Η συλλογή μου για Sega Game Gear

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
Αποφάσισα να δημοσιεύσω και εγώ τη συλλογή μου για Sega Game Gear παιχνίδια και περιφερειακά. Παρακάτω παραθέτω κάποιες φωτογραφίες από τη συλλογή μου την οποία ξεκίνησα πριν από ένα χρόνο. Δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά είναι μία προσπάθεια.Βεβαίως δεν έχω τελειώσει ακόμη με τα παιχνίδια που θέλω. Ελπίζω να σας αρέσει.

Προβολή συνημμένου 50322Προβολή συνημμένου 50324Προβολή συνημμένου 50325Προβολή συνημμένου 50326Προβολή συνημμένου 50323
 
Το δεν ειναι κατι το τρομερο μαρεσε.Η συλογη σου ειναι υπεροχη φιλε να την χαιρεσαι να απολαμβανεις τα παιχνιδια και του χρονου να ειναι πολυ μεγαλητερη.Υπεροχα ολα ωσα εχεις μπραβο.
 
Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά. Πιστεψε με τα χαίρομαι πολύ. Σύντομα θα ανεβάσω και συλλογή με Game Boy. Εννοείται ότι όταν θα τελειώσω τη συλλογή μου με αυτά που θέλω, θα ανεβάσω κι άλλες φώτο. Α, και συγγνώμη για κάποιες φωτογραφίες που είναι κουνημένες...
 
Φιλε μου δεν κανουμε εκθεση φωτογραφιας οποτε μη ζητας τζαμπα συγνωμη.Τελειες ειναι οι φωτογραφιες σου.
 
Καλη συλλογη!! μπραβο φιλε!! keep it up!
 
Και μόνο που έχεις το Mortal Kombat 3 πλήρες και σε άριστη κατάσταση έχεις ένα μεγάλο μπράβο από μένα....το παιγνίδι είναι ολόκληρη συλλογή από μόνο του!!
 
geo2004z είπε:
Και μόνο που έχεις το Mortal Kombat 3 πλήρες και σε άριστη κατάσταση έχεις ένα μεγάλο μπράβο από μένα....το παιγνίδι είναι ολόκληρη συλλογή από μόνο του!!
Ειναι σπανιο;; Κριμα που μου το ειχε πεταξει η μανα μου οταν ημουν μικρος γιατι ελεγε οτι ειναι σατανικο παιχνιδι.. ακομα το κλαιω.. (θυμαμαι ειχα κανει φουσκαλα στο χερι απο το πολυ παιχνιδι , ειναι και σκληρος ο σταυρος του gamegear!)
 
geo2004z είπε:
Και μόνο που έχεις το Mortal Kombat 3 πλήρες και σε άριστη κατάσταση έχεις ένα μεγάλο μπράβο από μένα....το παιγνίδι είναι ολόκληρη συλλογή από μόνο του!!
Ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι είναι σπάνιο παιχνίδι. Το κέρδισα σε δημοπρασία με το Micromachines, το οποίο είναι ολοκαίνουριο και δεν το έχω ανοίξει ακόμη, και το Stargate.

Ajax87 είπε:
Κριμα που μου το ειχε πεταξει η μανα μου οταν ημουν μικρος γιατι ελεγε οτι ειναι σατανικο παιχνιδι..
Χα χα χα εμένα το έλεγε αυτό η μάνα μου με το Μάριο 1 Game boy όταν είδε την τρίτη πίστα. "Δεν πιστεύω να έχει τίποτα σατανιστές" μου είπε. Ήταν η εποχή τους τότε βλέπεις (1994).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια συλλογουλλα johny!
 
πολυ ωραια η συλλογη σου!!!
 
Πολλά υποσχόμενη συλλογή ! ... μπράβο Johny !
 
Δύο από τα "νέα" μου αποκτήματα...

280420121251.jpg

280420121250.jpg
 
Καλοριζικα! το ristar το εχω και εγω πολυ ωραιο platform παχνιδι. Κριμα που εχω χασει το game gear μου...
 
Ένα update της συλλογής μου μέχρι τώρα. Και συνεχίζεται...

170320131830.jpg

170320131826.jpg

170320131827.jpg

170320131828.jpg
 
Ωραιος ο Τζων!!! :worship:

Αντε...την επομενη να την δουμε διπλη! :thumbup:
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

stayros είπε:
Ωραιος ο Τζων!!! :worship:
Αντε...την επομενη να την δουμε διπλη! :thumbup:
Σταύρο από το στόμα σου και στου θεού τ'αυτί :) . Παρεμπιπτόντως μια παρτίδα παιχνιδιών από Γερμανία, ήρθε μέσα σε ένα μεγάλο κουτί Playmobil...
 
johnny19818 είπε:
Παρεμπιπτόντως μια παρτίδα παιχνιδιών από Γερμανία, ήρθε μέσα σε ένα μεγάλο κουτί Playmobil...
Αυτα ειναι...2 σε 1!!!! :D

Αντε...καλοριζικα και τα playmobilακια!!!! :thumbup:
 
Πολύ όμορφη συλλογή Johny! Είναι σχετικά δύσκολο να συλλέγει κάποιος pal Game Gear σήμερα διότι δεν πουλήθηκαν πολλά κομμάτια από αρκετά παιγνίδια και ο πιο απλός τίτλος μπορεί να είναι δυσεύρετος, όπως το Phantom 2040 που δεν είναι και κάποιος ιδιαίτερος τίτλος. Αυτό που μου αρέσει σε σένα johny είναι ότι συλλέγεις κάτι διαφορετικό από τη "μόδα" σε ελλάδα και ευρώπη, βασικό για κάθε συλλέκτη είναι αγαπάει αυτά που αγοράζει! Μπράβο φίλε!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα