Η συλλογή μου (από ps2 παιχνίδια)

Tupamaro είπε:
Tότε αφού προτιμάς να παίξεις τα first person σαβουροrpg του nes σε emulator ή το secret of the stars για snes απο το gothic 2 ή το divine divinity απλά είσαι μαζοχιστής. :p
Ακριβως οπως το ειπες φιλε.Ναι ειμαι μαζοχιστης.Προτιμω να παιξω Dragon quest 1,2,3,startropics,crystalis,ghost lion,the magic of scheherazade για nes απο το να παιξω skyrim η και γω δεν ξερω πιο αλλο στο pc:D
 
Tupamaro είπε:
φίλε μεταλ δεν θέλω να σου την πω αλλά μου φαίνεται καπως.. υπερβολικό πως έχεις τερματίσει όλα τα rpg των κονσολών, πρώτον επειδή είναι πάρα πολλά και δεύτερον επειδή τα περισσότερα είναι σάπια.Δεν πρέπει δηλαδή να ασχολείσαι με τίποτα άλλο στην ζωή σου. :p Να μου πεις για τα καλά rpg να καταλάβω, κι εγώ έχω τελειώσει όλα τα γνωστά rpg του snes αλλά όταν μου λες για όλα πας για guiness δηλαδή. :p
Ο βασιλης ειναι περιπτωση φιλε εχει ποσα ρεκορ στο twin galaxies , εχει παιξει ολα τα rpg που κυκλοφορουν σε κονσολες και γενικα γνωριζει σχεδον τα παντα για τις κονσολες και τα παιχνιδια τους . Εγω παντως οποτε θελω να ρωτησω κατι αυτον ρωταω!!! Α ξεχασα να πω οτι εργαζεται κιολας... ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΝΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!.... :p

ps. Το μονο κακο μαζι του ειναι οτι ειναι ΠΑΟΚ... χαχαχαχα :cool:
 
krem13 είπε:
προσωπικά στα final fantasy μου αρέσει η σπαρτιατική εμφάνιση των pal (και κάποιων γιαπωνέζικων) εκδόσεων,δίνουν και μια αίσθηση συνέχειας όσο κρατάνε το ίδιο στυλ.


αν αλλάξεις τις εικόνες των χαρακτήρων με αντίστοιχες hand-drawn,ίσως σε στάσεις όμοιες με το kingdom harts τότε ναι,θα είναι ένα πολύ καλύτερο εξώφυλλο για μένα,όπως είναι όμως τώρα,με χαρακτήρες που αν δεν είναι cgi cgiφερνουν,δεν μου αρέσει :p .

btw μια χαρά η συλλογή σου,έχεις σχέδια για μελλοντικές προσθήκες;
Εδώ είναι η συνέχεις της εκπληκτικής συλλογής. :p

DSC00803.jpg

Γενικώς είναι εύκολο να βρεις καλά παιχνίδια ps2, πουλιούνται παντού και σε πολύ καλές τιμές απο 5 μέχρι 12 ευρώ γι αυτό ότι καλό βλέπω το χτυπάω.Eκτός απο τα κλασσικά sillent hill, καλό παιχνιδάκι απο αυτά μοιάζει το legend of kay, θυμίζει κάπως zelda κι αυτό μόνο αρκεί.Φυσικά έχει την πιο άθλια ομιλία που είχε ήρωας στην ιστορία των βιντεοπαιχνιδιών αλλά οκ, υπάρχει και τρόπος να την απενεργοποιείς. :p
 
Πολύ φτωχότερη όλων των προηγουμένων και αυτό διότι δεν έχω ασχοληθεί και τόσο με το κονσόλι αυτό. Παρ΄όλα αυτά πιστεύω ότι κάποιοι τίτλοι που έχω είναι διαλεγμένοι...

PS2.jpg
 
metalcandyman είπε:
Φιλε δεν με την λες καθολου και μπορει να ακουγεται υπερβολικο αλλα εχω τερματισει οτι υπαρχει απο rpg σε snes,megadrive,nes,master system,ps1,ps2,dreamcast,sega cd,n64,saturn,Game cube,WII(Μμεχρι τωρα) και τα περισσοτερα που υπαρχουν σε game boy,game boy color,game boy advance.Και τα κανονικα που εχουν κυκλοφορησει σε ευρωπη η αμερικη αλλα και τα μεταφρασμενα.Φυσικα οχι ολα στης κονσολες θα ηταν αδυνατων αυτο.Μιλαω και για emulators.οποτε οπως καταλαβαινεις εχω τερματισει και τα καλα αλλα και τα καμενα.Τα παντα εχω τερματισει γιατι τα γουσταρω ωσο δεν φανταζεσαι.Φυσικα οπως ειπα μονο σε κονσολες απεχθανομαι τα rpg στο pc.Aκομα και στο iphone εχω τελειωση οτι rpg εχει κυκλοφορησει.
Το επόμενο βήμα είναι να πιάσεις του ps3,απορώ πώς δεν το έχεις κάνει ακόμη Βασίλη και μη μου πεις οτι δεν υπάρχουν ωραία παιχνίδια,έχω άπειρα παραδείγματα που πιστεύω οτι θα σε συγκινούσανε.

Ajax87 είπε:
Ο βασιλης ειναι περιπτωση φιλε εχει ποσα ρεκορ στο twin galaxies , εχει παιξει ολα τα rpg που κυκλοφορουν σε κονσολες και γενικα γνωριζει σχεδον τα παντα για τις κονσολες και τα παιχνιδια τους . Εγω παντως οποτε θελω να ρωτησω κατι αυτον ρωταω!!! Α ξεχασα να πω οτι εργαζεται κιολας... ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΝΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!....
tinysmile_tongue_t.png

ps. Το μονο κακο μαζι του ειναι οτι ειναι ΠΑΟΚ... χαχαχαχα
tinysmile_classes_t.png
O Bασίλης αγαπάει συγκεκριμένα πράγματα και αφιερώνει πολύ χρόνο από τη ζωή του και μπράβο του.Όταν αγαπάς κάτι θέλεις να κάνεις τα πάντα και βρίσκεις και το χρόνο :) Συμφωνώ σχεδόν σε όσα λέει ο Γιάννης(ειδικά στο θέμα ΠΑΟΚ :Ρ),αλλά υπάρχουν παιχνίδια του είδους μου στο ps2 και πολλά παιχνίδια στο ps3 που κάποια δε γνωρίζει και κάποια δεν έχει παίξει όπως όλοι μας.Τα παιχνίδια είναι άπειρα κανείς δεν είναι παντογνώστης.Ότι έχει "τρέλα"έχει και αυτό το χαίρομαι στους ανθρώπους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα