,σε ένα περιοδικό...:eek:Την μάσκα!Την μάσκα!Πιο γλυκούλης έδειχνε με αυτή!
Όντως τη θυμάμαι τη φωτογραφία... :D

Ο ηθοποιός είναι ο Ron Perlman, (όπως γράφει και ο Dominion στο πρώτο πόστ)...
 
Τρομερη σειρα. Θυμαμαι σκοτωνομουν να γυρισω απο τα αγγλικα αρα ηταν απο τις 7 και μετα. Θυμαμαι νομιζω Δευτερα ή Πεμπτη. Χαρακτηριστικα μου εχει μεινει η μουσικη, η σκαλα στους τιτλους τελους και ενα επεισοδειο οπου ενας μανια κος λατρευει μια θεοτητα με κεφαλι λιονταριου και κατακρεουργει τα θυματα του ζωγραφιζοντας στους τοιχους με αιμα.
 
Πω πω τι μου θυμίζετε... είχανε παίξει τα επεισόδια με το θάνατο της πεντάμορφης εδώ? Νομίζω ότι θυμάμαι τη μάνα μου που είχε συγχιστεί με την εν λόγω εξέλιξη.

Και εγώ μικρούλης ήμανε και φοβόμουνα το τέρας χαχαχαχα....
 
TopGunZ είπε:
Πω πω τι μου θυμίζετε... είχανε παίξει τα επεισόδια με το θάνατο της πεντάμορφης εδώ?
Ναι και η ΕΤ-1 και το Mega και το Star (στις παλιες καλες εποχες τους).
 
Φοβερή σειρά όντως αν και εγώ θυμάμαι πως την έδειχνε κάπου μεσημέρι όταν γύρναγα απο το σχολείο...ίσως αυτό να συνέβει αργότερα γύρω στο 93 με 94. Προσφάτα (πριν μια 4ετια περίπου :p ) την είχα πετύχει να την δείχνει επανάληψη το πρωί στις 5. Χαραγμένη μου έχει μείνει μια σκηνή που το τέρας διαβάζει μέσα σε εκέινη την περίεργη ατμόσφαιρα κάτι στίχους απο ένα ποιήμα που μου άρεσαν πολύ και έτυχε να με εκφράζουν την συγκεκριμένη περίοδο..

Θλιψη... :(
 
καλημέρα παιδιά,

υπάρχει τρόπος να δω [edited by manos426f:Καλησπέρα και σε σένα,διάβασε σε παρακαλώ τους κανονισμούς του forum για να μην τους παραβαίνεις,όπως έκανες εδώ] την σειρά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα